logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Automatyczny perforator Renz AP 360 Digital w drukarni Empir

  PR 16.11.2020, przeczytano 269 razy
ilustracjastrzałka

Poznańska drukarnia Empir działa w branży poligraficznej od ponad 40 lat. Do oferowanych przez drukarnię produktów należą przede wszystkim materiały reklamowe  takie jak katalogi, foldery, broszury, notesy, teczki, kalendarze. Klienci obsługiwani są  kompleksowo - zarówno  w zakresie przygotowania projektów, druku jak i  obróbki introligatorskiej. W sierpniu  b.r.  park maszynowy drukarni  wzbogacił się o automatyczny perforator Autopunch 360 Digital , dostarczony i zainstalowany  przez firmę Grafmasz.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/automatyczny-perforator-renz-ap-360-digital-w-drukarni-empir,389172,artykul.html

O najnowszej inwestycji opowiada Adam Kłonkowski, właściciel firmy EMPIR:

- Nasza firma od lat specjalizuje się między innymi w wykonywaniu opraw spiralnych w oparciu o własny park maszynowy. Rosnąca z roku na rok ilość zleceń oraz coraz wyższe wymagania naszych klientów odnośnie krótkich terminów realizacji zmotywowały nas do podjęcia decyzji o zautomatyzowaniu procesu produkcji. Ofercie firmy Grafmasz, a w szczególności urządzeniom do oprawy spiralnej RENZ przyglądaliśmy się od dłuższego czasu. Perforator Autopunch testowaliśmy między innymi w czasie zeszłorocznych targów Rema Days. Istotnym czynnikiem, który finalnie przekonał nas do zakupu urządzenia w tym roku był szybki termin realizacji zamówienia. Maszyna została do nas dostarczona i zainstalowana w niecałe 4 tygodnie od potwierdzenia zamówienia.

RENZ Autopuch 360 Digital to automat perforujący do formatu 360 x 360 mm o wydajności nawet do 7 000 bloków na godzinę. Dwu półkowy podajnik typu "pater noster" umożliwia pracę ciągłą. Unikalny system "Two finger" zapewnia płynne pobieranie bloków arkuszy o zróżnicowanych gramaturach. Po perforacji arkusze rotują wokół specjalnego bębna dzięki czemu zachowana jest odpowiednia sekwencja stron na stacji odbiorczej. Dzięki prostym ustawieniom (panel dotykowy, pokrętła, możliwość zakupu listew z dezaktywacją  wybranych igieł bez konieczności wyjmowania listwy z urządzenia) czas potrzebny na zmianę formatu to zaledwie kilka minut.

- Po trzech miesiącach pracy urządzenia w naszej drukarni Empir jesteśmy w pełni zadowoleni z dokonanego  wyboru - kontynuuje Pan Adam. - Wąskie gardło w postaci perforacji (wykonywanej wcześniej przy użyciu  kilku tradycyjnych perforatorów na pedał nożny) zostało w pełni wyeliminowane. Przy realizacji dużych zleceń maszyna pracuje non stop przez 8 godzin. Realna wydajność dzienna maszyny to średnio 28.000 bloków przy zachowaniu wysokiej jakości perforacji, a średni czas realizacji zlecenia udało nam się skrócić o ponad  30%.

Źródło: Grafmasz

www.grafmasz.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Automatyczna linia do oprawy w spiralę zamykaną PBW 580S w firmie Ornavi
Firma Ornavi z siedzibą w Kielcach w województwie świętokrzyskim swoją działalność rozpoczęła w 1994 i od tego czasu funkcjonuje z sukcesami na rynku poligraficznym świadcząc usługi dla drukarni i agencji reklamowych.
Konica Minolta rozszerza rodzinę Bizhub
Firma Konica Minolta rozszerza ofertę sprzętu drukującego z nowej rodziny EagleH-BK o sześć kolejnych modeli. Monochromatyczne drukarki A3 bizhub 750i, bizhub 650i oraz bizhub 450i – wchodzą do sprzedaży już dziś. Kolejne – bizhub 550i, 360i oraz 300i – swoją premierę będą miały na przełomie grudnia 2020/stycznia 2021.
Firma Kram z ploterem Valiani Optima 80 dostarczonym przez Grafmasz
Wzrost zainteresowania opakowaniami produkowanymi przez KRAM skłonił firmę do powzięcia decyzji dotyczącej zakupu plotera. Rozeznanie rynku w zakresie wyboru odpowiedniego plotera zbiegło się z okresem pandemii co znacznie utrudniło jego poszukiwania.
Webinarium branży poligraficznej. Działalność drukarń w nowej rzeczywistości
Polskie Stowarzyszenie Sitodruku i Druku Cyfrowego zaprasza na bezpłatną wideokonferencję pod nazwą #PrintOn WebinAir, która odbędzie się 26.11.2020 o godzinie 10:00.
W co czwartym MŚP z branży poligraficznej wzrósł poziom automatyzacji procesów produkcji w stosunku do ubiegłego roku – wynika z badania Siemens Financial Services. 28 proc. ankietowanych firm zwiększyło także nakłady finansowe na nowoczesny park maszyn i urządzeń, który w znacznym stopniu finansowany jest leasingiem. W efekcie tych działań, 12 proc. przedsiębiorstw...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764