logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cal One 1000: automat do klejenia kalendarzy z podajnikiem główek

  PR 22.04.2021, przeczytano 736 razy
ilustracja

Jeszcze szybsza produkcja, jeszcze bardziej zautomatyzowany proces, jeszcze mniejsza zależność od pracowników, jeszcze niższe koszty produkcji kalendarzy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cal-one-1000%3A-automat-do-klejenia-kalendarzy-z-podajnikiem-glowek,391178,artykul.html

Były to najważniejsze argumenty, które przyświecały zespołowi produkcyjnemu Akonda wprowadzeniu do Cal One 1000 modułu automatycznego podawania główek.

Cal One 1000 to najpopularniejsze w Polsce urządzenie automatyzujące produkcję kalendarzy trójdzielnych z główką, czterodzielnych lub jednodzielnych. Najbardziej aktywni użytkownicy wykonali na swoich urządzeniach produkcje przekraczające milion sztuk kalendarzy, co dowodzi wysokiej wytrzymałości i produktywności rozwiązania.

Urządzenie automatycznie pobiera blat kalendarza, aplikuje klej (na gorąco lub na zimno), przykleja kolejne kalendaria (kalendaria pobierane ze stosu), przykleja główkę (teraz pobieraną automatycznie) i odkłada sklejony kalendarz na taśmę odbiorczą.

Prędkość mechaniczna Cal One 1000 to ponad 1000 kalendarzy na godzinę. Podajnik blatów w modelu prezentowanym w roku 2021 jest wyposażony w silną pompę próżniową pozwalającą na pobieranie ssawkami blatów o wymiarze nawet 390 x 1000mm, podajnik ma pojemność 450mm co pozwala na umieszczenie na nim około 900-1000 arkuszy. Kalendaria, jak i główki mogą być dokładane w trakcie pracy, a taśma odbiorcza pozwala na odbieranie sklejonych kalendarzy na bieżąco. Dzięki temu urządzenie jest w stanie pracować blisko przez godzinę bez koniecznej przerwy.

Dzięki Cal One 1000 jedna osoba jest w stanie zrealizować produkcję, do której do tej pory, potrzebnych było 6-8 par ludzkich rąk. Jest to niezwykle ważny argument, w szczególności w trakcie pandemii, podczas której krytycznym problemem, uniemożliwiającym realizację zamówień zgodnie z harmonogramem, jest niedostępność pracowników. Cal One 1000 minimalizuje ryzyko opóźnień oraz otwiera nowe możliwości na pozyskanie zleceń z krótkim terminem realizacji.

Zespół Akonda zaprasza na premierę Cal One 1000 z automatycznym podajnikiem główek w środę 28.04.2021r – będzie to premiera on-line z transmisją wideo na żywo i z możliwością zadawania pytań poprzez czat. Dla Państwa wygody przeprowadzone zostaną dwie prezentacje – o godzinie 10.00 i 15.30 – rejestracji jest dostępna poprzez formularz dostępny TUTAJ.

Źródło: AKONDA s.c.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso podsumowuje 2022 rok: najwyższy zysk operacyjny EBIT od ponad 20 lat
31 stycznia odbyła się konferencja dla inwestorów i mediów, podczas której kierownictwo Stora Enso poinformowało o wynikach finansowych grupy za 4. kwartał oraz cały rok 2022. Jak podkreślała Annica Bresky – CEO koncernu, firma osiągnęła w nim najlepszy roczny rezultat finansowy od 22 lat. Jej przychody ze sprzedaży wyniosły w ub.r. 11,86 mld euro, co...
OKI Europe nawiązuje współpracę z Kernow Coatings i Baker Materials
Firma OKI Europe Limited nawiązała strategiczną współpracę partnerską z firmami Kernow Coatings i Baker Materials w celu dalszego rozwoju i zaspokojenia potrzeb klientów w zakresie specjalistycznych nośników do drukowania wytrzymałych etykiet do różnych zastosowań.
Zaproszenie na Durst Wallpaper VIP Event
LFP Industrial Solutions zaprasza na wydarzenie poświęcone drukowi tapet, które odbędzie w Brixen, siedzibie producenta Durst w dniach 8-9.03.2023. Event, który potrwa dwa dni jest idealną sposobnością dla przedstawicieli drukarń poszukujących innowacyjnych i konkurencyjnych rozwiązań w zakresie druku i konfekcjonowania tapet.
Esto. Tektura w cyfrowym wymiarze
W niełatwych dla całej branży poligraficznej czasach, niezwykle ważne dla każdej drukarni jest nie tylko zachowanie czy też zwiększenie produktywności, lecz także ciągły rozwój, chociażby poprzez rozbudowę swojego parku maszynowego. Niestety obecnie inwestycje w nowe rozwiązania technologiczne mogą okazać się pod względem finansowym prawdziwym wyzwaniem. W tej sytuacji...
Colordynamics inwestuje w dwa hybrydowe plotery drukujące Agfa Jeti H3300 UHS LED z myślą o bardziej wydajnej produkcji materiałów POP/POS
Północnoamerykańska drukarnia wielkoformatowa zwiększyła prędkość realizowanej produkcji o 250% dzięki niedawnej inwestycji w dwa wysokowydajne, hybrydowe plotery inkjetowe firmy Agfa – Jeti Tauro H3300 UHS LED. Jak zapewnia jej kierownictwo, za sprawą tej inwestycji firma chce pozyskać kolejne zlecenia z rynku POP/POS, oferując swoim obecnym i potencjalnym klientom z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764