logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cal One 1000: automat do klejenia kalendarzy z podajnikiem główek

  PR 22.04.2021, przeczytano 866 razy
ilustracja

Jeszcze szybsza produkcja, jeszcze bardziej zautomatyzowany proces, jeszcze mniejsza zależność od pracowników, jeszcze niższe koszty produkcji kalendarzy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cal-one-1000%3A-automat-do-klejenia-kalendarzy-z-podajnikiem-glowek,391178,artykul.html

Były to najważniejsze argumenty, które przyświecały zespołowi produkcyjnemu Akonda wprowadzeniu do Cal One 1000 modułu automatycznego podawania główek.

Cal One 1000 to najpopularniejsze w Polsce urządzenie automatyzujące produkcję kalendarzy trójdzielnych z główką, czterodzielnych lub jednodzielnych. Najbardziej aktywni użytkownicy wykonali na swoich urządzeniach produkcje przekraczające milion sztuk kalendarzy, co dowodzi wysokiej wytrzymałości i produktywności rozwiązania.

Urządzenie automatycznie pobiera blat kalendarza, aplikuje klej (na gorąco lub na zimno), przykleja kolejne kalendaria (kalendaria pobierane ze stosu), przykleja główkę (teraz pobieraną automatycznie) i odkłada sklejony kalendarz na taśmę odbiorczą.

Prędkość mechaniczna Cal One 1000 to ponad 1000 kalendarzy na godzinę. Podajnik blatów w modelu prezentowanym w roku 2021 jest wyposażony w silną pompę próżniową pozwalającą na pobieranie ssawkami blatów o wymiarze nawet 390 x 1000mm, podajnik ma pojemność 450mm co pozwala na umieszczenie na nim około 900-1000 arkuszy. Kalendaria, jak i główki mogą być dokładane w trakcie pracy, a taśma odbiorcza pozwala na odbieranie sklejonych kalendarzy na bieżąco. Dzięki temu urządzenie jest w stanie pracować blisko przez godzinę bez koniecznej przerwy.

Dzięki Cal One 1000 jedna osoba jest w stanie zrealizować produkcję, do której do tej pory, potrzebnych było 6-8 par ludzkich rąk. Jest to niezwykle ważny argument, w szczególności w trakcie pandemii, podczas której krytycznym problemem, uniemożliwiającym realizację zamówień zgodnie z harmonogramem, jest niedostępność pracowników. Cal One 1000 minimalizuje ryzyko opóźnień oraz otwiera nowe możliwości na pozyskanie zleceń z krótkim terminem realizacji.

Zespół Akonda zaprasza na premierę Cal One 1000 z automatycznym podajnikiem główek w środę 28.04.2021r – będzie to premiera on-line z transmisją wideo na żywo i z możliwością zadawania pytań poprzez czat. Dla Państwa wygody przeprowadzone zostaną dwie prezentacje – o godzinie 10.00 i 15.30 – rejestracji jest dostępna poprzez formularz dostępny TUTAJ.

Źródło: AKONDA s.c.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ + +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Chroma.pl przypomina o usłudze SPINGO, która oferuje firmom możliwość odroczenia płatności nawet do 45 dni. To nie tylko wygoda, ale także sposób na strategiczne zarządzanie budżetem. Drukarnia oferuje też swoim klientom usługę DPD Pickup, która zapewnia wyjątkową wygodę i szybkość dostawy. Dzięki szerokiej sieci ponad 2500 punktów DPD Pickup i automatów paczkowych,...
Heidelberg pewny perspektyw finansowej 2024/2025
Udane zakończenie roku finansowego 2023/2024 sprawiło, że Heidelberger Druckmaschinen AG (HEIDELBERG) osiągnął swoje cele. Zgodnie z planem sprzedaż pozostała stabilna na poziomie około 2,4 mld euro (w poprzednim roku: 2,435 mld euro). Osiągnieto też skorygowaną marżę EBITDA na poziomie 7,2%. Po bardzo udanym występie na...
Reorganizacja zarządzania w Koenig & Bauer Digital & Webfed
Trzyosobowy zespół zarządzający kontynuuje reorganizację portfolio produktów w segmencie Digital & Webfed.
Stora Enso i Altris planują „najbardziej proekologiczną baterię na świecie”
Stora Enso poinformowała o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Altris, specjalizującą się w produkcji baterii sodowo-jonowych. Celem, jak podają partnerzy przedsięwzięcia, jest rozwijanie i komercjalizacja łańcucha dostaw dedykowanego proekologicznym bateriom, obejmującego cały kontynent europejski. W ramach wspólnego projektu stworzony przez Stora Enso...
drupa 2024: Sun Chemical proekologicznie dla branży opakowań
Firma Sun Chemical, pomimo braku własnego stoiska, aktywnie włączyła się w różne inicjatywy podczas zakończonych niedawno targów drupa 2024. Większość z nich realizowała z kluczowymi partnerami biznesowymi, koncentrując się na rynku opakowań. Sun Chemical skupił się na aspektach proekologicznych, bazując i czerpiąc ze swoich wieloletnich doświadczeń...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764