logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Cal One 1000: automat do klejenia kalendarzy z podajnikiem główek

  PR 22.04.2021, przeczytano 457 razy
ilustracja

Jeszcze szybsza produkcja, jeszcze bardziej zautomatyzowany proces, jeszcze mniejsza zależność od pracowników, jeszcze niższe koszty produkcji kalendarzy.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/cal-one-1000%3A-automat-do-klejenia-kalendarzy-z-podajnikiem-glowek,391178,artykul.html

Były to najważniejsze argumenty, które przyświecały zespołowi produkcyjnemu Akonda wprowadzeniu do Cal One 1000 modułu automatycznego podawania główek.

Cal One 1000 to najpopularniejsze w Polsce urządzenie automatyzujące produkcję kalendarzy trójdzielnych z główką, czterodzielnych lub jednodzielnych. Najbardziej aktywni użytkownicy wykonali na swoich urządzeniach produkcje przekraczające milion sztuk kalendarzy, co dowodzi wysokiej wytrzymałości i produktywności rozwiązania.

Urządzenie automatycznie pobiera blat kalendarza, aplikuje klej (na gorąco lub na zimno), przykleja kolejne kalendaria (kalendaria pobierane ze stosu), przykleja główkę (teraz pobieraną automatycznie) i odkłada sklejony kalendarz na taśmę odbiorczą.

Prędkość mechaniczna Cal One 1000 to ponad 1000 kalendarzy na godzinę. Podajnik blatów w modelu prezentowanym w roku 2021 jest wyposażony w silną pompę próżniową pozwalającą na pobieranie ssawkami blatów o wymiarze nawet 390 x 1000mm, podajnik ma pojemność 450mm co pozwala na umieszczenie na nim około 900-1000 arkuszy. Kalendaria, jak i główki mogą być dokładane w trakcie pracy, a taśma odbiorcza pozwala na odbieranie sklejonych kalendarzy na bieżąco. Dzięki temu urządzenie jest w stanie pracować blisko przez godzinę bez koniecznej przerwy.

Dzięki Cal One 1000 jedna osoba jest w stanie zrealizować produkcję, do której do tej pory, potrzebnych było 6-8 par ludzkich rąk. Jest to niezwykle ważny argument, w szczególności w trakcie pandemii, podczas której krytycznym problemem, uniemożliwiającym realizację zamówień zgodnie z harmonogramem, jest niedostępność pracowników. Cal One 1000 minimalizuje ryzyko opóźnień oraz otwiera nowe możliwości na pozyskanie zleceń z krótkim terminem realizacji.

Zespół Akonda zaprasza na premierę Cal One 1000 z automatycznym podajnikiem główek w środę 28.04.2021r – będzie to premiera on-line z transmisją wideo na żywo i z możliwością zadawania pytań poprzez czat. Dla Państwa wygody przeprowadzone zostaną dwie prezentacje – o godzinie 10.00 i 15.30 – rejestracji jest dostępna poprzez formularz dostępny TUTAJ.

Źródło: AKONDA s.c.

www.akonda.pl


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kolejna maszyna z oferty Duplo w firmie Wydruk
Kolejna maszyna – tym razem system broszurujący iSaddle – zwiększyła potencjał produkcyjny firmy Wydruk z Katowic. Zakup podwoił wydajność tego przedsiębiorstwa, co pozwoliło mu nie tylko na sprostanie oczekiwaniom klientów, ale także na dalszy rozwój. Inwestycja pozwoliła firmie na wykańczanie prac, które wcześniej musiała zlecać innym...
DS Smith uruchamia Customer Innovation Hub
Firma DS Smith, producent przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, otworzyła swój pierwszy Customer Innovation Hub, miejsce do hybrydowej współpracy z klientami. Centrum, z siedzibą w Lizbonie, jest wyposażone tak, aby umożliwiać wspólne sesje projektowania dla klientów w formie spotkań fizycznych, online i hybrydowych.
Pierwsza instalacja CAL-one mini
Pierwsza instalacja premierowego półautomatu do klejenia kalendarzy trójdzielnych CAL-one mini odbyła się z początkiem października w dębickiej Drukarni Millenium.
Światowa premiera maszyny Varijet 106 firmy Koenig & Bauer Durst
W Radebeul k. Drezna odbyła się światowa premiera maszyny VariJET 106 firmy Koenig & Bauer Durst, towarzyszyły jej ekskluzywne pokazy na żywo. Modułowa cyfrowa maszyna drukująca typu single-pass przeznaczona dla rynku pudełek składanych powstała we współpracy pomiędzy firmami Koenig & Bauer i Durst.
Grupa Rossmann inwestuje w maszynę Corrucut firmy Koenig & Bauer
Przedsiębiorstwo ROMCARTON S.A., należące do francuskiej grupy Rossmann, inwestuje w maszynę CorruCUT firmy Koenig & Bauer. Posiadająca siedem zespołów drukujących maszyna będzie najdłuższym jak do tej pory urządzeniem CorruCUT. Latem przyszłego roku ma ono już podjąć produkcję w rumuńskiej miejscowości Popesti-Leordeni w pobliżu Bukaresztu, w jednym z...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764