logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Drukarki Canon w firmie Dangraf

  PR 15.05.2019, przeczytano 204 razy
ilustracja

Biznes poligraficzny nie znosi próżni. Żeby utrzymać dotychczasowych, a jednocześnie przyciągać nowych klientów, dostawcy muszą stale rozwijać ofertę, podnosić jakość obsługi i wykazywać proaktywne nastawienie, a także stale inwestować w nowoczesny park maszynowy, pozwalający oferować coraz to nowe usługi. Taki model biznesowy realizuje drukarnia Dangraf z Kalisza.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/drukarki-canon-w-firmie-dangraf,382451,artykul.html

Kluczowym obszarem działania firmy jest druk cyfrowy oraz offset. Dzięki mocno rozbudowanemu parkowi maszynowemu Dangraf jest liderem w regionie, a jego kontrahenci to topowe marki odzieżowe i firmy z branży FMCG nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

W halach produkcyjnych, obok urządzeń drukujących, znajdziemy szeroką paletę urządzeń do finishingu, foliarek itp. – które sprawnie i szybko pozwalają wykonać dodatkowe czynności uszlachetniające. To pozwala na zrealizowanie w pełni nawet najbardziej wymagających zleceń. Zarząd firmy nie chce jednak spoczywać na laurach i wciąż planuje kolejne inwestycje.

- Każdego dnia wykonujemy bardzo skomplikowane zlecenia, począwszy od zadruku sztywnych i grubych kartonów, po wydawnictwa książkowe dla klientów zagranicznych. Cały czas zmierzamy do tego, aby być najlepszym – chwali się Adam Chojnacki, grafik i manager w firmie Dangraf. - Naszą dewizą jest poszukiwanie coraz to nowszych urządzeń pozwalających na szybsze wykonanie zleceń dla naszych klientów. Dlatego też niemalże każdego dnia staramy się przyglądać, jakie nowości technologiczne pojawiają się na rynku.

Rozwiązania od Canon

Inwestując w nowe urządzenia, Dangraf zdecydował się na kompletny ekosystem rozwiązań cyfrowego druku Canon. - Nasza przygoda z Canonem rozpoczęła się jakieś 10 lat temu. Była to decyzja szefa, bazująca na bardzo wysokiej jakości oferowanych wydruków oraz bardzo atrakcyjnych warunkach cenowych oraz serwisowych – mówi Adam Chojnacki. - Do dyspozycji mamy dwa dobrze i bardzo szybko drukujące urządzenia imagePRESS C8000VP, które pozwalają nam wykonywać kilka zadań jednocześnie, skracając czas całego procesu produkcyjnego o 50-60 proc. Dodatkowo posiadamy jeszcze mniejsze, wspomagające pracę, urządzenia – kolorowy system druku imagePRESS C700 oraz monochromatyczny Océ varioPRINT 110 do produkcji książek. Jak widać, w naszym parku maszynowym działa kilka urządzeń od jednego dostawcy. To optymalne rozwiązanie, ponieważ reakcje serwisantów na jakiekolwiek usterki są bardzo szybkie. Dodatkowo, jeśli chodzi o wszelkie materiały eksploatacyjne, czy to do dużego formatu, czy też do druku cyfrowego, logistyka i terminowość dostaw jest bardzo sprawna. Do tego obsługują nas fajni ludzie, a to też jest duży plus. Z serwisantami możemy np. dokonywać ustaleń telefonicznych – uzupełnia.

Świat cyfrowych wydruków

imagePRESS C8000VP to świetne urządzenie do kolorowego druku cyfrowego, które drukuje z szybkością do 80 stron na minutę nawet w przypadku wymagających nośników. Pozwala ono na zoptymalizowanie wydajności druku w kolorze, dzięki obsłudze szerokiej gamy kontrolerów RIP i profesjonalnych opcji wykańczania. A do tego gwarantuje wyjątkową jakość koloru od pierwszego do ostatniego wydruku.

- Do dziś nie zanotowaliśmy żadnych poważnych usterek, jeśli chodzi o maszyny imagePRESS C8000VP. Jedna z nich ma na liczniku ok. 430 000 odbitek, druga nieco mniej, ze względu na to, że były one zamontowane w pewnym odstępie czasowym. Niemniej, jak wspomniałem, nie było jak do tej pory żadnych poważniejszych usterek poza kwestiami typowo eksploatacyjnymi – komentuje Adam Chojnacki.

Na płasko

Pośród swoich maszyn Dangraf posiada także ploter Océ Arizona 460 XT w konfiguracji z podwójnym stołem. Maszyna posiada 6 głowic drukujących, w tym cztery kolorowe i dwie białe. Jak przyznaje Adam Chojnacki, pierwotnie w jednej z głowic – obecnie wykorzystywanych do druku w bieli – znajdował się lakier, jednak ze względu na niewielkie wykorzystanie go w realizacji zleceń, zdecydowano się zastąpić go białym tuszem, co przyspieszyło realizację wydruków.

- Zdecydowaliśmy się na tę maszynę, gdyż potrzebowaliśmy stabilnego urządzenia o dużej powtarzalności koloru i drukującego w wysokiej jakości. Drukujemy sporo obrazów na szkle. Jest to bardzo mocno rozwijająca się gałąź rynku poligraficznego w Polsce. Dodatkowo maszyna ma bardzo niskie koszty eksploatacji, co pozwala nam konkurować na rynku – mówi Adam Chojnacki. - Do tego zamówienie modelu w bogatszej konfiguracji – z podwójnym stołem – także nie było żadnym problemem. Maszyna była u nas w ciągu 2-3 miesięcy od rozpoczęcia rozmów z Canon – dodaje.

Dzięki tym wszystkim rozwiązaniom paleta możliwości firmy jest naprawdę bardzo szeroka. Obejmuje zarówno monochromatyczny, jak i wielokolorowy druk cyfrowy, druk wielkoformatowy, sitodruk oraz druk offsetowy wielokolorowy. To sprawia, że wciąż rośnie także lista klientów, którzy korzystają z usług firmy Dangraf. A to napędza biznesowy sukces nieustannie od 20 lat.

obrazek

Źródło: Canon Polska

www.canon.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

XLI PK: Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową
Drukowanie wielkoformatowe techniką cyfrową to temat kolejnych, XLII Poligraficznych Konfrontacji rozpoczynających się 23 maja. Omówione zostaną m.in. wady i zalety technik druku wielkoformatowego, media oraz farby stosowane w maszynach wielkoformatowych.
Agfa na targach Fespa 2019
Sukcesem zakończył się udział firmy Agfa w targach Fespa 2019, odbywających się w dniach 14-17 maja br. w Monachium. Zaprezentowała na nich dwa wielkoformatowe plotery – Jeti Tauro H3300 LED  i Anapurna H3200i LED. Jej stoisko, jak podaje firma, odwiedziły tysiące gości z całego świata, w tym wielu przedstawicieli polskich drukarń i firm produkcyjnych na co dzień...
„Print for Good” – Kodak i Colours Factory w dobrej sprawie
Do programu „Print for Good”, jaki ponad dwa lata temu zapoczątkowała firma Kodak ,w ubiegłym roku dołączył jej polski oddział wraz ze swoim klientem - drukarnią Colours Factory. Efektem tej współpracy była produkcja zeszytów szkolnych, które zostały następnie przekazane (za pośrednictwem fundacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie) potrzebującym dzieciom na Ukrainie i w...
Inwestycje firmy Orapac w maszyny sztancujące Iberica
Jedna z fińskich firm specjalizujących się w produkcji pudełek w celu zwiększenia swojej wydajności produkcyjnej niedawno zakończyła proces inwestycji o wartości ponad 4 mln. euro.
European Digital Press Association nagradza ploter Jeti Tauro H3300 LED
Podczas trwających właśnie targów Fespa 2019 wręczone zostały doroczne nagrody EDP Award, przyznawane przez European Digital Press Association (EDP) – europejskie stowarzyszenie magazynów branżowych, dedykowanych technologiom cyfrowym. Wśród systemów wielko- i superwielkoformatowych, w kategorii „Najlepszy ploter płaski/hybrydowy o wydajności powyżej 250 m2/h” zwyciężyła...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764