logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

DS Smith ogłasza, że do 2050 roku stanie się neutralna klimatycznie

  PR 10.06.2021, przeczytano 277 razy
ilustracja

DS Smith, dostawca przyjaznych środowisku opakowań z tektury falistej, ogłosił dzisiaj szereg ambitnych celów klimatycznych. W ramach tzw. Science Based Target[1] do 2030 roku firma zredukuje o 40% (w porównaniu z poziomami z 2019 roku) emisję dwutlenku węgla przypadającą na tonę produktu. Firma zobowiązała się także do osiągnięcia do 2050 roku zerowego poziomu emisji netto, czyli stanu, w którym działania podejmowane przez firmę i związana z nimi emisja CO2 nie wywierają wpływu na klimat.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/ds-smith-oglasza%2C-ze-do-2050-roku-stanie-sie-neutralna-klimatycznie,391835,artykul.html

Wspomniane cele zostaną zatwierdzone przez inicjatywę Science Based Target jako zgodne z celami porozumienia paryskiego, planu działań mającego ograniczyć globalne ocieplenie. Podkreśleniu ambicji i zaangażowania DS Smith w zrównoważony rozwój ma służyć także członkostwo firmy w kampanii ONZ „Race to Zero” [„Wyścig do neutralności”]. Aby zrealizować swoje zamiary, firma wprowadzi szereg rozwiązań inżynieryjnych, w tym wykorzystanie lokalnej biomasy i biogazu oraz energii odnawialnej, pochodzącej z wiatru i słońca.

W 2017 roku DS Smith ogłosiło plan ograniczenia do 2030 roku poziomu emisji dwutlenku węgla przypadającego na tonę produktu o 30% – w stosunku do poziomu z 2015 roku. W ramach skoordynowanych działań realizowanych w ponad 250 zakładach na świecie do końca 2020 roku firmie udało się zmniejszyć emisje o 23%, co było lepszym wynikiem niż pierwotnie zakładano.  

Firmie udało się osiągnąć ten wynik poprzez inwestowanie w przełomową technologię, w tym w rozwiązania w zakresie przetwarzania odpadów do wytwarzania energii, najnowocześniejsze instalacje kogeneracyjne oraz modernizację sprzętu, m.in. nowych kotłów i oświetlenia LED. DS Smith zwiększyło również wykorzystanie odnawialnych źródeł paliwa, takich jak biogaz i biomasa oraz poprawiło zużycie energii w celu ograniczenia emisji gazów cieplarnianych.

– Produkcja przemysłowa jest jednym z najtrudniejszych sektorów do dekarbonizacji, ale jesteśmy zaangażowani w realizację naszej roli, wyznaczając sobie jasny plan działań na rzecz zerowej emisji. Produkujemy ekologiczne opakowania, które w pełni nadają się do recyklingu i wierzymy, że dzięki połączeniu przywództwa w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i działań klimatycznych możemy mieć realny wpływ na spowolnienie wzrostu temperatury na świecie – powiedział Miles Roberts, dyrektor generalny firmy DS Smith. – Osiągnęliśmy już duży postęp w ograniczeniu emisji dwutlenku węgla w ramach długofalowej działalności w zakresie zrównoważonego rozwoju, ale wiemy, że musimy zrobić jeszcze więcej. Dlatego obecnie wyznaczamy sobie nie tylko ambitne cele klimatyczne, ale również wzmacniamy nasze zaangażowanie w dostarczanie bardziej ekologicznych rozwiązań dla naszych klientów i całego społeczeństwa. Jestem niezwykle dumny z naszych pracowników, który przyczyniają się do osiągnięcia tego celu – dodał.

– Cieszymy się, że będziemy mogli zweryfikować, w jaki sposób nasze strategiczne partnerstwo z DS Smith pomoże przyspieszyć postępy firmy w osiąganiu celów klimatycznych ogłaszanych dziś równolegle ze zobowiązaniami w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym. Przejście na energię ze źródeł odnawialnych może ograniczyć emisje gazów cieplarnianych o 55%, podczas gdy pozostałe 45% emisji pochodzi ze sposobu wytwarzania i użytkowania produktów. W związku z tym przejście do gospodarki w obiegu zamkniętym ma kluczowe znaczenie dla przeciwdziałania zmianie klimatu, a także innym globalnym wyzwaniom – powiedział Andrew Morlet, dyrektor generalny Fundacji Ellen MacArthur, partnera strategicznego DS Smith.

Poza zobowiązaniem do działań w obszarze klimatu firma DS Smith ogłosiła niedawno inwestycje na poziomie 100 mln funtów w zakresie badań i rozwoju oraz innowacji, aby przyspieszyć swoją działania w obszarze gospodarki w obiegu zamkniętym. Nowe inwestycje stanowią podstawę strategii zrównoważonego rozwoju „Na Teraz. I na Przyszłość”, która zakłada, że do 2023 roku firma będzie produkowała opakowania w pełni nadające się do recyklingu oraz przyczyni się do usunięcia miliarda sztuk problematycznych opakowań plastikowych z półek sklepowych do 2025 roku.

Źródło: DS Smith

www.dssmith.com

Dodatkowe informacje:

[1] Cele opracowane przez przedsiębiorstwo, będące drogowskazem do redukcji emisji gazów cieplarnianych.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Jedna maszyna, wiele możliwości” – Digital Pro „gwiazdą” webinarium Mark Andy
Niesłabnące zainteresowanie hybrydowymi maszynami tonerowymi Digital Pro skłoniło firmę Mark Andy do poświęcenia temu rozwiązaniu kolejnego wirtualnego spotkania dla swoich klientów. Wydarzenie miało miejsce 16 czerwca br. i zorganizowane zostało tym razem przez północnoamerykański oddział firmy. Webinarium poprowadzili wspólnie Alexander Mercon – Digital Sales Manager Mark...
Janmar Centrum inwestuje w drugą fabrykę opakowań z tektury falistej
Janmar Centrum, producent opakowań z tektury falistej, mający swoją siedzibę w Trzcinicy, w południowo zachodniej Polsce wybuduje drugą fabrykę. Nowa inwestycja powstanie w Strykowie (centralna polska), na terenie specjalnej strefy ekonomicznej.
Drukarnia Big-Print inwestuje w nowy ploter Sinajet od Grafmasz
Drukarnia BIG-PRINT z siedzibą w Biłgoraju w woj. lubelskim zajmująca się szeroko pojętą reklamą zewnętrzną i wewnętrzną oraz drukiem cyfrowym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów jak również chcąc podnieść poziom świadczonych usług drukarnia zdecydowała się na zakup plotera tnąco-bigującego Sinajet 0906MT od polskiego dystrybutora, firmy...
VPK France jest filią VPK Group – rodzinnego przedsiębiorstwa, obecnie przekształcającego się w międzynarodowego, prywatnego dostawcę opakowań, dysponującego ponad 65 zakładami produkcyjnymi w 20 krajach. Mając na uwadze proekologiczne podejście przyświecające jego działalności oraz bliską współpracę z Sun Chemical, kierownictwo firmy podjęło strategiczną...
Nowy ploter Avinci CX3200 firmy Agfa
Avinci CX3200 to nowy ploter sublimacyjny firmy Agfa, pracujący w technologii „z roli na rolę”. Umożliwia bezpośrednie zadrukowywanie szerokiego spektrum podłoży tekstylnych (bazujących na poliestrze) oraz papierów transferowych. Jak podkreśla producent, urządzenie zapewnia wysoką wydajność produkcji przy zachowaniu żywych kolorów i wysokiej jakości...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764