logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duplo w Copy General

  PR 27.01.2014, przeczytano 2108 razy
ilustracjastrzałka

Po intensywnych inwestycjach w maszyny drukujące, istniejąca od 20 lat na rynku polskim firma Copy General, niemal rok temu – w związku rozwojem swojej działalności i uruchomieniem centrum produkcyjnego - rozpoczęła inwestycje w maszyny do wykańczania. W jej parku maszynowym znalazło się wówczas pierwsze urządzenie DuploDocuccuter DC 615. Niedawno dołączyły do niego dwa kolejne – linia do oprawy zeszytowej DSF-2000 oraz jednoszczękowa oklejarka DuBinder DPB-500 .


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duplo-w-copy-general,20721,artykul.html

Firma Copy General powstała ponad 30 lat temu w USA i obecnie jest wiodącym na rynku dostawcą usług druku i reprografii w Europie Centralnej i Wschodniej. Posiada swoje oddziały w Polsce, Czechach, Rosji i na Węgrzech. Swoje usługi kieruje zarówno do klientów indywidualnych, jak też do firm z branży budowlanej, marketingowej, szkoleniowej (tj. dla szeroko pojętego biznesu). Prowadzi także kompletny outsourcing usług drukarskich i poligraficznych. Jej pierwsze centrum druku i kopiowania w Polsce powstało w roku 1993 w Warszawie. Obecnie w stolicy znajdują się dwa punkty usługowe oraz centrum produkcyjne, wyposażone w nowoczesny park maszyn drukujących i kopiujących oraz urządzeń do obróbki końcowej dokumentów.

Copy General realizuje usługi z zakresu drukowania i kopiowania, obsługując klientów 24 godziny na dobę przez wszystkie dni tygodnia. „Wysoka jakość i szybka realizacja zleceń była dla nas zawsze priorytetem – mówi Piotr Krawczyk, technolog produkcji w firmie Copy General. - Swoją działalność rozpoczynaliśmy jako punkt świadczący usługi drukowania i kopiowania. Wraz z rozwojem firmy pojawił się kolejny punkt, a w ślad za tym kolejne inwestycje w maszyny drukujące – zarówno mało- jak i wielkoformatowe. Firma wciąż się rozwijała, stąd w niedługim czasie potrzebne było uruchomienie centrum produkcyjnego. To z kolei wygenerowało dla nas jeszcze większe możliwości w zakresie realizowanych zleceń”.

Polski oddział Copy General przez lata swojej działalności nie tylko usprawniał jakość obsługi oraz szybkość realizacji zamówień, ale też stale inwestował w nowoczesny i innowacyjny park maszynowy. Ponadto wprowadził dla swoich klientów  programy lojalnościowe i indywidualną politykę cenową przy większych zamówieniach, stworzył profesjonalne strony internetowe, gdzie możliwe są zamówienia on-line, uruchomił usługi kurierskie, a także rozszerzył portfolio usług. Obecnie jest jedną z najprężniej działających drukarń cyfrowych w  Polsce.

Wraz z rozwojem naszej firmy zleceń przybywało i przybywa nam nadal, stąd z czasem musieliśmy pomyśleć również o inwestycjach w maszyny do wykańczania, tak ważne dla sprawnej realizacji zamówień. Urządzenia Duplo znaliśmy od wielu lat, stąd - kiedy zaistniała potrzeba usprawnienia parku maszynowego od strony introligatorni - w naturalny sposób powróciliśmy do rozmów z tym producentem i zakupiliśmy jego pierwsze urządzenie - Docuccuter DC 615”.

Służy ono do wykańczania różnorodnych prac drukowanych cyfrowo takich jak: pocztówki, zaproszenia, ulotki, wizytówki, okładki, materiały promocyjne. Tnie wzdłużnie, poprzecznie oraz biguje wydruki cyfrowe w jednym przebiegu, zapewnia ciągłość produkcji przy minimalnym wkładzie pracy ze strony operatora. Jego jakość, precyzja, a także profesjonalna obsługa Duplo – jak zapewnia Piotr Krawczyk - sprawiły, że niemal rok później firma po raz kolejny sięgnęła do oferty tego samego dostawcy. Pojawiły się tu więc kolejne dwa urządzenia Duplo – system DSF-2000 i oklejarka jednoszczękowa DuBinder DPB-500.  Pierwsze z nich umożliwia broszurowanie katalogów, książek, materiałów szkoleniowych i reklamowych.

To rozwiązanie, które pozwala nam oprawić prace w elegancki sposób przy zachowaniu niewielkich kosztów produkcji. W porównaniu do oprawy bindowanej eliminuje koszty związane z zastosowaniem spiral oraz okładek. Broszura jest zszywana i docinana do wskazanego wymiaru. Dodatkową jego zaletą jest możliwość zastosowania materiałów uszlachetniających okładkę w postaci foli matowej, połyskowej lub satynowej. Urządzenie Duplo umożliwia nam przygotowanie nawet 350 opraw na godzinę. Oklejarka DuBinder zapewnia natomiast trwałe oprawianie prac i wysokiej jakości rezultaty. Tworzy profesjonalne publikacje - książki, katalogi, instrukcje obsługi oraz periodyki. Z codziennej pracy obu urządzeń jesteśmy bardzo zadowoleni”.

Przy wyborze urządzeń ważnym dla Copy General była lokalizacja dostawcy (Duplo ma swoją centralę w Warszawie; warto również wspomnieć, że posiada sieć dealerów w całej Polsce), a także możliwość rozbudowy, wymiany sprzętu wraz z rozwojem drukarni. Piotr Krawczyk podkreśla dużą elastyczność firmy Duplo Polska w tym zakresie, natomiast reprezentujący ją Fryderyk Wiernicki dodaje: „Nasza firma zawsze stara się być doradcą dla klientów co oznacza, że wspólnie szukamy dla nich najlepszych dla danego momentu ich rozwoju rozwiązań. Staramy się również być elastyczni współpracując z nimi już po zakupie urządzenia. Dotyczy to sytuacji kiedy nasi klienci się rozwijają, ale również – kiedy szukają bardziej optymalnych rozwiązań w momencie nieco gorszej koniunktury. Zawsze staramy się być dla nich pomocni, co owocuje zaufaniem i kolejnymi inwestycjami. Przykładem jest chociażby firma Copy General, która zdecydowała się na trzy nasze rozwiązania, co bardzo nas cieszy”.

Źródło: Duplo Polska

www.duplopolska.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
Koenig & Bauer Live: Druk działa również online
Koenig & Bauer osiąga na koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów dodatni bilans. Pod tytułem "Koenig & Bauer LIVE" producent maszyn drukujących zaprezentował od 16 do 25 czerwca nowości produktowe, zastosowania cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla przemysłu poligraficznego. W codziennych sekwencjach pokazów internetowych partnerzy,...
Targi stają się cyfrowe: firma Koenig & Bauer w dniach od 16. do 25. czerwca 2020 prezentuje na żywo ekskluzywne nowości produktowe, kompletny workflow dla produkcji opakowań oraz wiele dalszych innowacji opracowanych z myślą o przemyśle poligraficznym. Transmisja typu streaming prowadzona każdego dnia roboczego na stronie internetowej Koenig & Bauer prezentować będzie...
L/M/B Druck Louko inwestuje w kolejną Rapide 106
W połowie maja w firmie Louko z siedzibą w Norymberdze rozpoczęła się instalacja maszyny Rapida 106 z pięcioma zespołami drukującymi, wieżą lakierującą oraz wyposażeniem hybrydowym umożliwiającym uszlachetnianie zarówno farbami konwencjonalnymi, jak i UV. Nowoczesna, wysokowydajna maszyna B1 jest uzupełnieniem dziewięciokolorowej maszyny Rapida 106  wyposażonej w...
Canon Polska wydaje poradnik poświęcony systemom druku
Nowoczesne środowisko druku, bezpieczeństwo sieci oraz platformy chmurowe - to kwestie, które zmieniają polskie firmy. Jak nie zagubić się w skomplikowanym świecie nowych technologii i efektywnie przeprowadzić cyfrową transformację biznesu? - Wszystko rozpoczyna wybór dostawcy usług IT - przekonują eksperci Canon Polska w wydanym e-booku, w którym dzielą się swoim wieloletnim...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764