logo
WIADOMOŚCI

HP prezentuje nowe drukarki wielkoformatowe HP Designjet Z6 oraz Z9+

Mateusz Zawiślak  PR 13.07.2018, przeczytano 249 razy
ilustracjastrzałka

HP ponownie akcentuje swoją obecność na jednym z największych wydarzeń poświęconych fotografii w Europie. Fotofestiwal 2018 koncentruje się tym razem na relacji między człowiekiem, a naturą. Organizatorzy wydarzenia zaprosili do programu głównego artystów i kuratorów, którzy dokumentują świadomość ekologiczną i wyrażają ją w formie zdjęć. HP jako partner technologiczny wspiera Fotofestiwal 2018 swoją wiedzą w dziedzinie ochrony środowiska oraz unikatowymi rozwiązaniami między innymi dla fotografów i grafików, prezentując najnowsze urządzenia wielkoformatowe z linii HP DesignJest Z6 oraz Z9+. Wszystkie prace prezentowane podczas Fotofestiwalu zostały wydrukowane na HP DesignJet Z9. Jakość druku oferowana przez nowe modele jest bardzo wysoko ceniona przez ekspertów i profesjonalnych fotografów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-prezentuje-nowe-drukarki-wielkoformatowe-hp-designjet-z6-oraz-z9+,37246,artykul.html

Dzięki najnowszym drukarkom wielkoformatowym HP o wiele szybciej, łatwiej i wygodniej wydrukowaliśmy wystawę przygotowaną z myślą o tegorocznej edycji Fotofestiwalu. Najważniejsze jednak, że szybkość druku idzie w parze ze znacznie lepszą jakością, tak ważną gdy chcemy pokazać prace profesjonalistów, którym zależy, by ich wizja została idealnie przedstawiona również w już wydrukowanej wersji – powiedział Franek Ammer, członek zespołu kuratorskiego Fotofestiwalu

„Ludzka natura” i ochrona środowiska

Przygotowany w ramach tegorocznej edycji Fotofestiwalu program „Ludzka natura” składa się z wystaw indywidualnych i grupowych, tworzących narrację relacji człowieka i natury. Projekty Mathieu Asselina, Claudiusa Schulze, Mandy Barker, Anouk Kruithof pokazują najważniejsze współczesne problemy ekologiczne i pozwalają prześledzić skutki długotrwałej eksploatującej działalności człowieka. HP od dawna jest liderem w dziedzinie recyklingu. Firma produkuje nowe wkłady, łącząc materiały z produktów zwróconych przez klientów za pośrednictwem programu HP Planet Partners z innymi materiałami pokonsumenckimi.

HP kilka dni temu opublikowało raport 2017 Sustainable Impact Report, który podkreśla postępy, jakie firma poczyniła w kontekście ochrony środowiska i zdrowia, zmian klimatycznych, nierówności społecznych i nieodpowiedniego dostępu do wysokiej jakości edukacji. Dla przykładu, do 2017 roku HP wyprodukowało ponad 3,8 miliarda wkładów atramentowych i kaset z tonerem, wykorzystując ponad 99 ton materiałów pochodzących z recyklingu.

Szybka produkcja grafik wysokiej jakości i profesjonalnych zdjęć

Fotofestiwal to doskonała okazja by porozmawiać o najnowszych urządzeniach dla fotografów i grafików. Firma HP przedstawiła w Łodzi nową serię drukarek DesignJet Z Printer wyposażonych w innowacyjne technologie wielkoformatowe, które zapewniają lepszą jakość obrazu oraz efektywność produkcji, umożliwiając przygotowywanie wysokiej jakości grafik oraz wydruków technicznych.

Nowa seria drukarek HP DesignJet Z6 i Z9+ podnosi wydajność pracy, poprzez ścisłą integrację materiałów, sprzętu i oprogramowania. Do nowych modeli wprowadzono szereg zmian, w postaci chociażby zintegrowanego trymera pionowego czy wbudowanego spektrofotometru i1. Nowe drukarki oferują lepszą jakość druku przy wykorzystaniu mniejszej liczby materiałów eksploatacyjnych, co upraszcza zarządzanie i ogranicza koszty. W nowych drukarkach zastosowano te same głowice i tusze we wszystkich seriach Z6 i Z9. Wybrane modele są wyposażone w technologie umożliwiające szybką produkcję materiałów wysokiej jakości, np. profesjonalnych zdjęć. Przekłada się to na 2,5-krotnie szybszy druk[1] oraz postprodukcję szybszą o 20 proc.[2].

Drukarki HP DesignJet Z Printer, dostępne w formacie 24- i 44-calowym, zapewniają przewagę konkurencyjną dzięki najszybszym technologiom druku, jakie są dziś dostępne na rynku. Model HP DesignJet Z9+ jako pierwszy w branży oferuje opcję premium z wbudowanym odcinaniem pionowym. Co więcej, nowa technologia HP Pixel Control po raz pierwszy zarządza kolorem w naprawdę cyfrowy sposób, pomagając klientom wykorzystać nowe możliwości bogatego w barwy i dynamicznego druku.

Serię DesignJet Z6 zaprojektowano z myślą o twórcach i użytkownikach systemów informacji geograficznej (GIS), dostawcach usług druku oraz użytkownikach, którzy potrzebują prostego w użyciu rozwiązania do druku materiałów technicznych i graficznych wysokiej jakości, odpornych na wodę i blaknięcie. Nowa seria drukarek obsługuje nawet najbardziej skomplikowane pliki dzięki zaawansowanej architekturze przetwarzania oraz platformie Adobe PDF Print Engine.

Ceny i dostępność[3]:

  • Ceny nowych modeli rozpoczynają się od 2500 EUR (Z6)
  • Drukarki HP DesignJet Z6, Z6x10 i Z9+ są dostępne w Polsce od czerwca br.
  • 44-calowe modele HP DesignJet Z6 i Z9+ z podwójną rolką i opcjami premium dostępne będą w Polsce od lipca br.

Źródło: HP

www.hp.com

Dodatkowe informacje:

[1] Pionowy wyrównywacz i podwójne rolki dołączone tylko do 44-calowego modelu HP DesignJet Z9⁺dr PostScript® Printer with V-Trimmer. W wewnętrznych testach HP ograniczają czas postprocessingu nawet o 20 proc. w porównaniu z drukarkami HP DesignJet Z9⁺dr bez wbudowanego wyrównywacza pionowego.
[2] Na podstawie wewnętrznych testów HP. Druk szybszy nawet 2,5-krotnie w porównaniu z serią drukarek fotograficznych HP DesignJet Z3200. Szybkość może się różnić w zależności od trybu druku i typu nośnika.
[3] Ceny i dostępność mogą ulec zmianie.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Kolejny startup inwestuje w ploter Mutoh Valuejet 1624 X
Druk Komplex to firma z Kościana w fazie startupu. Po analizie dostępnych na rynku technologii druku wielkoformatowego, wybór padł na technologię żywiczną i ploter Mutoh ValueJet 1624 X.
Zintegrowana kampania suszarki Infinity marki Vileda
Marka Vileda, oferująca produkty w kategorii suszarek na pranie inwestuje w jej rozwój – właśnie rozpoczęła dużą, zintegrowaną kampanię 360. To pierwsza w Polsce kampania marketingowa asortymentu suszarek. Vileda promuje kategorię jednym ze swoich topowych produktów – suszarką Infinity.
Złota Loteria Frosty ze wsparciem reklamowym
Ile waży sztabka złota? Okazję do tego, aby sprawdzić to osobiście daje FRoSTA. Nie tylko złoto, ale wiele innych nagród pieniężnych czeka na uczestników jesiennej loterii firmy.
Agencja Clue PR członkiem IAB Polska
We wrześniu br. agencja Clue PR, działająca w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i specjalizująca się w komunikacji nowych technologii została przyjęta do Związku Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska.
Prime Time PR z nowym Social Media Specialist
Wraz z początkiem września do zespołu agencji Prime Time PR dołączyła Paulina Kołodziej.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone