logo
WIADOMOŚCI

HP prezentuje nowe drukarki wielkoformatowe HP Designjet Z6 oraz Z9+

Mateusz Zawiślak  PR 13.07.2018, przeczytano 224 razy
ilustracjastrzałka

HP ponownie akcentuje swoją obecność na jednym z największych wydarzeń poświęconych fotografii w Europie. Fotofestiwal 2018 koncentruje się tym razem na relacji między człowiekiem, a naturą. Organizatorzy wydarzenia zaprosili do programu głównego artystów i kuratorów, którzy dokumentują świadomość ekologiczną i wyrażają ją w formie zdjęć. HP jako partner technologiczny wspiera Fotofestiwal 2018 swoją wiedzą w dziedzinie ochrony środowiska oraz unikatowymi rozwiązaniami między innymi dla fotografów i grafików, prezentując najnowsze urządzenia wielkoformatowe z linii HP DesignJest Z6 oraz Z9+. Wszystkie prace prezentowane podczas Fotofestiwalu zostały wydrukowane na HP DesignJet Z9. Jakość druku oferowana przez nowe modele jest bardzo wysoko ceniona przez ekspertów i profesjonalnych fotografów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/hp-prezentuje-nowe-drukarki-wielkoformatowe-hp-designjet-z6-oraz-z9+,37246,artykul.html

Dzięki najnowszym drukarkom wielkoformatowym HP o wiele szybciej, łatwiej i wygodniej wydrukowaliśmy wystawę przygotowaną z myślą o tegorocznej edycji Fotofestiwalu. Najważniejsze jednak, że szybkość druku idzie w parze ze znacznie lepszą jakością, tak ważną gdy chcemy pokazać prace profesjonalistów, którym zależy, by ich wizja została idealnie przedstawiona również w już wydrukowanej wersji – powiedział Franek Ammer, członek zespołu kuratorskiego Fotofestiwalu

„Ludzka natura” i ochrona środowiska

Przygotowany w ramach tegorocznej edycji Fotofestiwalu program „Ludzka natura” składa się z wystaw indywidualnych i grupowych, tworzących narrację relacji człowieka i natury. Projekty Mathieu Asselina, Claudiusa Schulze, Mandy Barker, Anouk Kruithof pokazują najważniejsze współczesne problemy ekologiczne i pozwalają prześledzić skutki długotrwałej eksploatującej działalności człowieka. HP od dawna jest liderem w dziedzinie recyklingu. Firma produkuje nowe wkłady, łącząc materiały z produktów zwróconych przez klientów za pośrednictwem programu HP Planet Partners z innymi materiałami pokonsumenckimi.

HP kilka dni temu opublikowało raport 2017 Sustainable Impact Report, który podkreśla postępy, jakie firma poczyniła w kontekście ochrony środowiska i zdrowia, zmian klimatycznych, nierówności społecznych i nieodpowiedniego dostępu do wysokiej jakości edukacji. Dla przykładu, do 2017 roku HP wyprodukowało ponad 3,8 miliarda wkładów atramentowych i kaset z tonerem, wykorzystując ponad 99 ton materiałów pochodzących z recyklingu.

Szybka produkcja grafik wysokiej jakości i profesjonalnych zdjęć

Fotofestiwal to doskonała okazja by porozmawiać o najnowszych urządzeniach dla fotografów i grafików. Firma HP przedstawiła w Łodzi nową serię drukarek DesignJet Z Printer wyposażonych w innowacyjne technologie wielkoformatowe, które zapewniają lepszą jakość obrazu oraz efektywność produkcji, umożliwiając przygotowywanie wysokiej jakości grafik oraz wydruków technicznych.

Nowa seria drukarek HP DesignJet Z6 i Z9+ podnosi wydajność pracy, poprzez ścisłą integrację materiałów, sprzętu i oprogramowania. Do nowych modeli wprowadzono szereg zmian, w postaci chociażby zintegrowanego trymera pionowego czy wbudowanego spektrofotometru i1. Nowe drukarki oferują lepszą jakość druku przy wykorzystaniu mniejszej liczby materiałów eksploatacyjnych, co upraszcza zarządzanie i ogranicza koszty. W nowych drukarkach zastosowano te same głowice i tusze we wszystkich seriach Z6 i Z9. Wybrane modele są wyposażone w technologie umożliwiające szybką produkcję materiałów wysokiej jakości, np. profesjonalnych zdjęć. Przekłada się to na 2,5-krotnie szybszy druk[1] oraz postprodukcję szybszą o 20 proc.[2].

Drukarki HP DesignJet Z Printer, dostępne w formacie 24- i 44-calowym, zapewniają przewagę konkurencyjną dzięki najszybszym technologiom druku, jakie są dziś dostępne na rynku. Model HP DesignJet Z9+ jako pierwszy w branży oferuje opcję premium z wbudowanym odcinaniem pionowym. Co więcej, nowa technologia HP Pixel Control po raz pierwszy zarządza kolorem w naprawdę cyfrowy sposób, pomagając klientom wykorzystać nowe możliwości bogatego w barwy i dynamicznego druku.

Serię DesignJet Z6 zaprojektowano z myślą o twórcach i użytkownikach systemów informacji geograficznej (GIS), dostawcach usług druku oraz użytkownikach, którzy potrzebują prostego w użyciu rozwiązania do druku materiałów technicznych i graficznych wysokiej jakości, odpornych na wodę i blaknięcie. Nowa seria drukarek obsługuje nawet najbardziej skomplikowane pliki dzięki zaawansowanej architekturze przetwarzania oraz platformie Adobe PDF Print Engine.

Ceny i dostępność[3]:

  • Ceny nowych modeli rozpoczynają się od 2500 EUR (Z6)
  • Drukarki HP DesignJet Z6, Z6x10 i Z9+ są dostępne w Polsce od czerwca br.
  • 44-calowe modele HP DesignJet Z6 i Z9+ z podwójną rolką i opcjami premium dostępne będą w Polsce od lipca br.

Źródło: HP

www.hp.com

Dodatkowe informacje:

[1] Pionowy wyrównywacz i podwójne rolki dołączone tylko do 44-calowego modelu HP DesignJet Z9⁺dr PostScript® Printer with V-Trimmer. W wewnętrznych testach HP ograniczają czas postprocessingu nawet o 20 proc. w porównaniu z drukarkami HP DesignJet Z9⁺dr bez wbudowanego wyrównywacza pionowego.
[2] Na podstawie wewnętrznych testów HP. Druk szybszy nawet 2,5-krotnie w porównaniu z serią drukarek fotograficznych HP DesignJet Z3200. Szybkość może się różnić w zależności od trybu druku i typu nośnika.
[3] Ceny i dostępność mogą ulec zmianie.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Integart: 200 osobowe przedsiębiorstwo gotowe na kolejne wyzwania
Dekadę istnienia technologii HP Latex na rynku Integart chce w szczególny sposób podkreślić a na kolejne lata planuje wprowadzić nowe programy i być jeszcze bliżej swoich Klientów. Mamy świadomość, że dobra technologia to nie wszystko. Dobra technologia wymaga równie dobrego procesu wsparcia posprzedażowego oraz serwisu czyli zaplecza,...
Just Run App i Spicy Mobile: 400 tysięcy pobrań aplikacji w 6 miesięcy
Just Run App – nowy podmiot należący do agencji marketingu mobilnego Spicy Mobile, skierowany do szybko rozwijającej się branży m-commerce – pomaga firmom w pozyskaniu efektywnej instalacji aplikacji w modelu CPD (Cost Per Download). W ciągu pierwszego półrocza zrealizowano kampanie skutkujące 400 tysiącami pobrań aplikacji.
Kampania Sharp w sieci przychodni Lux-Med i Medicover
W lipcu w prywatnych przychodniach medycznych grupy Lux-Med oraz grupy Medicover rozpoczęła się kampania edukacyjna marki Sharp. Misją projektu jest edukacja Polaków z zakresu wpływu urządzeń gospodarstwa domowego na ich zdrowie i bezpieczeństwo.
„4Aktywni” - kampania contentowo-edukacyjna marki 4Flex
Nowa kampania contentowo-edukacyjna marki 4flex, realizowana pod hasłem „4aktywni”, wystartowała w połowie marca. Akcja to przedsięwzięcie edukacyjne, którego zadaniem jest zwrócenie uwagi na konieczność systematycznego uzupełniania kolagenu, który zanika w naszym organizmie po 30 roku życia. Kampania szczególny nacisk kładzie...
Summer Digital Signage: Konferencja pod patronatem Signs.pl
Zewnętrzna reklama cyfrowa to jedna z najskuteczniejszych form dotarcia do osób prowadzących aktywny tryb życia. Digital OOH z roku na rok rozwija się coraz bardziej i coraz szybciej, jednak co czeka ją w przyszłości? Jakie są możliwości Digital Signage oraz najnowsze technologie? O tym i wiele więcej podczas konferencji organizowanej w Warszawie przez firmę Floweffect.
 
czwartek 19.07.2018, 162 gości [ lista ]
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone