logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Infosystems SA bliżej klientów - Poligrafia 2015

  PR 10.06.2015, przeczytano 1063 razy

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Maszyn, Materiałów i Usług Poligraficznych Poligrafia 2015, które odbywały się w dniach od 26 do 29 maja br. w Poznaniu, Infosystems SA potraktowała jako doskonałą okazję do bezpośredniego spotkania z klientami. Oprócz prezentacji szerokiej oferty firmy, która spotkała się z powszechnym zainteresowaniem przybyłych gości, odwiedzający targi mogli na miejscu uzyskać wyczerpujące i szczegółowe informacje na temat najnowszych innowacyjnych rozwiązań, które służą optymalizacji produkcji poligraficznej i opakowaniowej, automatyzują ją, analizują  i  porządkują oraz zapobiegają powstawaniu nieuzasadnionych kosztów po stronie drukarni. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/infosystems-sa-blizej-klientow---poligrafia-2015,25109,artykul.html

Targi w Poznaniu były również świetną okazją do zapoznania się bliżej z usługami Departamentu Funduszy Europejskich, działającego w ramach struktur Infosystems SA. Ta cześć prezentacji przyciągnęła nie mniejszą uwagę odwiedzających jej stoisko niż portfolio produktowe; głównie  byli to właściciele i dyrektorzy firm, które poszukują aktualnej informacji na temat źródeł pozyskiwania finansowania dla swoich inwestycji. Podobnie jak w roku 2013 firma otrzymała Złoty Medal, tym razem za system PuzzleFlow Manager - zapewniający małym i średnim drukarniom kompleksową kontrolę nie tylko nad pozyskiwaniem i realizacją zleceń, ale także nad zautomatyzowaną ścieżką przesyłania i prawidłowego przygotowania plików produkcyjnych  do druku. 

„Tegoroczne targi w Poznaniu potraktowaliśmy jako kolejną okazję do spotkania się z naszymi klientami, poszukującymi dla swoich firm efektywnych rozwiązań i pomysłów, umożliwiających im szybki, ale przy tym także przemyślany i zrównoważony, długofalowy  rozwój oraz pozwalających na generalną redukcję ponoszonych w nieuzasadniony sposób kosztów – mówi Mariusz Sosnowski, prezes Infosystems SA. - Odpowiedzią na zgłaszane przez naszych klientów problemy i oczekiwania są nasze rozwiązania, które prezentowaliśmy podczas targów Poligrafia 2015. To systemy dla branży poligraficznej (w tym również opakowaniowej), wydawniczej, a także reklamowej, których przedstawiciele swoją obecnością dominowali na naszym stoisku. Ich zainteresowanie przyciągnęły nie tylko nasze systemy i rozwiązania, ale w równej mierze nowe możliwości pomocy w finansowaniu inwestycji, jakie otworzyły się przed rodzimymi przedsiębiorstwami w perspektywie unijnej lat 2014-2020. Pomoc w ich pozyskaniu oraz rozliczeniu oferuje doświadczony zespół Departamentu Funduszy Europejskich. Generalnie spotkanie z naszymi klientami  w Poznaniu stało się dla nas okazją do ciekawych rozmów i spotkań, a jego biznesowy i marketingowy wymiar  oceniamy bardzo pozytywnie. Cieszy nas również fakt, że po raz kolejny nasze informatyczne rozwiązanie zostało nagrodzone Złotym Medalem. Stanowi to potwierdzenie dla rozwijanej przez nas innowacyjności, a także szerokich możliwości naszej firmy w zakresie kreowania nowych modeli biznesu dla polskich drukarń”.

Warto przy tym wspomnieć, że odznaczony Złotym Medalem 2015 PuzzleFlow Manager bierze także udział w konkursie o „Złoty Medal – Wybór Konsumenta”, w którym oddawane są głosy na najlepszy produkt prezentowany podczas targów. Głosowania prowadzone są na stronie http://zlotymedal.mtp.pl/pl/wybor_konsumentow-glosowanie/147/.

Na stoisku Infosystems SA odwiedzający je goście mogli przez cztery dni „na żywo” zapoznać się z działaniem wielu ciekawych rozwiązań tej firmy; poznać ich zalety, ocenić funkcjonalność i prostotę działania oraz z bliska przekonać się o korzyściach, jakie mogą uzyskać te firmy, które zdecydują się na ich wdrożenie. Infosystems SA zaprezentowała w Poznaniu m.in. produkty oparte na technologii PuzzleFlow:

PuzzleFlow Mosaic - system przeznaczony dla przedsiębiorstw poligraficznych, które zamierzają pozyskiwać nowych lub utrzymać już istniejących kluczowych klientów oraz rozszerzać z nimi współpracę za pośrednictwem Internetu; PuzzleFlow Motif – narzędzie służące do automatycznego i inteligentnego przetwarzania plików w kontekście zleceń, definiowanych przez zewnętrzne systemy e-Commerce czy MIS; PuzzleFlow Contour - system workflow dopasowany do potrzeb drukarni, zawierający optymalny zestaw narzędzi nieodzownych dla współczesnej przygotowalni; wreszcie nagrodzony Złotym Medalem  PuzzleFlow Manager –system zapewniający małym i średnim drukarniom kompleksową kontrolę nad realizacją zleceń (od przygotowania oferty, poprzez przetwarzanie i akceptację materiałów do druku, po realizację produkcji). W podstawowej grupie produktowej nie zabrakło także flagowego produktu PrintManager - zintegrowanego systemu informatycznego typu MIS, wspomagającego proces zarządzania przedsiębiorstwem poligraficznym od momentu nawiązania kontaktu z klientem, poprzez realizację zamówienia, aż po magazynowanie i logistykę gotowych wyrobów. Firma zaprezentowała również narzędzie, które umożliwia obróbkę dokumentów PDF „w chmurze”  – aplikację Checkpoint oraz SerwerDruku.pl – platformę, która kontaktuje klientów sklepu internetowego i wykonawców usług poligraficznych, zapewniając przy tym pełną automatyzację procesów. 

Warto na koniec wspomnieć, że obecność Infosystems SA podczas targów Poligrafia 2015 wzbogaciły dodatkowo poświęcone aktualnym tematom cztery prezentacje multimedialne  w ramach Poligraficznej Areny - Rafał Skroński skoncentrował się nowoczesnych metodach kalkulacji poligraficznych, dr Jacek Hamerliński wystąpił z referatem zatytułowanym „Działalność B+R w poligrafii. Czy to możliwe?”, obalającym mit, jakoby dzisiejsza poligrafia była zamknięta na innowacje, zaś Jacek Franczyk zaprezentował rozwijające się w zawrotnym tempie możliwości automatyzacji przygotowania plików, a Cezary Krassowski opowiedział o możliwościach i zaletach  controllingu w poligrafii.

Źródło: Infosystems SA

www.infosystems.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Stora Enso inwestuje w zakłady Forshaga
Stora Enso poinformowała o przeznaczeniu ok. 10 mln euro na rozwój technologii barier dyspersyjnych w jej zakładach Forshaga (Szwecja). Inwestycja ta stanowi część realizowanego przez firmę tzw. planu innowacyjności, a jej celem jest stworzenie i produkcja tektury posiadającej  właściwości barierowe, a przy tym łatwiejszej w recyklingu, generującej niższy ślad węglowy i...
Zakłady Artystyczne Art wprowadzają na rynek nowe lampy oświetleniowe Artled
Do oferty Zakładów Artystycznych ART dołączyła nowa marka - ARTLED. Pod tym szyldem firma oferuje od niedawna nowe lampy LED. Są one dedykowane rynkom poligraficznemu oraz medycznemu; mogą także znaleźć zastosowane przy oświetlaniu biur, hal produkcyjnych i innych pomieszczeń. Jak podaje Sławomir Wojtaś, właściciel firmy i jednocześnie współprojektant tych...
Podczas odbywających się właśnie wirtualnych targów Innovate Textile & Apparel 2020 firma Sun Chemical prezentuje swoje doświadczenia w obszarze tworzenia atramentów inkjetowych w połączeniu z bogatą ofertą rynkową i wiedzą na temat cyfrowego druku na tekstyliach ze strony niedawno przejętej spółki Sensient Imaging Technologies. Mariaż ten ma zapewnić odpowiednie wsparcie dla...
Seria Ricoh Pro C9200 w drukarni Totem
Drukarnia Totem ponownie zdecydowała się na instalację produkcyjnych cyfrowych systemów drukujących na papier cięty od Ricoh. Nowe modele z serii Pro C9200 zastąpiły dwa systemy z poprzedniej edycji – Pro C9100. Rozwiązania Ricoh są wykorzystywane  m.in. do druku wymagających okładek – dotyczy to głównie prac niskonakładowych.
„Wszystko co pokazalibyśmy na targach Fespa i Printing United” – prezentacje rozwiązań Agfa dedykowanych wielkoformatowemu drukowi inkjetowemu
Wobec odwołania dwóch istotnych imprez targowych, dedykowanych drukowi cyfrowemu – Fespa i Printing United – firma Agfa podjęła decyzję o zaprezentowaniu przygotowanych z myślą o nich rozwiązań w sposób wirtualny. W dniach 6-9 października br. w jej centrali w Mortsel odbył się cykl webinariów pod wspólną nazwą Studio 5D10 (nawiązano w ten...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764