logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kala Mistral 1650 Dual Feeding - nowa odsłona laminatora

  PR 05.05.2022, przeczytano 350 razy
ilustracjastrzałka

KALA po raz kolejny przedstawiła ciekawe modyfikacje laminatora wielkoformatowego Mistral1650. Maszyna oznaczona jako „Mistral 1650 Dual Feeding” była prezentowana w Polsce na targach RemaDays Warsaw 2022 w Nadarzynie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kala-mistral-1650-dual-feeding---nowa-odslona-laminatora,395723,artykul.html

Tym razem otrzymaliśmy maszynę z podwójnym systemem podawania materiału. Zarówno z przodu, jak i z tyłu urządzenia. Operator ma obecnie możliwość założenia 2 typów materiałów na maszynę. Możemy zatem założyć przykładowo dwa laminaty (matowy i błyszczący). Oszczędza to czas wymiany materiału na laminatorze, co przy dużej ilości prac, znacznie skraca czas obsługi. Podwójny układ podawania materiału z przodu maszyny, znacznie ułatwia proces encapsulacji, czyli laminowania dwustronnego materiałów podawanych „z roli”, w jednym przejściu.

Drugim ciekawym usprawnieniem zastosowanym w nowych laminatorach KALA, jest zdalne sterowanie maszyną za pomocą pilota. Jest to niezmiernie przydatna funkcja, szczególnie przy obsłudze maszyny przez jednego operatora. Będąc z tyłu maszyny możemy kontrolować włączanie, wyłączanie i prędkość laminowania, bez konieczności korzystania z pulpitu sterowania, znajdującego się na froncie laminatora.

Obsługa laminatorów KALA ma być prosta i jednocześnie jak najbardziej efektywna. Jak widzimy producent wprowadza udoskonalenia mające sprostać tym oczekiwaniom.

Źródło: ADP Polska

www.adppolska.pl


avatar użytkownika
+ +

Tekst opublikował użytkownik: ADPPolskaADPPolska o sobie:

Dystrybutor materiałów, atramentów, ploterów, trymerów oraz laminatorów do druku wielkoformatowego.

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Agfa na targach Fespa 2022
Już za kilka dni w Berlinie rozpoczną się targi Fespa 2022, podczas których Agfa zaprezentuje szereg nowych opcji i udoskonaleń w swoich rozwiązaniach do druku inkjetowego. Światową premierę będzie tu miał m.in. ploter Jeti Tauro H3300 LED, wyposażony w opcję lakierowania. Firma zaprezentuje też liczne rozwiązania do zastosowań przemysłowych. Z jej ofertą będzie można...
Branża opakowań pod presją rosnących cen surowców
Polski sektor produkcji opakowań, w najbliższym czasie będzie musiał się zmierzyć z kilkoma wyzwaniami. Rosnące ceny energii i surowców oraz ich mniejsza dostępność spowodowana wojną na Ukrainie przekładają się na jeszcze wyższe koszty i dużą presję cenową. Według prognoz analityków Santander Bank Polska, przedstawionych w raporcie „Branża opakowań w...
Premiera nowej lakierówki wybiórczej w formacie B2 Duplo Dusense DDC-8000
Firma Duplo, podczas wydarzenia „Celebration of Print”, jakie odbywało się niedawno w Wielkiej Brytanii i dedykowane było dystrybutorom i klientom, zaprezentowała nowe urządzenie do lakierowania w formacie B2 - DuSense DDC-8000. Ta – jak podaje producent - prosta w obsłudze, w pełni zautomatyzowana i kompaktowa maszyna, daje możliwość lakierowania wybiórczego...
Sun Chemical poinformował o wprowadzeniu do swojej oferty SunConnect – kolejnego modułu wzbogacającego pakiet SunColorBox. Nowe rozwiązanie jest skierowane do firm specjalizujących się w produkcji bazującej na tekturze falistej.
Przemysłowe DTG z Akonda Tex na Targach FESPA
Targi FESPA Global Print Expo od lat przyciągają zainteresowanych najnowszymi technikami i trendami w inkjetowym druku cyfrowym, ze szczególnym uwzględnieniem formatów reklamowych, gwarantując dostęp do wystawców z całego świata. Właśnie tam, w dniach 31.05-03.06 na stoiskach firm partnerskich, będą do Państwa dyspozycji przedstawiciele Akonda Tex.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764