logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig & Bauer Live: Druk działa również online

  PR 29.06.2020, przeczytano 288 razy
ilustracjastrzałka
Punktem kulminacyjnym wirtualnych targów była światowa premiera nowej generacji maszyn Rapida

Koenig & Bauer osiąga na koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów dodatni bilans. Pod tytułem "Koenig & Bauer LIVE" producent maszyn drukujących zaprezentował od 16 do 25 czerwca nowości produktowe, zastosowania cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla przemysłu poligraficznego. W codziennych sekwencjach pokazów internetowych partnerzy, klienci i inne zainteresowane osoby mogły śledzić, jakie innowacje opracowała firma Koenig & Bauer dla branży.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koenig-and-bauer-live%3A-druk-dziala-rowniez-online,387586,artykul.html

Data nie była przypadkowa. - W rzeczywistości, drupa miałaby się odbyć dokładnie w ciągu tych dwóch tygodni - wyjaśnia Claus Bolza-Schünemann, prezes zarządu Koenig & Bauer. Jednak największe na świecie targi branży poligraficznej, podobnie jak wiele innych ważnych wydarzeń w tym roku, padły ofiarą pandemii koronawirusa. Nowa data została już wyznaczona. W kwietniu 2021 roku mają odbyć się nowe targi drupa. Firma Koenig & Bauer nie chciała czekać. - Nasze przygotowania były w fazie końcowej, kiedy dotarła do nas wiadomość, że drupa zostanie odłożona w czasie - mówi Dagmar Ringel, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i marketingu w firmie Koenig & Bauer. - Nie chcieliśmy czekać kolejny rok, by powiedzieć światu poligraficznemu o naszych innowacjach.

Prezentacja nowej generacji Rapida

Główną atrakcją wydarzenia Koenig & Bauer LIVE była prezentacja nowej generacji maszyn Rapida. Całkowicie przebudowany, z dodatkowymi funkcjami i nowoczesnym wyglądem model flagowy w segmencie offsetu arkuszowego został przedstawiony przez Ralfa Sammeck – członka zarządu Koenig & Bauer - i jego zespołu. Rapida 106 pracująca w średnim formacie, z systemem odwracania do 20.000 ark./h , ze zmianą „zleceń w locie” i logistyką form drukowych nigdy dotąd nie była tak potężna wydajnościowo. Rapida 76 również przejęła wszystkie cechy swojej większej siostrzanej maszyny drukującej, wyznaczając kamień milowy w formacie B2.

Postpress - od druku do gotowego opakowania

W dziedzinie rozwiązań postpressowych firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową rodzinę sztanc płaskich CutPRO Q 106 hiszpańskiej siostry Koenig & Bauer Iberica oraz sztancę rotacyjną  CutPRO X 106. Podczas sesji na żywo, arkusze wydrukowane poprzedniego dnia zostały poddane dalszej obróbce - tłoczeniu, bigowaniu, sztancowaniu i usunięciu odpadu na maszynie CutPRO X 106. Gotowy produkt został następnie przeniesiony do składarko-sklejarki Omega Allpro 110 firmy Koenig & Bauer Duran.

Rozwiązania cyfrowe dla rynku opakowań

Robert Stabler, Dyrektor Zarządzający spółki Joint Venture Koenig & Bauer Durst, przedstawił innowacje na rynku opakowań cyfrowych. Oprócz nowości wprowadzonych w maszynach Delta SPC 130 i CorruJET 170, nacisk został położony także na rozwój nowej maszyny cyfrowej w średnim formacie VariJET 106. Maszyna ta integruje technologię druku cyfrowego z platformą wysokowydajnej arkuszowej maszyny offsetowej Rapida 106.

Usługi cyfrowe - Cenne zastosowania w czasach kryzysu

W związku z pandemią koronawirusa na wirtualnych targach przyjrzano się również usługom cyfrowym. Kiedy wizyty naszych techników u klientów z dnia na dzień stały się niemożliwe, ze względu na wprowadzone restrykcje, reakcje serwisowe przeistoczyły się w działania cyfrowe.  Firma Koenig & Bauer od lat korzysta z takich aplikacji jak np. Visual Press Support, - cyfrowej usługi z obsługą wizualną. Istniejące rozwiązania w rzeczywistości rozszerzonej i możliwości konserwacji proaktywnej przyniosły korzyści również klientom w czasie kryzysu koronawirusa. Firma Koenig & Bauer opracowała również specyficzne dla branży pakiety serwisowe.

W celu wsparcia społeczności i wysiłków naszej organizacji na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19, Koenig & Bauer wyprodukował 100 000 osłon na twarz i przekazał je na rzecz społeczności dotkniętych kryzysem zdrowia publicznego.

ilustracjastrzałka

Wgląd w druk cyfrowy i offset zwojowy

Z sektora Digital & Webfed, członek zarządu Christoph Müller i jego zespół opisali możliwe zastosowania  maszyny RotaJET w druku cyfrowym zwojowym, na przykładzie druku dekoracyjnego oraz opakowaniowego. Ogłosił on również ponowne wejście firmy na rynek tektury falistej z nowymi maszynami CorruCUT i CorruFLEX. Firma obsługuje tutaj silnie rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie opakowań, np. od producentów markowych towarów i żywności.

Luigi Magliocchi, nowy dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Flexotecnica, zaprezentował maszynę Evo XC bezpośrednio z zakładu w Tavazzano, we Włoszech. Ultra-kompaktowa 8-kolorowa maszyna bazuje na sukcesie uznanej serii modeli Evo. Dostępny jest w dwóch różnych wersjach o maksymalnym raporcie do 850 mm i prędkości druku do 400 m na minutę.

ilustracjastrzałka

Koenig & Bauer LIVE to pierwsze całkowicie wirtualne targi przedstawione przez producenta maszyn drukujących.

Różnorodność produktów poligraficznych ze świata Koenig & Bauer

W krótkich prezentacjach, sesje na żywo pozwoliły na przedstawienie produktów z szerokiego portfolio firmy Koenig & Bauer. Spółki zależne zaprezentowały m.in. rozwiązania w zakresie drukowania i wykańczania podłoży metalowych, szklanych i korpusów plastikowych. Słuchacze dowiedzieli się także, w jaki sposób można zintegrować aplikację KI w technologii znakowania  i dlaczego banknoty są nadal niezbędnym i bezpiecznym środkiem płatniczym w dzisiejszym świecie. Wirtualne targi przyniosły również kolejną innowację dla córki spółki – Notasys - odpowiedzialnej za druk papierów wartościowych  i od tej pory działa pod nazwą Koenig & Bauer Banknote Solutions.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Wszystko co pokazalibyśmy na targach drupa” – Agfa dla offsetu
Przez sześć dni, w okresie przypadającym na przełożone targi drupa, Agfa prezentowała w sposób zdalny swoje najnowsze rozwiązania dla druku offsetowego. Podczas dedykowanych sesji jej przedstawiciele zaprezentowali ofertę belgijskiego producenta uwzględniającą różne segmenty rynkowe, bazujące na offsecie. Każda z nich kończyła się pytaniami ze strony klientów biorących...
15 lat współpracy Totem.com.pl i Konica Minolta
Dla drukarni dziełowej Totem.com.pl rok 2020 jest wyjątkowy. Firma obchodzi w nim dwa jubileusze: 25-lecia istnienia oraz 15-lecia obecności na rynku cyfrowej produkcji dziełowej. Jak podkreśla Michał Rejnowski – prezes zarządu Totem.com.pl, od początku jej działalności związanej z drukiem cyfrowym Konica Minolta odgrywa tu strategiczną rolę w zakresie dostarczania innowacyjnych...
Karton z powłoką barierową – alternatywa dla tworzywa sztucznego
Polowanie na materiały, którymi można zastąpić plastik, jest bardzo intensywne. Po to, aby ludzkość mogła zmniejszyć ogromny wpływ, jaki stosowanie tworzyw sztucznych wywiera na środowisko naturalne, dla znalezienia odnawialnych alternatyw dla plastiku prace nad nowatorskimi rozwiązaniami prowadzi się na całym świecie,. Wypróbowuje się wiele rozwiązań, ale nadal nie...
Epson  SC-F10000: przemysłowa drukarka sublimacyjna
Firma Epson przedstawia swoją pierwszą 76-calową drukarkę wielkoformatową. SureColor SC-F10000 to zaawansowane urządzenie sublimacyjne opracowane z myślą o rynku produkcji tekstyliów, gdzie wysoka wydajność, szybkość i niezawodność mają kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Liczne zastosowania obejmują: modę, odzież sportową, artykuły wyposażenia wnętrz, artykuły...
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 w Arctic Paper Kostrzyn
Krajarka Perfecta 132 Premium Line 2020 rozpoczęła niedawno pracę w zakładzie papierniczym Arctic Paper Kostrzyn SA. Dostawcą urządzenia była firma Avargraf, która mimo ograniczeń związanych ogólnoświatową  pandemią dostarczyła i wdrożyła urządzenie bez przeszkód i w terminie. Jak podkreślają jej obecni użytkownicy w kostrzyńskim zakładzie  – maszyna oferuje...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764