logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Koenig & Bauer Live: Druk działa również online

  PR 29.06.2020, przeczytano 511 razy
ilustracjastrzałka
Punktem kulminacyjnym wirtualnych targów była światowa premiera nowej generacji maszyn Rapida

Koenig & Bauer osiąga na koniec swoich pierwszych całkowicie wirtualnych targów dodatni bilans. Pod tytułem "Koenig & Bauer LIVE" producent maszyn drukujących zaprezentował od 16 do 25 czerwca nowości produktowe, zastosowania cyfrowe i nowe rozwiązania serwisowe dla przemysłu poligraficznego. W codziennych sekwencjach pokazów internetowych partnerzy, klienci i inne zainteresowane osoby mogły śledzić, jakie innowacje opracowała firma Koenig & Bauer dla branży.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koenig-and-bauer-live%3A-druk-dziala-rowniez-online,387586,artykul.html

Data nie była przypadkowa. - W rzeczywistości, drupa miałaby się odbyć dokładnie w ciągu tych dwóch tygodni - wyjaśnia Claus Bolza-Schünemann, prezes zarządu Koenig & Bauer. Jednak największe na świecie targi branży poligraficznej, podobnie jak wiele innych ważnych wydarzeń w tym roku, padły ofiarą pandemii koronawirusa. Nowa data została już wyznaczona. W kwietniu 2021 roku mają odbyć się nowe targi drupa. Firma Koenig & Bauer nie chciała czekać. - Nasze przygotowania były w fazie końcowej, kiedy dotarła do nas wiadomość, że drupa zostanie odłożona w czasie - mówi Dagmar Ringel, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i marketingu w firmie Koenig & Bauer. - Nie chcieliśmy czekać kolejny rok, by powiedzieć światu poligraficznemu o naszych innowacjach.

Prezentacja nowej generacji Rapida

Główną atrakcją wydarzenia Koenig & Bauer LIVE była prezentacja nowej generacji maszyn Rapida. Całkowicie przebudowany, z dodatkowymi funkcjami i nowoczesnym wyglądem model flagowy w segmencie offsetu arkuszowego został przedstawiony przez Ralfa Sammeck – członka zarządu Koenig & Bauer - i jego zespołu. Rapida 106 pracująca w średnim formacie, z systemem odwracania do 20.000 ark./h , ze zmianą „zleceń w locie” i logistyką form drukowych nigdy dotąd nie była tak potężna wydajnościowo. Rapida 76 również przejęła wszystkie cechy swojej większej siostrzanej maszyny drukującej, wyznaczając kamień milowy w formacie B2.

Postpress - od druku do gotowego opakowania

W dziedzinie rozwiązań postpressowych firma Koenig & Bauer zaprezentowała nową rodzinę sztanc płaskich CutPRO Q 106 hiszpańskiej siostry Koenig & Bauer Iberica oraz sztancę rotacyjną  CutPRO X 106. Podczas sesji na żywo, arkusze wydrukowane poprzedniego dnia zostały poddane dalszej obróbce - tłoczeniu, bigowaniu, sztancowaniu i usunięciu odpadu na maszynie CutPRO X 106. Gotowy produkt został następnie przeniesiony do składarko-sklejarki Omega Allpro 110 firmy Koenig & Bauer Duran.

Rozwiązania cyfrowe dla rynku opakowań

Robert Stabler, Dyrektor Zarządzający spółki Joint Venture Koenig & Bauer Durst, przedstawił innowacje na rynku opakowań cyfrowych. Oprócz nowości wprowadzonych w maszynach Delta SPC 130 i CorruJET 170, nacisk został położony także na rozwój nowej maszyny cyfrowej w średnim formacie VariJET 106. Maszyna ta integruje technologię druku cyfrowego z platformą wysokowydajnej arkuszowej maszyny offsetowej Rapida 106.

Usługi cyfrowe - Cenne zastosowania w czasach kryzysu

W związku z pandemią koronawirusa na wirtualnych targach przyjrzano się również usługom cyfrowym. Kiedy wizyty naszych techników u klientów z dnia na dzień stały się niemożliwe, ze względu na wprowadzone restrykcje, reakcje serwisowe przeistoczyły się w działania cyfrowe.  Firma Koenig & Bauer od lat korzysta z takich aplikacji jak np. Visual Press Support, - cyfrowej usługi z obsługą wizualną. Istniejące rozwiązania w rzeczywistości rozszerzonej i możliwości konserwacji proaktywnej przyniosły korzyści również klientom w czasie kryzysu koronawirusa. Firma Koenig & Bauer opracowała również specyficzne dla branży pakiety serwisowe.

W celu wsparcia społeczności i wysiłków naszej organizacji na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się Covid-19, Koenig & Bauer wyprodukował 100 000 osłon na twarz i przekazał je na rzecz społeczności dotkniętych kryzysem zdrowia publicznego.

ilustracjastrzałka

Wgląd w druk cyfrowy i offset zwojowy

Z sektora Digital & Webfed, członek zarządu Christoph Müller i jego zespół opisali możliwe zastosowania  maszyny RotaJET w druku cyfrowym zwojowym, na przykładzie druku dekoracyjnego oraz opakowaniowego. Ogłosił on również ponowne wejście firmy na rynek tektury falistej z nowymi maszynami CorruCUT i CorruFLEX. Firma obsługuje tutaj silnie rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania w zakresie opakowań, np. od producentów markowych towarów i żywności.

Luigi Magliocchi, nowy dyrektor zarządzający Koenig & Bauer Flexotecnica, zaprezentował maszynę Evo XC bezpośrednio z zakładu w Tavazzano, we Włoszech. Ultra-kompaktowa 8-kolorowa maszyna bazuje na sukcesie uznanej serii modeli Evo. Dostępny jest w dwóch różnych wersjach o maksymalnym raporcie do 850 mm i prędkości druku do 400 m na minutę.

ilustracjastrzałka

Koenig & Bauer LIVE to pierwsze całkowicie wirtualne targi przedstawione przez producenta maszyn drukujących.

Różnorodność produktów poligraficznych ze świata Koenig & Bauer

W krótkich prezentacjach, sesje na żywo pozwoliły na przedstawienie produktów z szerokiego portfolio firmy Koenig & Bauer. Spółki zależne zaprezentowały m.in. rozwiązania w zakresie drukowania i wykańczania podłoży metalowych, szklanych i korpusów plastikowych. Słuchacze dowiedzieli się także, w jaki sposób można zintegrować aplikację KI w technologii znakowania  i dlaczego banknoty są nadal niezbędnym i bezpiecznym środkiem płatniczym w dzisiejszym świecie. Wirtualne targi przyniosły również kolejną innowację dla córki spółki – Notasys - odpowiedzialnej za druk papierów wartościowych  i od tej pory działa pod nazwą Koenig & Bauer Banknote Solutions.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Amagraf i szeroka oferta nie tylko dla poligrafii
Amagraf to od wielu lat dostawca maszyn i materiałów dla branży poligraficznej. Ekspansja firmy, jaka ma miejsce w ostatnim czasie, obejmuje także inne sektory gospodarki. Przykładem jest chociażby wdrożenie plotera termicznego CNC Thermocut w wersji midi 250 w przedsiębiorstwie budowlanym Sara S.C. PPHU Edyta i Andrzej Walczak. Służy on tu między innymi do wycinania...
„Uwolnij potęgę personalizacji” – webinarium Mark Andy i Global Graphics
Firma Mark Andy kontynuuje spotkania online ze swoimi obecnymi i potencjalnymi klientami z całego świata. Tym razem, we współpracy z Global Graphics, organizuje webinaarium dedykowane personalizacji (VDP – Variable Data Printing) i korzyściom wynikającym z jej wykorzystania w druku cyfrowym. Wydarzenie odbędzie się 4 marca br. o godz. 17.00.
Stora Enso: nowe kartony opakowaniowe na bazie tektury typu kraft
Stora Enso poinformowała o zakończeniu procesu przekształcania papierni w Oulu w zakład specjalizujący się w produkcji kartonów opakowaniowych. Działająca w ramach fabryki celulozownia rozpoczęła działalność w połowie stycznia br. Dotychczasowa maszyna papiernicza, przystosowana do produkcji tektury, jest obecnie na etapie rozruchu, który potrwa przez cały pierwszy kwartał...
Wzrost obrotów w firmie Rondo dzięki maszynie Durst Delta SPC 130
Przedsiębiorstwo Rondo Ganahl ujawnia plany dotyczące własnego centrum druku cyfrowego.  Inwestycja w maszynę Koenig & Bauer Durst Delta SPC 130 FlexLine Automatic już przyniosła znaczący wzrost sprzedaży i wyznacza dalszy kierunek rozwoju.
Instalacja maszyny Rapida 106 X w firmie SDV w Dreźnie
Jesienią ubiegłego roku w firmie SDV w Dreźnie rozpoczęła produkcję maszyna Rapida 106 X. Ta pracująca w średnim zakresie formatów maszyna typu High-End (maks. format arkusza 740/750 x 1.060 mm) to o wiele więcej niż arkuszowa maszyna offsetowa najnowszej generacji: przed zespołami drukującymi znajduje się w pełni wyposażony zespół pochodzący ze sztancy rotacyjnej CutPRO X,...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764