logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

#koncertdlabohaterów: Fundacja TVN „Nie jesteś sam” przekazuje zebrane środki

  PR 14.04.2020, przeczytano 589 razy
ilustracja

Podczas prowadzonej w trakcie koncertu zbiórki środków na walkę z epidemią koronawirusa Fundacja TVN „Nie jesteś sam” zebrała dotychczas łącznie prawie 5 mln złotych. Środki pozyskane od darczyńców indywidualnych, firm i instytucji przekazywane są pierwszym 32 szpitalom i innym placówkom medycznym, które zgłosiły pilne zapotrzebowanie na środki ochrony indywidualnej dla swoich pracowników.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/koncertdlabohaterow%3A-fundacja-tvn-_nie-jestes-sam_-przekazuje-zebrane-srodki,386565,artykul.html

Łącznie, po podliczeniu wszystkich środków, które darczyńcy indywidualni i instytucjonalni przekazali na rzecz walki z epidemią, kwota zebrana w ramach akcji #koncertdlabohaterów wyniosła 4,99 mln PLN. W wydarzeniu, zorganizowanym 4 kwietnia przez serwis Player, Fundację TVN oraz Bongo Media Productions wzięło udział 36 polskich artystów, którzy wystąpili online na żywo w podziękowaniu pracownikom służb medycznych i ratunkowych.

Od 10 kwietnia zebrane pieniądze przekazywane są szpitalom i innym placówkom medycznym w całej Polsce zgodnie z celem zbiórki, tj. na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników służb medycznych i ratunkowych walczących z epidemią koronawirusa. Pierwsza pula środków, w kwocie 3,5 mln zł, została już uruchomiona i trafia do 32 szpitali i innych placówek medycznych, które w pierwszej kolejności zgłosiły do fundacji naglące zapotrzebowanie na ww. artykuły (kombinezony medyczne, rękawiczki, maski ochronne, przyłbice itd.).

- Dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu artystów i hojności wszystkich, którzy włączyli się do akcji, możemy szybko pomóc szpitalom w zapewnieniu najpotrzebniejszych im dziś produktów. Ogromnie się z tego cieszymy i jeszcze raz bardzo, bardzo gorąco wszystkim dziękujemy! - powiedziała Katarzyna Kolenda-Zaleska, prezes Fundacji TVN „nie jesteś sam”. - Pieniądze przekazujemy w pierwszej kolejności 32 szpitalom, ale już pracujemy nad kolejnymi zgłoszeniami. A ponieważ z brakiem środków ochrony boryka się dziś ogromna część placówek, kontynuujemy zbiórkę i nadal prosimy o wsparcie, bo dzięki temu będziemy mogli pomóc kolejnym ośrodkom w kraju – dodała.

PLACÓWKI MEDYCZNE, KTÓRE JAKO PIERWSZE OTRZYMAJĄ ŚRODKI ZE ZBIÓRKI W RAMACH AKCJI #KONCERTDLABOHATERÓW

 1. Szpital Miejski w Zabrzu Sp. z o.o.
 2. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie
 3. Szpital Powiatowy w Nowym Mieście Lubawskim Sp. z o.o.
 4. Instytut Matki i Dziecka w Warszawie (Fundacja Instytutu Matki i Dziecka)
 5. Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku
 6. Szpital w Kościanie
 7. PPZOZ w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim z siedzibą w Wodzisławiu Śląskim
 8. Ars Medical Sp. z o.o., Piła
 9. SP ZOZ w Sulechowie
 10. Breast Cancer Unit, Centrum Onkologii - Uniwersytet Medyczny w Łodzi
 11. Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o.
 12. Szpital Powiatowy w Rykach Sp z o.o.
 13. Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr. E. Warmińskiego w Bydgoszczy
 14. Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku
 15. SP ZOZ Szpital Kolejowy w Wilkowicach-Bystrej
 16. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie
 17. NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ ETER-MED. W GDAŃSKU
 18. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie
 19. Szpital Powiatowy w Rawiczu Sp. z o.o.
 20. Wojewódzki Szpital Zespolony im. Ludwika Perzyny w Kaliszu
 21. Dom Pomocy Społecznej w Tomczycach
 22. Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej
 23. V Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką, Kraków
 24. Szpital Specjalistyczny im. J.Dietla w Krakowie
 25. NZOZ Elmedcar, Elbląg (transport medyczny)
 26. Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie
 27. Centrum Medyczne Hipokrates w Gnieźnie
 28. Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu
 29. UCK WUM Banacha w Warszawie
 30. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA w Białymstoku
 31. Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach
 32. ALAB

W zależności od skali prowadzonej działalności (tj. liczby łóżek szpitalnych oraz personelu) instytucje te otrzymują kwotę 30 – 150 tys. zł na zakup produktów koniecznych do zapewnienia swoim pracownikom ochrony przed zakażeniem.

Zbiórka w ramach #koncertudlabohaterów cały czas trwa. Do akcji można dołączyć w następujący sposób:

 • Zbiórka Fundacji TVN w serwisie Facebook.com TUTAJ
 • Wpłaty przez aplikację przelewy24.pl na player.pl.
 • Przelew BLIK na numer telefonu 509 55 99 66 – przelewu można dokonać w aplikacji banku, z którego korzysta się na co dzień.
 • Wpłaty na konto dedykowane Fundacji TVN „Nie jesteś sam”: 10 1140 1010 0000 2581 1800 1077 (MBank)
 • Wpłaty online za pośrednictwem strony Fundacji TVN „Nie jesteś sam” TUTAJ
 • SMS o treści: „Pomagam" pod numer 7126 (koszt SMS 1,23 zł z VAT)

FIRMY I INSTYTUCJE:

Firmy, które wspólnie z TVN Discovery Polska chcą podjąć walkę z koronawirusem, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny podpisywanej z Fundacją TVN „Nie jesteś sam”.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Multikino Ursynów zamyka się w sierpniu
Warszawiacy mają ostatnią szansę, by cieszyć się najnowszymi hitami filmowymi oraz wyjątkowymi projektami specjalnymi w Multikinie Ursynów. Multipleks zakończy działalność 18 sierpnia tego roku, ale nie odchodzi bez echa – w ostatni weekend swojej działalności obiecuje niezapomniane atrakcje dla kinomanów.
Niebiesko wszędzie: kampania towarzysząca debiutowi platformy Max
Max zadebiutował w Polsce 11 czerwca. Platforma oferuje dostęp do najbardziej jakościowych treści globalnych marek takich jak: HBO, DC czy Warner Bros. i najlepszych produkcji lokalnych, a także daje możliwość śledzenia wydarzeń sportowych, w tym wszystkich transmisji ze zbliżających się Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024. Start serwisu Max był największym wydarzeniem branży...
Sport.pl z projektem premium na Euro 2024
Z okazji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej redakcja Sport.pl rozpoczęła nowy projekt dla kibiców zainteresowanych jakościowymi treściami sportowymi – Magazyn.Sport.pl na Euro. Na autorskiej stronie będzie można znaleźć pogłębione teksty eksperckie ukazujące ciekawe tematy związane z piłką nożną i historyczne oraz zaskakujące case studies. Dodatkowo, z okazji...
Dziesięciu twórców internetowych dołączyło do agencji Rokmates
Do agencji influencer marketingu Rokmates dołączyło dziesięciu twórców internetowych. Są wśród nich m.in. Torii (łącznie 2,2 mln subskrypcji na trzech kanałach na YouTubie), duet PK Sisters (1,4 mln obserwujących na TikToku) czy Coocharz (258 tys. obserwujących na Instagramie).
Employee TV – z myślą o komunikacji wewnętrznej
Jak ważny jest dialog pomiędzy pracownikiem a pracodawcą? Jak dużym wyzwaniem jest skuteczne dotarcie z komunikatem w tradycyjnej formie? W efektywnej komunikacji wewnętrznej liczy się autentyczność, szacunek, zaangażowanie, ciekawy format i ludzka twarz biznesu. Dlatego agencja 24/7Communication stworzyła nowe narzędzie – Employee...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764