logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Maszyny introligatorskie Grafmasz w Madimo

  PR 17.06.2019, przeczytano 256 razy
ilustracjastrzałka

Drukarnia Madimo działa w Poznaniu, w obecnym kształcie, od 2013 roku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy drukarnia poczyniła szereg inwestycji w rozbudowę własnego zaplecza introligatorskiego. Wśród zakupionych urządzeń znalazło się 5 rozwiązań  z oferty firmy Grafmasz.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/maszyny-introligatorskie-grafmasz-w-madimo,382919,artykul.html

Jak mówi w rozmowie właściciel drukarni, Marek Nawrocki: - Od początku działalności postawiliśmy na solidnego partnera w zakresie dostaw urządzeń introligatorskich, firmę Grafmasz z Opatowa. W Madimo przywiązujemy olbrzymią wagę do staranności realizowanych zleceń, za każdym razem zapewniając pełen serwis oraz nadzór. Nie byłoby to możliwe bez fantastycznego zespołu ludzi oraz sprawdzonego sprzętu, który od lat zapewnia nam komfort pracy. W kwietniu zeszłego roku  nasza drukarnia zakupiła krajarkę hydrauliczną GRAFMASZ G73 H, która zastąpiła pracującą wcześniej w drukarni krajarkę starszej generacji. Kolejne poczynione inwestycje to zakup  bigówko-perforówki automatycznej Cyklos AIRSPEED 450 z modułem falcującym Trifold 360, zszywarko-falcerki KASFOLD 640  oraz perforatora elektrycznego GBC w najnowszej wersji Magnapunch PRO. Zakup każdego z urządzeń był poprzedzony dokładną analizą ich parametrów i możliwości w odniesieniu do potrzeb drukarni.

Bigówko-perforówka GPM 450 AIRSPEED nie tylko znacząco przyspieszyła realizację zleceń wymagających bigowania, ale również perforacji przerywanej prostopadłej i krzyżowej. Dodatkowo dzięki modułowi falcującemu Trifold , który pracuje w linii z bigówką znacząco wzrosła wydajność produkcji w zakresie produkcji folderów łamanych na pół, w Z i C drukowanych na grubszych podłożach – urządzenia umożliwiają obróbkę arkuszy o grubości nawet do 350 gsm i są obsługiwane przez jednego operatora.

Zszywarko-falcerka KASFOLD 640 obsługuje szeroki zakres formatów. Urządzenie umożliwia obróbkę arkuszy w formacie od 148 x 210 mm do 320 x 640 mm, maksymalna grubość broszury to nawet 25 arkuszy 80 gsm. Dzięki temu drukarnia zyskała możliwość szybkiej produkcji broszur, które dotychczas były szyte na standardowym zszywaczu elektrycznym nie tylko w standardowych formatach, ale również produkcję broszur w formacie 320 x 320 mm.

Perforator Magnapunch PRO wyróżnia mocna konstrukcja i bardzo prosta obsługa. Mimo, że jest to urządzenie nastołowe jest ono napędzane poprzez koło zamachowe, które zamienia energię elektryczną na energię kinetyczną. Jest ono wyposażone w szereg narzędzi perforujących otwory o różnych kształtach i rozstawie pod różne rodzaje opraw. Ich wymiana zajmuje kilka sekund co jest szczególnie istotne przy obróbce introligatorskiej dużej ilości zróżnicowanych zleceń w niskich nakładach.

Źródło: Grafmasz

www.grafmasz.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Janmar Centrum z Trzcinicy zdobywcą złota w konkursie EFIA Print Awards 2019
Janmar Centrum z Trzcinicy – przedsiębiorstwo będące producentem funkcjonalnych i innowacyjnych opakowań z tektury falistej, zdobył złoto (Gold Award) w kategorii „Corrugated International” w międzynarodowym konkursie EFIA Print Awards 2019, zorganizowanym w Anglii.
Antalis i Mondi zawarli ogólnoeuropejską umowę dystrybucyjną dotyczącą asortymentu papierów graficznych Mondi NAUTILUS dla profesjonalnych dostawców usług poligraficznych.
Katalog „123... polskie plakaty, które warto znać” na papierze Antalis
W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez Antalis.
Oki Europe: nowy pakiet oprogramowania Sendys Explorer
OKI Europe Ltd ogłosiła uruchomienie nowego pakietu oprogramowania SENDYS Explorer. Kompletne oprogramowanie, dostępne wyłącznie dla OKI, pozwala użytkownikom z dowolnej branży i organizacji na pełniejsze wykorzystanie możliwości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych OKI. Od firm po handel detaliczny, organizacje opieki zdrowotnej i inne przedsiębiorstwa – wszyscy użytkownicy...
Urządzenie sztancujące Optima-K 106 w firmie RD
Wchodząca w skład Technopol Group drukarnia offsetowa RD Sp. z o.o. z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica. Maszyna, pracująca tu od kilkunastu miesięcy, znacząco – jak podkreśla Rafał Czwojdziński, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększyła jego potencjał...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764