logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Mazurskie spotkanie integracyjne Polskiej Izby Druku

   14.12.2008, przeczytano 931 razy

Niemal 30 osób reprezentujących m.in. drukarnie, wydawnictwa i firmy handlowe stowarzyszone w Polskiej Izbie Druku wzięło udział w 3. spotkaniu integracyjnym członków tej organizacji. Impreza odbyła się w dniach 20-21 listopada w zabytkowym „Księżycowym Dworku” w Gierłoży koło Kętrzyna.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/mazurskie-spotkanie-integracyjne--polskiej-izby-druku,8224,artykul.html

Spotkanie, które stało się już jesienną tradycją, miało służyć przede wszystkim integracji i wzajemnemu poznaniu się osób reprezentujących firmy członkowskie. W ostatnim czasie ich liczba znacząco wzrosła (obecnie do Polskiej Izby Druku należy ponad 125 podmiotów), zatem – jak tłumaczą organizatorzy – istnieje również potrzeba organizacji tego rodzaju, mniej formalnych imprez. Przy okazji Konferencji Poligraficznych czy Gali Złotego Gryfa jesteśmy pytani o możliwość wzięcia udziału w spotkaniach o nieco luźniejszym charakterze – mówi Wioletta Góral z biura Polskiej Izby Druku. – Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych członków kontynuujemy zatem cykl spotkań integracyjnych. Cieszy nas bardzo, że mimo niemal zimowej aury i sporej odległości do przebycia, kilkadziesiąt osób z różnych stron Polski znalazło czas, aby wziąć udział w naszej imprezie.

Mimo z założenia towarzyskiego charakteru spotkania, jego uczestnicy wzięli też udział w bardzo interesującej części szkoleniowej. Złożyło się na nią wystąpienie dr Elżbiety Zubrzyckiej, prezesa Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego zatytułowane „Stres nie jest taki zły, ale z jego nadmiarem trzeba umieć sobie poradzić”. W blisko dwugodzinnej prelekcji, przy aktywnym udziale słuchaczy, poruszone zostały takie zagadnienia jak: indywidualne zapotrzebowanie na stres, szkodliwość i pożyteczność stresu, rozpoznawanie jego nadmiaru, sposoby myślowe i wyobrażeniowe na obniżenie, a także pozbywanie się stresu, przenoszenie stresu z pracy do domu, dobre i złe sposoby wyrażania oraz wyciszania stresu. Spotkanie z dr Zubrzycką zakończyła 20-minutowa wspólna relaksacja, będąca praktycznym pokazem radzenia sobie ze stresem.

Następnie rozpoczęła się biesiada staropolska, którą poprzedziła zabawa w kalambury, przygotowana przez olsztyńską firmę ABC Organizacja Imprez. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, a ich zadaniem było odgadywanie zagadek słownych związanych z polskimi przysłowiami, muzyką i charakterystycznymi miejscami. Najlepszą okazała się ekipa w składzie: Katarzyna Trenkner, SG Equipment Leasing Polska; Elżbieta Zubrzycka, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne; Grzegorz Bielecki, Warszawa Print oraz Paweł Rząca, Canon Polska. Główną nagrodą w konkursie były zestawy upominkowe ufundowane przez firmy wspierające Polską Izbę Druku.

Poza programem przygotowanym przez organizatorów, wiele osób postanowiło dodatkowo poznać okoliczne atrakcje, z których największą stanowiły ruiny pochodzącego z czasów II Wojny Światowej „Wilczego Szańca”. Warto dodać, że także sam „Księżycowy Dworek”, w którym odbywało się spotkanie integracyjne, jest budynkiem zabytkowym, liczącym sobie niemal 100 lat.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w naszym tegorocznym spotkaniu integracyjnym – kontynuuje Wioletta Góral. – Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Polską Izbę Druku, zarówno tych o charakterze merytorycznym w rodzaju Konferencji Poligraficznej zaplanowanej na targi Poligrafia 2009 czy konkursu Złotego Gryfa, odbywającego się co roku, jak również mniej formalnych - choćby w następnym spotkaniu integracyjnym, jakie odbędzie się jesienią 2009 roku..

Źródło: Polska Izba Druku

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical poinformował o podniesieniu – z dniem 1 października br. – cen na wszystkie produkty (farby, lakiery, chemię i kleje) dedykowane produkcji opakowań, komercyjnemu drukowi arkuszowemu oraz publikacyjnemu, które oferowane są na rynkach Europy, Środkowego Wschodu oraz Afryki (region EMEA).
Cimpress inwestuje w technologię Canon
Firma Canon podpisała porozumienie w zakresie dostarczania rozwiązań produkcyjnych dla Cimpress. Jest to odzwierciedlenie decyzji Cimpress dotyczącej dalszych inwestycji w technologię, w tym w druk atramentowy.
Wirtualny showroom Agfa -„wszystko co należy wiedzieć o ploterach Jeti Tauro”
Od pewnego czasu pod adresem https://www.agfa.com/int/tauro-virtual-showroom/ obecni i potencjalni użytkownicy przemysłowych rozwiązań inkjetowych Agfa Jeti Tauro mają do dyspozycji obszerną bazę wiedzy na ich temat. W ramach stworzonego przez firmę wirtualnego showroomu (obrazującego działające w jej centrali w Mortsel centrum demonstracyjne) mogą oni zapoznać się z...
Karton-Pak: druga linia produkcyjna B0 bazującą na maszynie Koenig & Bauer
Gdy przed czterema laty drukarnia Karton-Pak z Nowej Soli uroczyście otwierała nowy zakład poligraficzny, jej prezes – Jerzy Sarama, zapowiadał, że obok uruchomionej wówczas linii produkcyjnej w formacie B0 z czasem pojawią się tu kolejne. Strategiczny plan rozwoju przedsiębiorstwa zakładał, że druga z nich zostanie wdrożona w 2022 roku. Jednak sytuacja rynkowa, przede wszystkim...
Agfa na targach FESPA 2021
„Nowy początek. Nowe możliwości” – pod takim hasłem Agfa będzie prezentować swoje rozwiązania inkjetowe podczas zbliżających się targów FESPA w Amsterdamie (12-15 października br.). Firma zamierza jednocześnie celebrować stopniowe „otwieranie” się świata oraz związaną z tym możliwość spotkania się ze swoimi klientami i partnerami...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764