logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

O drukach zabezpieczonych w Warszawie

  PR 18.02.2007, przeczytano 2954 razy
ilustracjastrzałka

Ponad 120 osób wzięło udział w zorganizowanej przez firmę Pyrabelisk 7. międzynarodowej konferencji Security Printing & Alternative Solutions in Central/Eastern Europe and Russia/CIS (Produkcja druków zabezpieczonych i alternatywne rozwiązania w Europie Środkowo-Wschodniej oraz Rosji i krajach WNP).


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/o-drukach-zabezpieczonych-w-warszawie,5142,artykul.html

Konferencji, która odbywała się w warszawskim hotelu Intercontinental w dniach 31 stycznia – 1 lutego, towarzyszyła mini wystawa, na której swoje rozwiązania prezentowało kilkanaście firm z branży „security”.

Warszawa była gospodarzem konferencji Security Printing & Alternative Solutions in Central/Eastern Europe and Russia/CIS już po raz drugi. Poprzednio przedstawiciele firm związanych z produkcją druków wartościowych i zabezpieczonych spotkali się w stolicy Polski w 2004 roku. Organizowana przez Pyrabelisk konferencja to najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie poświęcone tego rodzaju produkcji. Rokrocznie biorą w niej udział przedstawiciele regionalnych wytwórni druków wartościowych, firm oferujących urządzenia, materiały i technologie w zakresie zabezpieczeń, jak również instytucji rządowych korzystających z tego rodzaju rozwiązań.

W tegorocznej konferencji wzięło udział około 120 osób, o ponad 30% więcej niż w jej ubiegłorocznej edycji, odbywającej się w Bukareszcie. Sponsorami spotkania były firmy Digimarc Corp. i Gemalto, sponsorem honorowym – Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, zaś wśród patronów konferencji znalazły się magazyny „Poligrafika” i „Świat Druku” oraz portal PrintinPoland.com.

W programie konferencji znalazło się ponad 20 referatów, przygotowanych przez prelegentów z kilkunastu krajów Europy Wschodniej i Zachodniej. Spotkanie rozpoczęli Margaret Leach, dyrektor zarządzająca firmy Pyrabelisk, i Janusz Gaworski, prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Następnie z referatem otwierającym pt. „Alternatywne rozwiązania jako standardy przyszłości” wystąpił Adam Heimrath, prezes firmy Hologram Industries.

Spotkanie zostało podzielone na kilka sesji tematycznych, z których pierwsza była poświęcona nowym dokumentom europejskim. W jej ramach znalazły się wystąpienia na temat europejskiej karty obywatela (Guenther Heeb, szef sprzedaży regionalnej w szwajcarskiej firmie Trueb), polskiego paszportu biometrycznego (Tomasz Goliński, dyrektor ds. badań i rozwoju PWPW) i e-paszportu używanego przez obywateli Słowenii (Mihela Colnaric, dyrektor sprzedaży działu zabezpieczeń; Vladislav Tkalec, szef działu projektów firmy Cetis). Na zakończenie tej sesji wystąpiła Boglarka Papp, dyrektor sprzedaży węgierskiej firmy Jura Trade, która przedstawiła ostatnie osiągnięcia w zakresie projektowania graficznego dokumentów, wpływające na coraz większe ich bezpieczeństwo.

Druga sesja tematyczna była poświęcona banknotom i zabezpieczeniom w nich stosowanym. W tej części konferencji wystąpili: Igor Nadolski z departamentu fałszerstw pieniężnych holenderskiej firmy Europol (referat pt. „Fałszerstwa pieniężne”) i Karina Strzelecka, główny specjalista departamentu współpracy europejskiej NBP, która wygłosiła referat na temat pierwszego polskiego banknotu kolekcjonerskiego.

Kolejna sesja dotyczyła strategii firm zajmujących się produkcją druków zabezpieczonych i wartościowych. Tu jako pierwszy wystąpił Jowan Georgiew, inżynier poligraf w firmie Kiro Dandaro z Macedonii, który zaprezentował sytuację w tamtejszej branży druków zabezpieczonych. Ewelina Jakielaszek, szefowa laboratorium zabezpieczeń PWPW, przedstawiła referat pt. „Kluczowa rola producenta dokumentów i banknotów”, zaś Gabor Zsamboki, zastępca dyrektora generalnego firmy Allami Nyomda, opowiedział o działalności tej węgierskiej wytwórni druków zabezpieczonych, notowanej na budapesztańskiej giełdzie.

Kolejne trzy sesje, odbywające się następnego dnia konferencji, były poświęcone nowym rozwiązaniom technologicznym znajdującym zastosowanie w produkcji typu security printing. Jako pierwszy, z referatem pt. „Druk wąskowstęgowy i uszlachetnianie druków: walka z fałszerstwami i ochrona marki – trendy i przykłady z życia wzięte”, wystąpił Bernhard Grob, dyrektor zarządzający firmy Edale, będącej producentem wąskowstęgowych maszyn fleksograficznych. Kolejny referent, Serge Pliska, szef działu druków zabezpieczonych białoruskiej firmy Cryptotech of Goznak, zaprezentował zastosowania technologii fleksograficznej w zakresie produkcji dokumentów zabezpieczonych. Philippe Jordan, wiceprezes szwajcarskiej firmy AlpVision, przedstawił z kolei nowe technologie walki z fałszerstwami.

Jiri Caslavka, Country Manager na obszar Europy Wschodniej czeskiej firmy Datacard zaprezentował jej działalność w zakresie produkcji paszportów. Andrzej Pawlak, dyrektor Centrum Personalizacji Dokumentów PWPW, opowiedział o stosowanej przez Wytwórnię nowej, bezpiecznej technologii personalizacji kart poliwęglanowych. Tomasz Sekutowicz, menedżer na obszar Europy francuskiej firmy Gemelto, wystąpił z referatem „Cyfrowa identyfikacja: nowe wyzwania”. Z kolei z rozwiązaniami w zakresie zabezpieczeń i ich zastosowaniem w instytucjach rządowych zapoznał uczestników konferencji Ludwig Huber z niemieckiej firmy Muehlbauer. Ed White z brytyjskiej firmy TSSI Systems przedstawił referat pt. „Bezpieczne dokumenty są kluczem do bezpiecznych systemów”.

Kolejnym referentem był Philip Berrie, dyrektor ds. sprzedaży Sun Chemical Security, który przedstawił najnowsze osiągnięcia w dziedzinie farb do produkcji druków zabezpieczonych odczytywalnych w maszynie. Paul Roquette, dyrektor generalny francuskiej firmy TraceTag Europe, przedstawił aspekty wykorzystania DNA i czynników luminescencyjnych w papierach i farbach stosowanych do produkcji dokumentów. O najwyższej jakości elementach zabezpieczeń opowiedział Tomas Tethal, dyrektor zarządzający czeskiej firmy Optaglio.

Kolejny referat na temat zabezpieczeń wykorzystujących elementy nanooptyki przedstawił Walentin Monowski, dyrektor generalny działu holograficznego bułgarskiej firmy Demax. Jaroslaw Pristawka z białoruskiej firmy ATB-LIT przedstawił latentogram i unigram - nowe wydajne metody identyfikacji dokumentów. Konferencję zakończył referat Hanny Jankowskiej, specjalisty ds. kontroli jakości PWPW, która przedstawiła stosowane w Wytwórni procedury związane z kontrolą produkcji druków wartościowych.

Wystąpienia przygotowane z myślą o warszawskiej konferencji spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Na ich temat dyskutowano zarówno podczas spotkań kuluarowych, na kilkunastu stoiskach firm biorących udział w mini wystawie, jak również w czasie spotkań wieczornych, będących integralną częścią konferencji organizowanych przez Pyrabelisk.

Korzystając z okazji, organizatorzy zaprosili też wszystkich uczestników warszawskiego spotkania do udziału w przyszłorocznej, 8. edycji konferencji Security Printing & Alternative Solutions in Central/Eastern Europe and Russia/CIS. Szczegóły z nią związane już wkrótce pojawią się na stronach internetowych firmy Pyrabelisk www.pyrabelisk-conferences.com

Źródło: Pyrabelisk Concerences

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Brother HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN - 3x druk mono
Firma Brother dodała do portfolio 3 wydajne monochromatyczne drukarki laserowe. Nowe kompaktowe modele Brother – HL-L2402D, HL-L2442DW, HL-L2460DN umożliwiają łatwą konfigurację, proste podłączenie oraz szybkie i perfekcyjne wydruki. Drukarki zostały zaprojektowane z myślą o wydajności i szybkości drukowania oraz zachowaniu niskich kosztów druku.
API Foilmakers przejmuje United Foils Europe
Firma Aldus, wraz wchodzącą w skład tej grupy API Foilmakers, poinformowały o podpisaniu umowy definitywnego przejęcia United Foils Europe BV, wraz z jej spółkami zależnymi: United Transfer Technologies BV, Pack Vision BV, United Foils, Starfoil Technology Netherlands BV oraz Newfoil Machines.
Brother DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN: urządzenia typu 3w1
Firma Brother wprowadza do oferty 3 wydajne monochromatyczne urządzenia laserowe 3w1. Modele DCP-L2600D, DCP-L2622DW i DCP-L2640DN są łatwe w konfiguracji oraz co ważne pozwalają na sprawne wygenerowanie wysokiej jakości wydruków. Urządzenia zostały tak stworzone, aby usprawnić proces druku i zmniejszyć jego koszt.
Sharp BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR: drukarki wielofunkcyjne
Sharp wprowadza trzy kolorowe urządzenia MFP (wielofunkcyjne) A4. Modele BP-C542WD, BP-C533WD i BP-C533WR dołączają do rosnącej linii produktów Sharp, zaprojektowanych dla dynamicznie zmieniających się, hybrydowych miejsc pracy przyszłości. Urządzenia gwarantują nowoczesną komunikację z rozbudowanymi funkcjami bezpieczeństwa oraz redukcję zużycia energii,...
Epson AM-C400 i AM-C550 - atramentowe drukarki A4
Epson kontynuuje rozwój autorskiej technologii druku atramentowego Heat-Free, rozszerzając ofertę dla biur o urządzenia wielofunkcyjne AM-C400 i AM-C550, które usprawniają pracę z dokumentami w formacie A4. Nowe modele zapewniają wszystkie cenione w produktach firmy Epson atuty związane z oszczędnością energii i wydajnością.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764