logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Pomyślne uruchomienie pierwszej maszyny Corruflex w grupie Thimm

  PR 05.02.2021, przeczytano 251 razy
ilustracjastrzałka
Pierwsza zainstalowana maszyna CorruFLEX firmy Koenig & Bauer

Pierwsza maszyna CorruFLEX firmy Koenig & Bauer została z powodzeniem uruchomiona w zakładzie Grupy THIMM w Sibiu, w Rumunii. Umowa została podpisana w grudniu 2019 roku.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/pomyslne-uruchomienie-pierwszej-maszyny-corruflex-w-grupie-thimm,390095,artykul.html

- Poprzez instalację maszyny fleksograficznej HQPP reagujemy na zapotrzebowanie rynku wschodnioeuropejskiego na opakowania z zadrukiem wysokiej jakości oraz rozszerzamy nasze portfolio rozwiązań w sposób zorientowany na klienta – mówi Michael Weber, Dyrektor ds. Corporate Strategy + Marketing Grupy THIMM. Pierwsze testy dotyczące jakości i dokładności pasowania zostały przeprowadzone na miejscu przez zewnętrznego usługodawcę.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników – to dalsza wypowiedź Michaela Webera. Nowe urządzenie będzie wykorzystywane przede wszystkim do produkcji 4-kolorowych arkuszy powlekanych.

Dzięki pełnej zaufania i profesjonalnej współpracy pomiędzy firmą Koenig & Bauer a Grupą THIMM udało się ograniczyć do minimum opóźnienia w uruchomieniu urządzenia spowodowane światową pandemią wywołaną przez Covid-19. Christoph Müller, Członek Zarządu firmy Koenig & Bauer AG:

- Konsekwentnie kontynuujemy naszą strategię. Obecnie z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek wszystkie trzy nasze nowe maszyny - CorruJET, CorruCUT i CorruFLEX - i będziemy pracować nad ustanawianiem standardów również w tym segmencie.

CorruFLEX – Wysokiej jakości postprint fleksograficzny na tekturze falistej

Równolegle do rozwoju sztancy rotacyjnej High Board Line CorruCUT zaprojektowano i skonstruowano urządzenie CorruFLEX, przeznaczone do wysokowydajnej produkcji zadrukowanych arkuszy tektury falistej w najwyższej jakości druku fleksograficznego. Jedyna w swoim rodzaju koncepcja całościowa łączy najnowocześniejsze technologie i funkcje z prostą i intuicyjną obsługą. Urządzenie CorruFLEX posiada cały szereg unikatowych cech, takich jak podciśnieniowy nakładak paskowy pracujący bez użycia wałów ciągnących czy też nowy typ systemu wymiany wałków rastrowych. Maszyna może pracować zarówno jako samodzielne rozwiązanie jak i w linii z popularnymi sztancami płaskimi.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Heidelberg Speedmaster XL 106: rekord Fort Dearborn w liczbie wykonanych odbitek
Fort Dearborn, amerykańska firma specjalizująca się w produkcji etykiet i opakowań, mająca dwadzieścia zakładów w całym kraju, wykonała w 2020 roku prawie 82 miliony odbitek na swoim Heidelbergu Speedmaster XL 106 -8+L. Ten rekord związany był m.in. ze zwiększonym zapotrzebowaniem rynku na etykiety i opakowania na produkty spożywcze podczas pandemii COVID-19.
Podczas internetowych targów virtual.drupa (odbywających się w dniach 20-23 kwietnia br.) Konica Minolta, we współpracy ze swoimi partnerami i klientami, zademonstruje szereg rozwiązań ze swojego bogatego portfolio. Obecność firmy na tym wirtualnym wydarzeniu, przebiegająca pod hasłem „Rethinking possibilites”, będzie uwzględniać takie obszary jej...
Mark Andy organizuje kolejne branżowe webinaria dla studentów z całego świata
Tradycją stały się już organizowane przez Mark Andy spotkania dla studentów. W tym roku będą one miały charakter webinariów, kolejnych już organizowanych przez tę firmę. Skierowane są do studiujących z całego świata, kształcących się na kierunkach związanych z branżą poligraficzną i pokrewnymi. Odbędą się one w dwóch terminach. Z myślą o...
DrTusz.pl zachęca swoich klientów do włączenia się w akcję “Drzewo na zamówienie”. W dniach od 12 do 25 kwietnia 2021 r. każde zamówienie w sklepie DrTusz, to jedna sadzonka drzewa, które firma posadzi podczas finału w Nadleśnictwie Waliły - oficjalnego partnera wydarzenia.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764