logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Ukraina: najnowsze artykuły

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
liczba artykułów: 285
Fundusz na rzecz ukraińskich mediów podsumowuje działania

W marcu 2023 minął rok, od kiedy dziennikarze z Polski, Szwecji, Finlandii, Danii i Norwegii powołali Fundusz na rzecz ukraińskich mediów (Ukrainian Media Fund, UMF), by pomóc przetrwać mediom w Ukrainie. Zebrane środki pozwoliły m.in. na zakup wyposażenia niezbędnego dziennikarzom pracującym w strefach objętych działaniami wojennymi, wsparcie finansowe tych dziennikarzy oraz lokalnych organizacji medialnych. W pierwszych dniach marca br. do Ukrainy trafił kolejny konwój ze sprzętem - a to jeszcze nie koniec działań Funduszu, który wspólnie tworzą Bonnier i Agora, poprzez Fundację Gazety Wyborczej, oraz 4 organizacje mediowe z północnej Europy.

17.03.2023 | przeczytano: 1017 razy
Znamy zwycięzców 11. edycji Genius Universitatis

Już 11. edycja. Aż 35 uczestników – uczelni i wydziałów. W sumie 103 prace przesłane do 8 różnych kategorii. Ale tylko jeden (1!), ale jakże ambitny cel wszystkich tych wysiłków: zaprezentować uczelnię/wydział/instytut/katedrę jako miejsce wymarzone dla kandydatów na studia na rok akademicki 2022/2023. Przedstawiamy laureatów konkursu Genius Universitatis 2023. IAB Polska i DIMAQ są partnerem wydarzenia.

17.03.2023 | przeczytano: 652 razy
Rosja nadal próbuje polaryzować zachodnie społeczeństwa

Od ponad roku Rosja prowadzi nie tylko zbrojne ataki na ukraińskie miasta i wsie, ale i wojnę informacyjną w cyberprzestrzeni. W internecie już od pierwszych dni wojny nasiliła się antyukraińska propaganda, która ma zniechęcać społeczeństwa zachodnie do wspierania walczącej Ukrainy i uchodźców z tego kraju. Rosjanie wykorzystują różne narzędzia dezinformacji, m.in. emocjonujący język i metodę „kozła ofiarnego” m.in. do stawiania NATO i Zachodu w roli agresora, szerzenia teorii spiskowych i manipulowania opinią publiczną. Wszystkie te działania mają na celu zaciemnienie faktycznego obrazu wojny i wywołanie podziałów w społeczeństwach Europy. Dlatego w ujawnianiu jej technik konieczna jest weryfikacja faktów w wiarygodnych źródłach – podkreśla Stowarzyszenie Demagog, które zainaugurowało w tym celu specjalną kampanię edukacyjną.

13.03.2023 | przeczytano: 795 razy
Zdobywcy Grand Prix Tubądzin Design Awards 2022

Czwarta edycja konkursu Tubądzin Design Awards udowodniła, że architektura, projektowanie i sztuka wspólnie tworzą przestrzenie nie tylko funkcjonalne, ale też piękne i wpisujące się w ducha ekologii. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie, wręczono laureatom oryginalne nagrody oraz statuetki Grand Prix.

13.03.2023 | przeczytano: 820 razy
Konkurs profesjonalny SWPA 2023: finaliści i wyróżnienia

World Photography Organisation ogłosiła nazwiska finalistów i zdobywców wyróżnień w 16. edycji konkursu profesjonalnego Sony World Photography Awards 2023. Jury nagrodziło wybitne cykle zdjęć, łączące doskonałość techniczną ze świeżym podejściem do narracji.

03.03.2023 | przeczytano: 1165 razy

Ukrayina.pl – serwis, który powstał z inicjatywy zespołu portalu Gazeta.pl – w przeddzień rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie jest najpopularniejszym medium prowadzonym w języku ukraińskim w Polsce. Od piątku, 24 lutego br. jego redakcja będzie publikowała specjalny cykl artykułów podsumowujących 365 dni wojny – przedstawi w nim m.in. opowieści mieszkańców Ukrainy o tym, jak wojna zmieniła ich życie codzienne, rozmowę z żołnierzem walczącym na froncie oraz analizę dotyczącą tego, jak długo może jeszcze potrwać wojna.

24.02.2023 | przeczytano: 828 razy

24 lutego br. mija dokładnie rok od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. W tym czasie, zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w przestrzeni mediów społecznościowych, opublikowano ponad 64 mln publikacji. PSMM Monitoring & More przygotował raport podsumowujący rok wojny w Ukrainie w przestrzeni medialnej.

23.02.2023 | przeczytano: 803 razy

Redakcja Wyborcza.pl i "Gazety Wyborczej" przygotowuje specjalne publikacje i wydania związane ze zbliżającą się rocznicą wybuchu wojny w Ukrainie. Na stronach serwisu do niedzieli, 26 lutego 2023 r. będzie można czytać reportaże i analizy, a także zobaczyć i wysłuchać materiały wideo oraz podcasty. Z kolei czytelnicy tradycyjnego wydania "Wyborczej" otrzymają w czwartek, 23 lutego dodatek specjalny "Rok wojny" z reporterskimi historiami z ukrainskich miejscowości, a w sobotę, 25 lutego ukaże się wyjątkowy numer "Wolnej Soboty" z publikacjami m.in. Anne Applebaum, Serhija Żadana, Timothy'ego Gartona Asha i Wacława Radziwinowicza. Oprócz tego we wtorek, 28 lutego br. o godz. 18:00 w warszawskiej siedzibie dziennika odbędzie się spotkanie poświęcone Europie w czasach wojny - jego gośćmi będą Thomas Bagger, Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oraz Ivan Krastev. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a na Wyborcza.pl prowadzona będzie transmisja online.

22.02.2023 | przeczytano: 923 razy
Kto powiela antyukraińską propagandę w social mediach?

Zjawisko antyukraińskiej narracji w mediach społecznościowych wciąż utrzymuje się na wysokim poziomie – potwierdzają analitycy Instytutu Monitorowania Mediów (IMM) i Stowarzyszenia Demagog. W grudniu ubiegłego roku internauci negatywnie odnosili się do Ukrainy i Ukraińców blisko 50 tys. razy. Autorzy antyukraińskich treści notujący najwyższe zasięgi, to w większości te same profile i osoby, które zostały zidentyfikowane w publikacji za listopad. Oficjalne konta Konfederacji na Twitterze i Ruchu Narodowego na Facebooku stale są obecne w raportach.  

21.02.2023 | przeczytano: 1531 razy
Polskie stacje radiowe solidarnie dla Ukrainy

24 lutego 2023 r., w pierwszą rocznicę wybuchu wojny w Ukrainie, punktualnie o 8:45 (GMT + 1) w polskich stacjach radiowych zabrzmi ta sama piosenka. Będzie to utwór „Give Peace a Chance” Johna Lennona. W ten symboliczny sposób radiowcy chcą wyrazić solidarność z Ukraińcami, zmagającymi się z wojną.

20.02.2023 | przeczytano: 816 razy
1 2 3 4 5
Strona 3/29 (artykułów: 285)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764