logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Dziennikarze „Gazety Wyborczej” i Gazeta.pl z Piórami Odpowiedzialności

  PR 27.05.2022, przeczytano 209 razy

Marta Danielewicz z poznańskiej redakcji „Gazety Wyborczej” otrzymała nagrodę Pióro Odpowiedzialności w kategorii Artykuł tematyczny. Dziennikarz Gazeta.pl Dominik Szczepański został wyróżniony w kategorii Artykuł prasowy. Gala wręczenia nagród, przyznawanych przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, odbyła się w środę, 25 maja br.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dziennikarze-_gazety-wyborczej_-i-gazeta.pl-z-piorami-odpowiedzialnosci,396042,artykul.html

Marta Danielewicz z „Gazety Wyborczej” Poznań otrzymała Pióro Odpowiedzialności w kategorii Artykuł tematyczny za tekst „Rolnik szuka wody” o Patryku Kokocińskim, młodym rolniku ze wsi Snowidowo k. Grodziska Wlkp., który walczy o wodę i sadzi drzewa.

Wyróżnienie w kategorii Artykuł prasowy otrzymał Dominik Szczepański z redakcji Gazeta.pl za artykuł „Czy Kampinoski Park Narodowy skurczy się dla dewelopera?” opublikowany na Next.Gazeta.pl. To tekst, który powstał w ramach autorskiego cyklu #Ekośledztwa.

Nagrodę specjalną za tekst dotyczący odpowiedzialności w obliczu wojny w Ukrainie otrzymał Klaus Bachmann. Dziennikarz został doceniony za opublikowany w „Gazecie Wyborczej” tekst pt. „Uchodźców będzie 5 milionów i oni, w przeciwieństwie do Irakijczyków, nie wyjadą do Niemiec”.

„Pióro odpowiedzialności” to konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Przedsięwzięcie zachęca dziennikarzy, by większą uwagę w swoich publikacjach zwracali na ideę społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Tematem 12. edycji konkursu była „zmiana klimatu”.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Isa Soares Tonight”: nowy program informacyjny CNN International
CNN International zapowiada nowy program informacyjny „Isa Soares Tonight”, który poprowadzi wyróżniona Emmy dziennikarka Isa Soares. Program wejdzie do europejskiej ramówki stacji 4 lipca i będzie nadawany w regionie EMEA na żywo z siedziby CNN w Londynie co tydzień o godz. 20:00 CET.
Już od najbliższego poniedziałku, 4 lipca br. w ramówce Radia TOK FM znajdą się dwa nowe programy. Audycje „Przewodnik o podróżach” oraz „Przewodnik o kuchni” to nowe, letnie propozycje dla słuchaczy stacji. W czasie wakacji na antenie Radia TOK FM pojawi się również dodatkowe wydanie programu „Jeszcze Więcej Sportu”, a zmianie...
63 proc. ankietowanych dziewcząt doświadczyło różnych form nękania w mediach społecznościowych. 38 proc. osób z niepełnosprawnościami padło ofiarą mowy nienawiści w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie – czytamy w raporcie Think Tanku Parlamentu Europejskiego.
Patrycja Pupiec z redakcji Poradnikzdrowie.pl została laureatką I nagrody w kategorii „Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie”. Nasza redakcyjna koleżanka została nagrodzona za artykuł „Ignorancja a może niewiedza? Dlaczego kobiety umierają na raka?”.
Od 28 czerwca anglojęzyczny kanał TVP World jest dostępny bezpłatnie dla odbiorców telewizji naziemnej w Estonii.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764