logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Fabryka Epson otrzymuje platynowy status organizacji RBA

  PR 30.12.2020, przeczytano 445 razy
ilustracja

Indonesia Epson Industry, fabryka drukarek globalnej firmy technologicznej Epson, otrzymała platynowy status od organizacji Responsible Business Alliance (Stowarzyszenia na rzecz odpowiedzialnego biznesu, RBA) za osiągnięcie najwyższego standardu w sferze społecznej odpowiedzialności biznesu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/fabryka-epson-otrzymuje-platynowy-status-organizacji-rba,389727,artykul.html

Responsible Business Alliance (RBA) to największe na świecie zrzeszenie przemysłowe poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu w obszarze globalnych łańcuchów dostaw, mające na celu wspieranie praw i dbanie o dobrobyt pracowników i społeczności na całym świecie. Certyfikat przyznawany jest fabrykom i placówkom na całym świecie , które osiągnęły najwyższe standardy społecznej odpowiedzialności biznesowej w swoich procesach produkcyjnych i przykładają wagę do uczciwych warunków pracy, praw człowieka i zrównoważonego rozwoju. Certyfikacja RBA odnosi się do standardów społecznej odpowiedzialności w fabryce Indonesia Epson Industry, która w marcu 2020 zatrudniała ponad 11 300 pracowników. Zakład produkuje szereg biznesowych i konsumenckich drukarek atramentowych, w tym wyznaczające standardy ekologiczne drukarki atramentowe EcoTank.

Do tej pory sprzedano na całym świecie ponad 50 milionów drukarek Epson EcoTank. Platynowa certyfikacja RBA pokazuje, że firma Epson zarządza swoją fabryką Indonesia Epson Industry w sposób zgodny z najwyższymi możliwymi standardami społecznej odpowiedzialności biznesu i silnie skupia się na dobrobycie swoich pracowników. Wyróżnienie to stanowi znaczący kamień milowy w rozwoju Epson, także dlatego, że zgodność ze standardami pracy i standardami odgrywa istotną rolę we wszystkich specyfikacjach przetargowych w sektorze zamówień publicznych na technologię teleinformatyczną, a klienci coraz częściej oczekują niepodważalnych i niezależnych dowodów potwierdzających społecznie odpowiedzialną produkcję.

Dostarczając nasze produkty i usługi oraz poprzez działalność naszych fabryk i biur, jesteśmy w pełni zorientowani na budowanie zrównoważonego społeczeństwa" – potwierdził Tatsuaki Seki, Chief Sustainability Officer w firmie Epson. „Oznacza to, że nie tylko bierzemy pod uwagę wpływ naszej działalności na środowisko naturalne, ale również prowadzimy ją w sposób społecznie odpowiedzialny. Cieszymy się z przyznania nam platynowej oceny i dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać wysokie standardy przez nią reprezentowane".

Kazuyoshi Yamamoto, Prezes Epson Europe, dodał: „Ten certyfikat jest bardzo ważny dla naszych klientów, którzy chcą mieć pewność, że nasze procesy produkcyjne przebiegają w sposób odpowiedzialny. Ludzie są naszym najcenniejszym zasobem, a ich dobrobyt jest dla nas najważniejszy. Będziemy stale poświęcać uwagę i usprawniać każdy aspekt naszych działań, od produkcji i dystrybucji, po wykorzystanie zasobów i dobrobyt naszych pracowników. Zapotrzebowanie na produkty i usługi ekologiczne nigdy nie było większe. Potwierdza się to szczególnie wśród młodszych pokoleń, które utożsamiają się w pełni z wartościami zrównoważonego rozwoju, co wymusza na producentach usprawnianie każdego aspektu ich działalności. Nabywcy EcoTank oraz innych drukarek atramentowych marki Epson mogą mieć podwójną pewność, że nie tylko kupują ekowydajną drukarkę atramentową, która oszczędza energię i zmniejsza ilość plastikowych odpadów związanych z eksploatacją, ale również że warunki pracy osób odpowiedzialnych za ich stworzenie utrzymują najwyższy z możliwych platynowy standard w zakresie produkcji odpowiedzialnej społecznie".

Źródło: Epson

www.epson.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
Ricoh Pro VC60000 w Creative DM Factory
Atramentowy system produkcyjny na papier ciągły Ricoh Pro VC60000 został wybrany przez duńską firmę Creative DM Factory. Na maszynie będą realizowane wydruki mailingów bezkopertowych (self-mailer) i insertów. Tego typu materiały muszą przyciągać uwagę dlatego przy ich produkcji szczególne znaczenie ma wysoka jakość druku oraz możliwość korzystania z szerokiej gamy...
Polski oddział Sun Chemical otrzymał prestiżową nagrodę „Gazele Biznesu”, w 21. edycji rankingu o tej samej nazwie. Jak podkreśla jego twórca i organizator – dziennik Puls Biznesu –  wyróżnienie to jest przyznawane najbardziej dynamicznym polskim przedsiębiorstwom z sektora MŚP. Polski oddział Sun Chemical uzyskał je już po raz...
Konica Minolta Accuriopress C12000 „wprawiła w ruch” Machinę Druku
Machina Druku z Torunia zainwestowała niedawno w cyfrową maszynę do wielokolorowej produkcji wysokonakładowej - AccurioPress C12000 firmy Konica Minolta. To jedna z pierwszych instalacji w Polsce tego urządzenia i jednocześnie pierwsza tak rozbudowana o szereg funkcji automatyzujących jej działanie. Zakup maszyny – w bardzo trudnym okresie związanym z pandemią – pozwolił...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764