logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Grafmasz poszerza ofertę stołów do oprawy twardej

  PR 17.09.2020, przeczytano 431 razy
ilustracjastrzałka

W 2020 roku Grafmasz uruchomił produkcję kaszerówek oraz stołów do oprawy twardej. Pierwsze urządzenia zostały zaprezentowane podczas targów RemaDays w lutym br. i spotkały się z dużym zainteresowaniem odwiedzających. Pomimo niesprzyjających warunków podczas pandemii firma dostarczyła  kilkanaście  zestawów do polskich drukarń oraz kolejne na rynki eksportowe m.in. do Belgii, Hiszpanii, Kataru.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/grafmasz-poszerza-oferte-stolow-do-oprawy-twardej,388470,artykul.html

Urządzenia  zostały opracowane na bazie wieloletniego doświadczenia pracowników firmy we wdrażaniu w polskich drukarniach i introligatorniach podobnych maszyn od zagranicznych dostawców. Celem było stworzenie urządzeń wypełniających niszę między bardziej zautomatyzowanymi urządzeniami, a tanimi, o niskiej jakości pracy i małej elastyczności w zakresie możliwych do użycia materiałów.

Oprócz kaszerówki GM-520 oraz kaszerówki ze stołem montażowym COMPACT firma wprowadza obecnie na rynek model półauotmatyczny PRO.

Względem pierwszego modelu COMPACT wersja PRO została  rozbudowana o zautomatyzowany moduł zawijający i prasujący okleinę.

Moduł kaszerujący stanowią wałki o dużej średnicy wykonane ze stali nierdzewnej. Opcjonalne maszyna może mieć wstępne podgrzewanie powierzchni przed aplikacją kleju co zapobiega skraplaniu się wody na arkuszu.  Podawanie wody ze zbiornika uruchamiane jest po wciśnięciu przycisku. Wszystko to maksymalnie ułatwia pracę i eliminuje dużo potencjalnych problemów występujących przy obsłudze podobnych urządzeń.

Stół montażowy umożliwia wykonywanie prac na różnorodnych materiałach o różnych właściwościach m.in. papier, ekoskóra oraz wykonywanie produktów typu okładki twarde, główki kalendarzowe, okleiny opakowań. W odróżnieniu od wielu z innych dostępnych na rynku rozwiązań sekcja automatycznego zawijania i prasowania okleiny, bez skomplikowanych ustawień, obsłuży tekturki w pełnym zakresie grubości wskazanych w specyfikacji. Zastosowany moduł nie wymaga przyłącza powietrza i pracuje bardzo cicho względem innych urządzeń.

Model PRO posiada również kolorowy ekran dotykowy pozwalający na wybór trybu pracy, zadanie szeregu parametrów takich jak: wybór trybu pracy, regulacja prędkości obrotu wałków, temperatury kleju, siły zasysania okleiny, licznik oraz wykonanie diagnostyki poprawności pracy poszczególnych podzespołów.

Źródło: Grafmasz

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

The Window To Act Is Now: Accelerating Sustainability at Home to jeden z paneli tegorocznego Reuters Responsible Business Summit, który odbył się 22 października 2020 r., z udziałem ekspertów do spraw zrównoważonego rozwoju. Jego widzowie usłyszeli m.in., że od 2021 r. marki P&G należące do kategorii produktów do pielęgnacji włosów, wprowadzają najnowsze rozwiązania...
Api Folie Polska wśród partnerów Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020
22 października br. miał miejsce – zorganizowany przez wydawnictwo Polski Drukarz w ramach Akademii Wiedzy – pierwszy w jego historii internetowy Pre-Kongres „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online. Wśród partnerów tego wydarzenia, skierowanego do przedsiębiorców z branży druku etykietowego, znalazła się firma API Folie Polska. Jej dyrektor zarządzająca – Katarzyna...
Producent wąskowstęgowych maszyn drukujących w technologii Aniflo – Codimag, wraz ze swoim Partnerem GRAW zapraszają na spotkanie online dedykowane dla polskich Klientów.
Maszyna Printflood 300A UV&AQ z lakierem dyspersyjnym w Cewe Polska
„To jest moja maszyna” - tak po 15 minutach testów urządzenia uszlachetniającego lakierem dyspersyjnym z oferty Duplo powiedziała jedna z pracownic firmy CEWE Polska z Kędzierzyna-Koźla, będąc pod wrażeniem prostoty jego obsługi. To jednak nie najważniejsza cecha maszyn lakierujących z oferty tego dostawcy. Jak podkreśla Roland Cedzich, kierownik produkcji w tym zakładzie...
SunColorBox – zestaw aplikacji i usług, jakie oferuje swoim klientom Sun Chemical – był przedmiotem prezentacji  tej firmy podczas zorganizowanego przez wydawnictwo Polski Drukarz sp. z o.o. w dniu 22 października br. Pre-Kongresu „Etykiety Samoprzylepne” 2020 Online w ramach „Akademii Wiedzy”. Sun Chemical był jednocześnie partnerem tego...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764