logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Jakub Kwieciński zwolniony z TVP z powodu orientacji seksualnej?

   26.01.2018, przeczytano 1614 razy
ilustracjastrzałka
Fragment teledysku

Jakub Kwieciński przez 9 lat pracował w Telewizji Polskiej, gdzie zajmował się promocją filmów i seriali. Po godzinach prowadził wraz ze swoim partnerem życiowym Dawidem stronę, na której publikowali własne wersje teledysków do znanych utworów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/jakub-kwiecinski-zwolniony-z-tvp-z-powodu-orientacji-seksualnej,35225,artykul.html

24 stycznia na facebookowym profilu pary pojawiło się oświadczenie, w którym Kwieciński oskarża Telewizję Polską o zwolnienie go z pracy z powodu orientacji seksualnej, co miało nastąpić po opublikowaniu na stronie jakubidawid.pl teledysku “Pokochaj nas na Święta”.

We wpisie czytamy m.in.: Gdy w listopadzie, nowi dyrektorzy nie byli jeszcze świadomi naszej działalności i oceniali Kuby umiejętności i dokonania – dostał obietnicę dalszej współpracy. Wszystko zmieniło się, gdy opublikowaliśmy naszą piosenkę. Z dnia na dzień odebrano mu wszystkie dyżury i mailem podziękowano za dalszą pracę bez podawania przyczyny.

Zbieżność dat jak i uzyskane przez nas informacje pozwalają nam sądzić - na granicy pewności - że decyzja ta była podyktowana orientacją seksualną Jakuba. W jednej chwili przekreślono całe jego doświadczenie, wiedzę i zasługi, a wszystko dlatego, że kocha Dawida i nie wstydzi się o tym mówić. Na odchodne Jakub usłyszał jeszcze o komentarzach, które miały paść przy podejmowaniu decyzji o jego dalszym zatrudnieniu: „I tak powinien się cieszyć, że tyle się tu uchował i dopiero po dwóch latach zorientowaliśmy się, że u nas pracuje”.

TVP nie zgadza się z zarzutami i opublikowała oświadczenie, w którym informuje, że (..) prywatne życie jej pracowników nie jest kwestią braną pod uwagę przy decyzjach kadrowych. Umowa z firmą pana Kwiecińskiego wygasała 31.12.2017 r. i nie została przedłużona, podobnie jak miało to miejsce w kilku innych przypadkach. Żadne inne przesłanki niż merytoryczne nie były brane pod uwagę przy podejmowaniu tej decyzji.

Kwieciński zapowiedział podjęcie kroków prawnych. Pomoc prawną zaoferowała Kampania Przeciw Homofobii.

Źródło: Facebook, TVP

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
avatar użytkownika
,

Jak można zwolnić kogoś zatrudnionego na umowę zlecenie?

avatar użytkownika
,

W telewizji publicznej taka forma pseudozatrudnienia to nic niezwykłego. Umowy śmieciowe i outsourcing zastępowały w TVP przez wiele lat normalne zatrudnienie. Oczywiście od strony formalnej można wypowiedzieć taką umowę bez kolizji z zapisami prawa pracy, choć były wypadki gdy sądy nakazywały traktować wieloletni stosunek tego typu jako regularny stosunek pracy, do którego stosuje się wszystkie zapisy prawa pracy.  

avatar użytkownika
,

Redakcja: "W tytule cytujemy to co napisali na ten temat sami zainteresowani, opatrując to znakiem zapytania. "
Czyżby??
Od kiedy to znak zapytania wskazuje cytat?
W tytule jest zawarte ordynarne kłamstwo, a znak zapytania gra rolę listka figowego.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_nag%C5%82%C3%B3wk%C3%B3w_Betteridge%E2%80%99a
pzdr.
  

avatar użytkownika
,

Umiesz czytać ze zrozumieniem tekst który podlinkowałeś?   

avatar użytkownika
,

@redakcja "Umiesz czytać ze zrozumieniem tekst który podlinkowałeś?"
A gdzie masz problem?
  

avatar użytkownika
,

Co tam piszą o tym znaku zapytania w nagłówkach?  

avatar użytkownika
,

Czyli jak ocenię że można to znaczy że można napisać "Czy redakcja zajebała mi tysiąc złotych?" :D  

avatar użytkownika
,

@redakcja: "Co tam piszą o tym znaku zapytania w nagłówkach?"
Piszą, że jeśli autor dał w nagłowku znak zapytania, to znaczy że w nagłówku jest kłamstwo.
  

avatar użytkownika
,

Widzisz - nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Ze wskazanego przez Ciebie tekstu wynika, że redakcja zaopatrująca tytuł w znak zapytania daje sygnał, że zawarte w nim sformułowanie może być nieprawdziwe. Zgodzisz się, że to coś zupełnie innego niż "publikowanie kłamstw"?

Odnośnie tysiąca złotych: Jeśli będziesz miał takie podejrzenia, a my będziemy się tłumaczyć w sposób nieprzekonujący, sugerujący że nie mamy racji, to będziesz mógł napisać artykuł cytując nas w tytule i zaopatrując tytuł w znak zapytania. Np. "Redakcja Signs.pl nie ma nic wspólnego ze zniknięciem mojego tysiąca złotych?" - to byłby porównywalny przykład. Zasugerowałbyś w ten sposób, że dystansujesz się od takiego stwierdzenia, a przynajmniej że masz wobec niego wątpliwości.
  

avatar użytkownika
,

Cytat:
" Powodem, dla którego dziennikarze stosują takie nagłówki, jest to, że wiedzą, że ich opowieść to prawdopodobnie bzdura i nie ma żadnego pokrycia w źródłach ani faktach, ale mimo to chcą, żeby się ukazała"

Czyli publikujesz bzdury i wiesz że to bzdura.
  

avatar użytkownika
,

Mylisz pojęcia. Opublikowanie informacji o tym że ktoś opowiada bzdury nie jest publikowaniem bzdur, podobnie jak opublikowanie informacji o morderstwie nie jest morderstwem. Już to wyjaśnialiśmy kilka wpisów wyżej.  

avatar użytkownika
,

@redakcja.
"Mylisz pojęcia. Opublikowanie informacji o tym że ktoś opowiada bzdury nie jest publikowaniem bzdur, podobnie jak opublikowanie informacji o morderstwie nie jest morderstwem. Już to wyjaśnialiśmy kilka wpisów wyżej."

A widzisz różnicę między zdaniami:
1. "Kwieciński plecie bzdury na temat swojego rzekomego zwolnienia"
2. "Kwieciński zwolniony"?

Pierwsze to właśnie opublikowanie informacji, że ktoś opowiada bzdury, a drugie powielaniem bzdur.

W nawiązaniu do morderstwa wyglądało by to tak:
1. Kowalski plecie bzdury, że Nowak zamordował mu kota
vs.
2. Nowak zamordował kota Kowalskiemu.

Stosując zagrywki charakterystyczne dla mediów brukowych po pierwsze sam wtłaczasz się w ten sektor, po drugie obrażasz i zniechęcasz nielicznych już czytelników tych newsów. Nie te tergety.

pzdr.
  

avatar użytkownika
,

Przeczytaj najpierw ze zrozumieniem to na co sam się powołujesz. Nie przesądzamy czy Kwieciński plecie bzdury bo nie znamy szczegółowych zapisów jego umowy, natomiast budzi to wątpliwości co zaznaczamy stawiając znak zapytania przy jego twierdzeniach. To normalny, stosowany na całym świecie zabieg, opisany w materiale, który przytoczyłeś. Twoje niezrozumienie sprawy najlepiej pokazuje Twój przykład z kotem. Adekwatna wersja nie brzmi wcale:

"Nowak zamordował kota Kowalskiemu."
ale:
"Nowak zamordował kota Kowalskiemu?"

Każdy przeciętnie inteligentny odbiorca poradzi sobie z takim tytułem odczytując go prawidłowo, jako pytanie czy można wierzyć w taką wersję.
  

avatar użytkownika
,

"Sensacja" na miarę Pudelka.
Jedna baba drugiej babie wsadziła do oka grabie?
Dostałeś od nas feedback, a teraz zrób z nim co uważasz ;)
pzdr.
  

avatar użytkownika
,

Feedback wygląda na lekko stronniczy, ale bierzemy pod uwagę każdy.  

Najnowsze w tym dziale

Digital Incubator WBD partnerem Programu InCredibles
Digital Incubator Warner Bros. Discovery w Polsce – działająca w strukturach grupy jednostka organizacyjna koncentrująca się na rozwoju innowacyjnych produktów i współpracy ze startupami – łączy siły z InCredibles. Jako stały partner programu monitoringowego, Digital Incubator WBD w Polsce pomoże młodym przedsiębiorcom rozwijać swoje produkty dzięki...
DoubleVerify, platforma software’owa zajmująca się pomiarami i analizami danych dotyczących mediów digital, ogłosiła wprowadzenie 16 nowych kategorii z obszaru Brand Safety i Suitability dla reklamodawców na TikToku, aby wspierać nowe filtry zasobów reklamowych tej platformy: Vertical Sensitivity oraz Category Exclusion, które zostaną uruchomione...
TVN Warner Bros. Discovery z nagrodami World Media Festivals 2024
Dziewięć złotych i pięć srebrnych nagród trafiło do dziennikarzy oraz tytułów TVN Warner Bros. Discovery na World Media Festivals w Hamburgu. Wśród laureatów znalazły się między innymi reportaże dziennikarzy "Czarno na białym" i "Superwizjera" TVN.
WP Ads to self-service Wirtualnej Polski, który pozwala klientom na samodzielne zarządzanie kampaniami reklamowymi. Ostatnio został wzbogacony o możliwość dodawania kampanii wideo w materiałach publikowanych w serwisach internetowych. Obecnie w WP Ads zarejestrowanych jest już 1500 klientów.
Oktogram: gra karciana kontra dezinformacja i clickbaity
Każdego dnia spada na każdego z nas ogrom informacji i chyba nikt już nie jest w stanie ustrzec się przed manipulacją, fake newsami, udostępnianiem dalej nieprawdziwych treści. Jak nie dać się nieustannie wkręcać? Okazuje się, że odpowiedzią jest odpowiednia praca z emocjami, a dobra wiadomość jest taka, że można to wytrenować w całkiem przyjemny sposób m.in. grając...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2024 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764