logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

„Klub Pancernika” - kampania dla Instytutu Transportu Samochodowego

  PR 10.07.2006, przeczytano 2043 razy
ilustracjastrzałka
Projekt plakatu Fabryka Komunikacji Społecznej

Fabryka Komunikacji Społecznej rozpoczęła kolejną odsłonę kampanii „Klub Pancernika”. Kampania realizowana jest dla Instytutu Transportu Samochodowego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/klub-pancernika---kampania-dla-instytutu-transportu-samochodowego,4186,artykul.html

W związku z ogromnym sukcesem zeszłorocznej kampanii tegoroczna strategia polega na wzmocnieniu działań oraz dyskretnych zmian w samym przekazie. Decyzja o wzmocnieniu działań medialnych i jedynie niewielkich modyfikacjach wypływa z dobrej reklamowej zasady „jak coś działa to należy to powtórzyć ze wzmożoną siłą”.

Zeszłoroczna kampania idealnie dotarła do dzieci, dlatego w tym roku Fabryka Komunikacji Społecznej postawiła na poszerzenie przekazu o dodatkowe hasło, które ma trafić również do rodziców: „Pancernik przypomina - rodzic zapina”. Przekaz kampanii jest wynikiem współpracy Fabryki Komunikacji Społecznej i Agencji PZL. Patronami medialnymi tegorocznej odsłony są: TVP 2, UPC Polska, Telewizja Mini Mini, Radio Zet, miesięcznik „Dziecko”, Gazeta Wyborcza, Wysokie Obroty, portal internetowy „gazeta.pl”, portal internetowy Babyboom.pl, AMS oraz sieć kin Multikino.

Celem kampanii jest edukowanie dzieci w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale również zmiana zachowań dorosłych dotyczących prawidłowego przewożenia dzieci w samochodzie. Bohater kampanii – Pancernik Gustaw został bardzo dobrze przyjęty przez dzieci na co wskazały badania przeprowadzone po kampanii „Klub Pancernika Klika w Fotelikach – 2005”. Dzięki niemu dzieci wyrabiają w sobie prawidłowe nawyki, dorośli natomiast nie pozostają obojętni na „bezpieczną” fascynację najmłodszych.

Piosenka kampanii na melodię „Czterech pancernych” pojawiała się w spotach radiowych oraz telewizyjnych i stała się intrygującym łącznikiem pomiędzy rodzicami i dziećmi.

W tym roku kampania rozpoczyna się wraz z wakacjami i koncentruje na dwóch pierwszych tygodniach lipca oraz dwóch ostatnich tygodniach sierpnia, czyli w czasie wyjazdów oraz powrotów wakacyjnych, wskazując jednocześnie, iż przewożenie dzieci w urządzeniach zabezpieczających jest konieczne podczas każdej, nawet najkrótszej, podróży samochodem.

Kampanii będą towarzyszyły konkursy dla dzieci i rodziców, które publikowane będą w trakcie trwania kampanii na specjalnie uaktualnionej i uatrakcyjnionej stronie internetowej www.klubpancernika.pl. Na stronie dzieci będą mogły znaleźć wiele gier i elementów interaktywnych, które pozwolą im zaprzyjaźnić się z Pancernikiem i zdobyć wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na drodze, dorośli natomiast będą mogli zapoznać się z kompleksowymi informacjami na temat urządzeń zabezpieczających.

Do kampanii została również włączona Policja, która w będzie prowadzić wzmożone patrole i sprawdzać czy, najmłodsi użytkownicy dróg są odpowiednio zabezpieczeni w czasie podróży. Dzieciom prawidłowo podróżującym w samochodach, podarują maskotkę - małego Pancernika Gustawa, bohatera kampanii, występującego w animowanej reklamie telewizyjnej, na billboardach i plakatach, bohatera gier edukacyjnych oraz spotów radiowych. Zabawka przypięta do pasów bezpieczeństwa ma zachęcić rodziców i ich pociechy do stosowania fotelików i podwyższeń podczas każdej podróży autem.

Kampania społeczna zrealizowana w 2005 roku, pod hasłem „Klub Pancernika Klika w Fotelikach”, zaistniała w świadomości grupy docelowej, czyli dzieci w wieku 4 – 12 lat. Przekaz dotarł do 42%* przedstawicieli tej grupy. Spośród dzieci, które widziały kampanię ogromnej większości kampania się podoba (86%*). Kampania dotarła również do jednej trzeciej rodziców mających dzieci w wieku 4 – 12 lat i podobnie została przez nich bardzo dobrze oceniona (72%* oceniło ją jako dobrą i bardzo dobrą). Ponadto trzy czwarte rodziców oceniło przekaz kampanii jako wiarygodny i przekonujący, zrozumiały oraz dostarczający potrzebnych informacji. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż kampania przekonała co drugiego rodzica do zapinania dzieci w urządzenia zabezpieczające podczas podróży samochodem typu fotelik lub podwyższenie. Sama maskotka kampanii zyskała sympatię dzieci – prawie wszystkie dzieci deklarują, że pancernik bardzo się im podoba. (*Badania zostały przeprowadzone przez TNS/OBOP na zlecenie Instytutu Transportu Samochodowego).

W dniu 23 czerwca 2006 r. projekt tegorocznej kampanii „Klub Pancernika” został zaprezentowany na forum europejskim w Brukseli. Uczestnicy - przedstawiciele europejskich instytucji zajmujących się bezpieczeństwem drogowym wyrazili chęć włączenia do swoich działań wymyślonego przez Fabrykę Komunikacji Społecznej na potrzeby kampanii - „Klubu Pancernika”.

W 2006 r. kampania „Klub Pancernika Klika w Fotelikach” zostanie zrealizowana równolegle aż w 15 krajach Unii Europejskiej, w tym: Holandii, Belgii, Hiszpanii, Czechach, Słowenii, Portugalii, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Finlandii, Luksemburgu, Łotwie, Francji oraz Polsce. Stanowi ona część programu badawczego Unii Europejskiej EUCHIRES: „European public awareness campaign on the use of seat belts and child restraint systems”, który ma stworzyć podstawy do organizowania wspólnych kampanii na rzecz bezpieczeństwa na drogach, jednocześnie we wszystkich krajach członkowskich.

Źródło: Fabryka Komunikacji Społecznej

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dentsu X z działaniami mediowymi dla marki Tom Ford
Wystartowały działania promujące luksusowe kosmetyki i zapachy od Tom Ford Beauty, w tym NOIR EXTREME PARFUM. Za realizację działań mediowych odpowiada agencja dentsu X (dentsu Polska).
Erecruiter wybiera Kohe
Studio KOHE zostało wybrane do współpracy przez eRecruiter (część Grupy Pracuj), dostawcę platformy do zarządzania rekrutacjami. KOHE odpowiedzialne było za całościowe opracowanie strony www.erecruiter.pl
Havas PR Warsaw, jako partner, wspierał tegoroczną edycję badania prowadzonego przez Francusko-Polską Izbę Gospodarczą. Celem badania było poznanie skali zaangażowania firm w działania z zakresu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.
Sharp NEC Display Solutions Europe będzie uczestniczyć w targach Integrated Systems Europe (ISE) 2023, w dniach od 31 stycznia do 3 lutego, wystawiając się na stoisku E600 w hali 3 w Fira Barcelona w Hiszpanii. To kolejny rok, gdy Sharp/NEC podzieli się z uczestnikami targów swoją ekspercką wiedzą i doświadczeniem wynikającym z połączenia dwóch...
Łukasz Plona chief technology officerem w Cube Group
Łukasz Plona objął stanowisko chief technology officera w Cube Group. Będzie odpowiedzialny za rozwój realizowanych w agencji projektów technologiczno-analitycznych oraz wprowadzanie innowacji.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764