logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolejna premiera na stoisku Akonda – oklejarka C.P. Bourg BB3002 PUR

  PR 08.02.2019, przeczytano 337 razy
ilustracjastrzałka
C.P. Bourg BB3002 PUR

Kolejna premiera na stanowisku RemaDays - Akonda po raz pierwszy zaprezentuje oklejarkę C.P. Bourg BB3002 z klejownikiem PUR.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejna-premiera-na-stoisku-akonda-%E2%80%93-oklejarka-c.p.-bourg-bb3002-pur,381172,artykul.html

Splata się to ze szczególnie ważnym momentem. Decyzją zarządu C.P. Bourg, biorąc pod uwagę sukcesy Akonda w dostarczaniu inteligentnych, zintegrowanych rozwiązań do broszurowania i klejenia opraw miękkich, od 1.03.2019 Akonda zostaje jedynym autoryzowanym przedstawicielem marki C.P. Bourg w Polsce.

C.P. Bourg BB3002 jest podstawowym elementem zaawansowanych systemów print-on demand. C.P. Bourg w 2018 roku zaprezentował innowacyjny, jedyny w swoim rodzaju system do rozcinania i obracania arkusza, dzięki czemu ekonomicznie uzasadnione stało się łączenie oklejarki w linii z maszyną drukującą.

Linia utworzona z drukarki połączonej z oklejarką BB3002 z modułami obrotu i rozcinania arkusza pozwala na produkcję oprawy miękkiej nawet w formacie B5 z arkusza wejściowego B3 bez strat materiału!

Inną możliwą konfiguracją oklejarki BB3002 jest zestawieniem z podajnikiem wkładów. Jest to również unikalne rozwiązanie, które umożliwia operatorowi załadowanie ponad 2 metrowego pasa transportowego wkładami opraw. Rozwiązanie to pozwala na rozpędzenie maszyny do pełnej prędkości mechanicznej - nawet ponad 400 gotowych opraw na godzinę. Pozwala również zoptymalizować pracę operatora – po zapełnieniu podajnika wkładów maszyna pracuje całkowicie automatycznie przez nawet ponad 20 minut, a operator może zająć się w tym czasie odbieraniem, pakowaniem gotowych opraw.

ilustracjastrzałka

BB3102 z podajnikiem wkładów

Maszyna BB3002 w wersji podstawowej z ręcznym podawaniem wkładów, która będzie prezentowana podczas RemaDays, jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem w drukarniach realizujących produkcję print on-demand, gdzie często każda kolejna książka jest inna. Maszyna nie wymaga przezbrojenia przy zmianie parametrów książki – wszystkie narządy odbywają się automatycznie na podstawie pomiarów wkładu dokonanych w urządzeniu. Oklejarkę w każdej wersji można połączyć z trójnożem, który również narządza się automatycznie – nawet przy przejściu z minimalnego na maksymalny format.

  • Zapraszamy RemaDays - stoisko F11a do Ptak Expo w Nadarzynie pod Warszawą w dniach 13-15.02, do zobaczenia.

Źródło: Akonda


brak ikonki
+ +

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Katalog „123... polskie plakaty, które warto znać” na papierze Antalis
W czerwcu br. Warszawa gościła European Design Festival. Interesującym elementem imprezy była zorganizowana przez Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej (STGU) w Wilanowie wystawa plakatów, otwierająca wydarzenie. Towarzyszyła jej publikacja – katalog plakatów – wydrukowana na papierze sprzedawanym przez Antalis.
Oki Europe: nowy pakiet oprogramowania Sendys Explorer
OKI Europe Ltd ogłosiła uruchomienie nowego pakietu oprogramowania SENDYS Explorer. Kompletne oprogramowanie, dostępne wyłącznie dla OKI, pozwala użytkownikom z dowolnej branży i organizacji na pełniejsze wykorzystanie możliwości drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych OKI. Od firm po handel detaliczny, organizacje opieki zdrowotnej i inne przedsiębiorstwa – wszyscy użytkownicy...
Urządzenie sztancujące Optima-K 106 w firmie RD
Wchodząca w skład Technopol Group drukarnia offsetowa RD Sp. z o.o. z Krotoszyna stała się pierwszym polskim użytkownikiem w pełni zautomatyzowanego urządzenia sztancującego Optima-K 106 marki Koenig & Bauer Iberica. Maszyna, pracująca tu od kilkunastu miesięcy, znacząco – jak podkreśla Rafał Czwojdziński, właściciel przedsiębiorstwa – zwiększyła jego potencjał...
Drukarnia Printma z nową foliarką Matrix
Drukarnia Printma to drukarnia cyfrowa z 15-letnim doświadczeniem w branży poligraficznej. Obecnie działa pod nową marką i w nowej lokalizacji, będąc kontynuacją Drukarni Bema Graphics s.c. W ostatnim czasie park maszynowy poszerzył się o foliarkę z dociskiem pneumatycznym MATRIX 530P angielskiego producenta VIVID LAMINATING. Urządzenie dostarczył i wdrożył wyłączny polski...
Wizytówki w technologii Multiloft dostępne w Chroma.pl
Wizytówki nadal stanowią istotny element budowania marki i renomy firmy. Mimo rozwoju komunikacji elektronicznej to one są potwierdzeniem osobistej relacji i zaproszeniem do komunikacji biznesowej. Dlatego ważny jest ich design i jakość wykonania. Można je podkreślić za pomocą technologii Multiloft, dostępnej w drukarni internetowej Chroma.pl.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764