logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kolejna premiera na stoisku Akonda – oklejarka C.P. Bourg BB3002 PUR

  PR 08.02.2019, przeczytano 264 razy
ilustracjastrzałka
C.P. Bourg BB3002 PUR

Kolejna premiera na stanowisku RemaDays - Akonda po raz pierwszy zaprezentuje oklejarkę C.P. Bourg BB3002 z klejownikiem PUR.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kolejna-premiera-na-stoisku-akonda-%E2%80%93-oklejarka-c.p.-bourg-bb3002-pur,381172,artykul.html

Splata się to ze szczególnie ważnym momentem. Decyzją zarządu C.P. Bourg, biorąc pod uwagę sukcesy Akonda w dostarczaniu inteligentnych, zintegrowanych rozwiązań do broszurowania i klejenia opraw miękkich, od 1.03.2019 Akonda zostaje jedynym autoryzowanym przedstawicielem marki C.P. Bourg w Polsce.

C.P. Bourg BB3002 jest podstawowym elementem zaawansowanych systemów print-on demand. C.P. Bourg w 2018 roku zaprezentował innowacyjny, jedyny w swoim rodzaju system do rozcinania i obracania arkusza, dzięki czemu ekonomicznie uzasadnione stało się łączenie oklejarki w linii z maszyną drukującą.

Linia utworzona z drukarki połączonej z oklejarką BB3002 z modułami obrotu i rozcinania arkusza pozwala na produkcję oprawy miękkiej nawet w formacie B5 z arkusza wejściowego B3 bez strat materiału!

Inną możliwą konfiguracją oklejarki BB3002 jest zestawieniem z podajnikiem wkładów. Jest to również unikalne rozwiązanie, które umożliwia operatorowi załadowanie ponad 2 metrowego pasa transportowego wkładami opraw. Rozwiązanie to pozwala na rozpędzenie maszyny do pełnej prędkości mechanicznej - nawet ponad 400 gotowych opraw na godzinę. Pozwala również zoptymalizować pracę operatora – po zapełnieniu podajnika wkładów maszyna pracuje całkowicie automatycznie przez nawet ponad 20 minut, a operator może zająć się w tym czasie odbieraniem, pakowaniem gotowych opraw.

ilustracjastrzałka

BB3102 z podajnikiem wkładów

Maszyna BB3002 w wersji podstawowej z ręcznym podawaniem wkładów, która będzie prezentowana podczas RemaDays, jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem w drukarniach realizujących produkcję print on-demand, gdzie często każda kolejna książka jest inna. Maszyna nie wymaga przezbrojenia przy zmianie parametrów książki – wszystkie narządy odbywają się automatycznie na podstawie pomiarów wkładu dokonanych w urządzeniu. Oklejarkę w każdej wersji można połączyć z trójnożem, który również narządza się automatycznie – nawet przy przejściu z minimalnego na maksymalny format.

  • Zapraszamy RemaDays - stoisko F11a do Ptak Expo w Nadarzynie pod Warszawą w dniach 13-15.02, do zobaczenia.

Źródło: Akonda


brak ikonki
+

Tekst opublikował użytkownik: Akonda

Więcej informacji o użytkowniku

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sun Chemical poinformowała o podniesieniu – z dniem 15 maja 2019 roku – cen na produkowane przez firmę i oferowane na rynku północnoamerykańskim farby oraz lakiery utrwalane energią, jak również na lakiery wodne i solwentowe.
Océ Prostream 1000 przyspieszy produkcję wysokiej jakości książek
Canon prezentuje udoskonaloną drukarkę atramentową na papier ciągły Océ ProStream 1000 oraz informuje o dwóch instalacjach tego modelu u klientów z regionu EMEA, zajmujących się drukiem wydawniczym i promocyjnym.
Label Center wybiera system Durst Tau 330E
Inwestycja w jednoprzebiegową, cyfrową maszynę do druku w technologii inkjet Durst Tau 330E okazała się być najlepszą decyzją podjętą przez start-up Label Center, znajdującego się na krzywej zrównoważonego wzrostu i który szacuje, że jego liczba pracowników potroi się w przeciągu pięciu lat.
Podsumowanie 5 edycji konferencji Label Innovations
5. edycja konferencji Label Innovations odbyła się w duchu ekologicznych innowacji oraz kreatywnych inspiracji, której uczestnicy dali upust podczas warsztatów kreatywnych.
Siła spotkań na Targach Packaging Innovations: Podsumowanie
Międzynarodowe Targi Opakowań Packaging Innovations, które odbyły się w dniach 2-3 kwietnia 2019 r. w EXPO XXI Warszawa udowodniły, że jedna rozmowa lub jedno spotkanie warte jest więcej niż setki wysłanych maili. Świadczy o tym bardzo duże zainteresowanie Targami, które przez wielu uznawane są za najciekawsze wydarzenie branży opakowań w Europie Środkowej....
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764