logo
WIADOMOŚCI

„Nie” dla ACTA przesądzone?

redakcja   09.03.2012, przeczytano 2166 razy
ilustracja
Igor Ostrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji

- Na tym etapie dalsza dyskusja o ACTA nie ma sensu - uważa Igor Ostrowski, wiceminister administracji i cyfryzacji. Umowa wymaga ratyfikacji przez wszystkie 27 państw UE. Stanowiska takich państw, jak Polska, Słowacja, Czechy czy Niemcy mogą przekreślić szanse na jej wejście w życie.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nie-dla-acta-przesadzone,14914,artykul.html

Jak podkreśla Igor Ostrowski wstrzymanie procesu ratyfikacyjnego oznacza "nie" dla ACTA.

- To znaczy jest umowa z perspektywy europejskiej, która ma częściowo charakter krajowy i częściowo charakter europejski. Nie może wejść w życie bez ratyfikacji wszystkich 27 państw - wyjaśnia wiceminister administracji i cyfryzacji.

A ratyfikacja stoi pod znakiem zapytania w kilku unijnych krajach. W połowie lutego z poparcia dla ACTA wycofał się polski rząd. Powodem - według premiera Donalda Tuska - była próba rzetelnej i pogłębionej analizy co do domniemanych skutków wprowadzenia ACTA w Polsce.

- Jeżeli Czechy, Łotwa, Litwa, Niemcy i Polska wyraźnie zadeklarowały wstrzymanie procesu ratyfikacyjnego, a niektóre kraje, jak Słowacja w ogóle nie podpisały tego dokumentu, to szanse na jego wejście w życie są bardzo niewielkie. Na tym etapie dalsza dyskusja o ACTA nie ma sensu - uważa Igor Ostrowski.

I dodaje: - Jest to dokument, który dalej będzie procedowany na poziomie europejskim, ale który w obecnym stanie prac w różnych krajach ma dosyć małe szanse wejścia w życie. Pytanie, jakie zmiany będziemy mogli wprowadzić, które ułatwią życie internautom.

Internautom z pewnością nie podobała się podpisana umowa ACTA. Przez kilka tygodni w całej Europie odbywały się protesty przeciw ograniczaniu swobód obywatelskich. Protestujących nie przekonywały argumenty, że nowe regulacje mają na celu ochronę własności intelektualnej. Podkreślali, że ACTA w obecnym kształcie zmieni internet w narzędzie inwigilacji.

Źródło: Ministerstwo Administracji i Cyfryzacj

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Akademia Car Wrappingu czyli auto folie w praktyce - edycja 6
Akademia Car Wrappingu to cykl szkoleniowo-warsztatowy firmy Integart organizowany wraz z marką Arlon oraz mistrzem świata car wrappingu – Piotrem Cińskim. Już wkrótce, bo w terminie 18-20.04.2018 roku odbędzie się kolejna, VI edycja tego cyklu. Warsztaty cieszą się znaczną i niesłabnącą popularnością, co świadczy o zapotrzebowaniu na doskonalenie usług polskiego rynku aplikatorski...
Kampania linii Ze Świata Natury Dr. Oetkera
„Słodka Wielkanoc naturalnie!” to hasło kampanii reklamowej naturalnych dodatków do pieczenia Dr. Oetkera, prowadzonej równolegle w TV, prasie i Internecie.
Kolejne urządzenia z serii VersaLink i AltaLink zostały nagrodzone przez BLI. W ostatnim czasie aż 13 urządzeń firmy zdobyło wyróżnienie ośrodka.
Wizerunkowy film firmy Komfort
Podłoga to najważniejszy element dekoracyjny wnętrza, który nadaje aranżacji niepowtarzalnego charakteru. Od zawsze towarzyszy nam w najważniejszych chwilach życia. KOMFORT inspiruje do wyboru podłogi, która spełnia nasze indywidualne potrzeby. Marka przy współpracy z agencją komunikacji marketingowej Abanana przygotowała film wizerunkowy, w którym podłoga gra rolę głównego bohatera. ...
Oranżada Hellena w nowej odsłonie
Oranżada Hellena poddała metamorfozie grafikę na opakowaniach swoich produktów. Marka umieściła na nich logotyp w formie kapsla. Zmiana dotyczy wszystkich napojów marki Oranżada Hellena, oranżady musującej w proszku, a także Galaretki czerwonej o smaku oranżady Hellena.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone