logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Przekształcenie Centrum Klienta w globalne Customer Experience Center

  PR 07.09.2020, przeczytano 446 razy
ilustracjastrzałka
Uroczyste otwarcie nowego centrum CEC w Radebeul - od lewej stoją Dirk Winkler, Dyrektor Działu Inżynierii Procesowej, Claus Bolza-Schünemann, Prezes Zarządu Koenig & Bauer, Ralf Sammeck, Członek Zarządu Koenig & Bauer i CEO Koenig & Bauer Sheetfed, oraz Thomas Göcke, Head of Digital Business Transformation, przekazują nowe Centrum Klienta do użytku

Firma Koenig & Bauer otworzyła w Radebeul koło Drezna w Niemczech nową halę do pokazów druku, która zajmuje ponad 3000 m2. Tym samym dotychczasowe Centrum Klienta zostało przekształcone w globalny ośrodek Customer Experience Center (CEC). W ramach nowego CEC klienci i osoby zainteresowane mają do dyspozycji większą o jedną trzecią powierzchnię z dostępnymi nowoczesnymi technologiami służącymi przeprowadzaniu pokazów maszyn, testów zastosowania, a także rozwojowi nowych technologii i szkoleń. Poszczególne obszary specjalizują się w produkcji opakowań, akcydensów oraz etykiet.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przeksztalcenie-centrum-klienta-w-globalne-customer-experience-center,388353,artykul.html

Nowa hala, Packaging Competence Center w ramach CEC, będzie składać się ostatecznie z trzech linii opakowaniowych wyposażonych w trzy maszyny drukujące i cztery przeznaczone do obróbki po druku. W taki sposób firma Koenig & Bauer chce zaprezentować swoją koncepcję produkcji opakowań One-Stop-Shop – ze sztancami płaskimi oraz rotacyjnymi, maszynami do klejenia pudełek składanych i przy w pełni automatycznym przepływie materiału. Strefy spotkań z bezpośrednim widokiem na produkcję, cyfrowe połączenie Workflow oraz nowoczesny sprzęt multimedialny gwarantują również komfortową atmosferę testów, produkcji, pokazów, rozmów i negocjacji.

W pełni gotowa do demonstracji jest już pracująca w średnim formacie arkuszowa maszyna offsetowa najnowszej generacji Rapida 106 X z siedmioma zespołami drukującymi, wyposażeniem umożliwiającym podwójne lakierowanie oraz urządzeniem do nanoszenia folii na zimno FoilTronic, maszyna do sklejania pudełek składanych Omega Allpro 110 oraz sztanca rotacyjna CutPRO X 106. Jako kolejne pojawią się Rapida 145 oraz CutPRO M 144.

ilustracjastrzałka

Pierwsze rozwiązanie techniczne, nowa maszyna Rapida 106, jest do dyspozycji dla przeprowadzania indywidualnych testów druku.

Firma Koenig & Bauer rozpoczęła budowę nowej hali w drugiej połowie 2018 roku. Od początku tego roku trwało wyposażanie wnętrz oraz montaż technologii, która po raz pierwszy została zaprezentowana od 16 do 25 czerwca w ramach cyklu wirtualnych imprez "Koenig & Bauer Live". Zanim to było możliwe, trzeba było wydobyć 3.500 metrów sześciennych ziemi i użyć 520 metrów sześciennych betonu. Do tego dodano 38 prefabrykowanych słupów, konstrukcję dachu z belkami z drewna klejonego o rozpiętości 35 metrów oraz 1.300 metrów kwadratowych okładzin elewacyjnych. Na szynach montażowych o długości prawie 600 metrów zamontowano 250 lamp LED, położono 30.000 metrów kabli, a na dachu zainstalowano system fotowoltaiczny.

Firma Koenig & Bauer liczy na to, że w najbliższych tygodniach nowe centrum CEC będzie intensywnie wykorzystywane przez klientów oraz zainteresowane strony z całego świata.

ilustracjastrzałka

Nowy budynek zapewnia użytkownikom i zainteresowanym stronom jedną trzecią dodatkowej przestrzeni na indywidualne testy druku i demonstracje maszyn.

Źródło: Koenig & Bauer (CEE) Sp. z o.o.

www.pl.koenig-bauer.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wdrożenie bezprocesowych płyt Agfa Eclipse w drukarni Kandrup
Duńska drukarnia Kandrup była jednym z pierwszych europejskich użytkowników nowych bezprocesowych płyt Eclipse firmy Agfa. Już wkrótce po wdrożeniu odnotowała liczne korzyści związane z wykorzystywaniem tych proekologicznych materiałów eksploatacyjnych w codziennej produkcji: większą czystość maszyny drukującej, wysoki kontrast obrazu czy odporność płyt...
API Folie Polska podsumowuje udany dla firmy rok 2020
Zmiany właścicielskie, modyfikacja portfolio, przejęcie kompleksowej obsługi rynku niemieckiego, nowe inwestycje sprzętowe, kolejne wdrożenia i pozyskani klienci z Polski oraz z zagranicy – to najkrótsze podsumowanie działalności polskiego oddziału API Foilmakers w minionym roku. Katarzyna Kozińska, dyrektor zarządzająca API Folie Polska przyznaje, że był on dla...
Współpraca Digiprint i HP PWP
Na koniec 2020r. firma Digiprint oraz HP nawiązały współpracę w zakresie prowadzenia sprzedaży segmentu maszyn HP Page Wide. Tym samym, uzupełnione zostało portfolio maszyn cyfrowych Digiprint o wysokowydajne rolowe maszyny inkjetowe.
Konkurs na okładkę w technologii 3D Touch: wyniki
21 grudnia 2020 r. drukarnia Totem.com.pl oraz firma Konica Minolta ogłosiły wyniki Konkursu na okładkę książki uszlachetnioną w technologii 3D Touch. Spośród setki nadesłanych projektów wybrano 8, ich autorzy otrzymali nagrody w łącznej kwocie 15 tys. złotych.
Canon: 2021 rokiem personalizacji, dekoracji wnętrz i digitalizacji dokumentów
Zmiana systemu pracy, postępująca personalizacja druku i coraz większy nacisk na intuicyjność urządzeń. To według ekspertów Canon Polska trendy i wyzwania, jakich w 2021 roku należy spodziewać się w branży druku. W prognozach mówi się też o dobrej sytuacji rynku dekoracji wnętrz, która będzie miała spory wpływ na kondycję polskiej poligrafii.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764