logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Staż dziennikarski w Wysokich Obcasach w ramach Google News Initiative Fellowship

  PR 31.03.2020, przeczytano 173 razy

„Gazeta Wyborcza” ponownie dołączyła do Google News Initiative Fellowship, programu organizowanego przez European Jornalism Centre (EJC). Dzięki tej inicjatywie jedna osoba, wybrana spośród zgłoszonych kandydatów, odbędzie ośmiotygodniowy płatny staż dziennikarski w “Wysokich Obcasach”. Aplikacje do tegorocznej edycji programu można przesyłać do 14 kwietnia br.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/staz-dziennikarski-w-wysokich-obcasach-w-ramach-google-news-initiative-fellowship,386350,artykul.html

Google News Initiative Fellowship, organizowany w krajach Unii Europejskiej przez European Jornalism Centre (EJC), adresowany jest do studentów różnych kierunków studiów, którzy pasjonują się dziennikarstwem oraz nowymi technologiami, rozumiejąc ich coraz większą rolę w pracy redaktorów. Staże oferowane w programie to wyjątkowa okazja dla młodych osób, aby poznać specyfikę działania największych mediów informacyjnych w Europie, móc uczyć się od najlepszych dziennikarzy i zdobyć cenne doświadczenie. EJC stawia na jakościowe dziennikarstwo w erze cyfrowej i dzięki programowi GNI Fellowship chce kształcić nowe pokolenie dziennikarzy i rozwijać kompetencje potrzebne do pracy w mediach.

W ramach tegorocznej edycji GNI Fellowship kilkadziesiąt osób, wybranych spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, zostanie zaproszonych na płatne ośmiotygodniowe staże wakacyjne w ponad 40 redakcjach informacyjnych z 14 krajów europejskich: Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Irlandii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii oraz Polski. W programie biorą udział m.in. brytyjski dziennik „The Guardian”, "Financial Times", francuski dziennik "Le Monde", włoska "La Repubblica" czy holenderski "Vice", ale również lokalne i regionalne media.

Wszyscy stażyści otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę. Studenci otrzymają także opiekę mentorską European Jornalism Centre i wezmą udział w jednodniowym zdalnym szkoleniu.

„Gazeta Wyborcza” ponownie dołączyła do GNI Fellowship. Tym razem oferuje staż w największym tygodniku kobiecym w Polsce - “Wysokich Obcasach”, w ustalonym, dogodnym dla obu stron czasie (w okresie między czerwcem a wrześniem br.). Osoba, która zostanie wybrana, będzie mogła rozwijać swoje umiejętności dziennikarskie pod okiem opiekunów z redakcji, pisząc teksty na tematy związane z misją i obszarem zainteresowania "Wysokich Obcasów". Będą one publikowane m.in. na WysokieObcasy.pl.

Zgłoszenia do programu stażowego GNI Fellowship odbywają się przez stronę www.journalismfellowships.eu/apply. Aplikować mogą studenci studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, którzy marzą o rozpoczęciu kariery w mediach. W związku z panującą epidemią koronawirusa staż może odbywać się również zdalnie. Termin nadsyłania zgłoszeń to 14 kwietnia br.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sprzedaż e-wydań prasy o 40 proc. w górę, a e-booków o 41 proc.
W marcu spółka E-Kiosk, do której należą platformy eKiosk.pl, eGazety.pl i Nexto.pl z prasą cyfrową i e-bookami oraz agencja marketingowa eContentLAB.pl, osiągnęła 40 procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży e-wydań w stosunku do lutego br. oraz 41 procentowy wzrost przychodów ze sprzedaży e-booków.
Ponad 2,45 mln nazw w domenie .pl
Na koniec marca 2020 roku w Rejestrze domeny .pl znajdowały się 2 451 074 nazwy aktywne w DNS (o 2,48% mniej niż w poprzednim kwartale). W pierwszym kwartale 2020 roku zarejestrowano 196 124 nazwy w domenie .pl (najwięcej w marcu), o ponad 7 tys. więcej niż w kwartale poprzednim. Średnia dzienna liczba rejestracji wyniosła 2 155 nazw, co oznacza, że rejestrowano prawie 90 domen na...
Facebook zdążył przywyknąć do płacenia grzywien za naruszenie danych osobowych swoich użytkowników. Kolejna kara, tym razem nałożona przez Kanadyjskie Biuro ds. Konkurencji, wynosi 6,5 mln dolarów.
Play rozszerza ofertę pakietów telewizyjnych dla użytkowników PLAY NOW i PLAY NOW TV. Operator wprowadza do oferty nowy pakiet NEWS, w którym znajdą się popularne kanały informacyjne: TVN24, TVN24BiS, Euronews, Bloomberg i BBC World News.
Aplikacje i serwisy z Grupy Adretail z ponad dwucyfrowym wzrostem oglądalności
W kwietniu serwisy z Grupy AdRetail agregujące akcje rabatowe w sieciach handlowych, tj. Promoceny, Promocyjni, Okazjum i Ding, odnotowały wyjątkowo duże wzrosty w porównaniu do marca br. Liczba realnych użytkowników (RU) zwiększyła się o 36%. Przybyło też 42% odsłon (PV). Wskaźniki najbardziej poszły w górę na urządzeniach mobilnych – RU o 47% (na...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764