logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Staż dziennikarski w Wysokich Obcasach w ramach Google News Initiative Fellowship

  PR 31.03.2020, przeczytano 457 razy

„Gazeta Wyborcza” ponownie dołączyła do Google News Initiative Fellowship, programu organizowanego przez European Jornalism Centre (EJC). Dzięki tej inicjatywie jedna osoba, wybrana spośród zgłoszonych kandydatów, odbędzie ośmiotygodniowy płatny staż dziennikarski w “Wysokich Obcasach”. Aplikacje do tegorocznej edycji programu można przesyłać do 14 kwietnia br.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/staz-dziennikarski-w-wysokich-obcasach-w-ramach-google-news-initiative-fellowship,386350,artykul.html

Google News Initiative Fellowship, organizowany w krajach Unii Europejskiej przez European Jornalism Centre (EJC), adresowany jest do studentów różnych kierunków studiów, którzy pasjonują się dziennikarstwem oraz nowymi technologiami, rozumiejąc ich coraz większą rolę w pracy redaktorów. Staże oferowane w programie to wyjątkowa okazja dla młodych osób, aby poznać specyfikę działania największych mediów informacyjnych w Europie, móc uczyć się od najlepszych dziennikarzy i zdobyć cenne doświadczenie. EJC stawia na jakościowe dziennikarstwo w erze cyfrowej i dzięki programowi GNI Fellowship chce kształcić nowe pokolenie dziennikarzy i rozwijać kompetencje potrzebne do pracy w mediach.

W ramach tegorocznej edycji GNI Fellowship kilkadziesiąt osób, wybranych spośród wszystkich zgłoszonych kandydatów, zostanie zaproszonych na płatne ośmiotygodniowe staże wakacyjne w ponad 40 redakcjach informacyjnych z 14 krajów europejskich: Austrii, Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Hiszpanii, Irlandii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii oraz Polski. W programie biorą udział m.in. brytyjski dziennik „The Guardian”, "Financial Times", francuski dziennik "Le Monde", włoska "La Repubblica" czy holenderski "Vice", ale również lokalne i regionalne media.

Wszyscy stażyści otrzymają wynagrodzenie za swoją pracę. Studenci otrzymają także opiekę mentorską European Jornalism Centre i wezmą udział w jednodniowym zdalnym szkoleniu.

„Gazeta Wyborcza” ponownie dołączyła do GNI Fellowship. Tym razem oferuje staż w największym tygodniku kobiecym w Polsce - “Wysokich Obcasach”, w ustalonym, dogodnym dla obu stron czasie (w okresie między czerwcem a wrześniem br.). Osoba, która zostanie wybrana, będzie mogła rozwijać swoje umiejętności dziennikarskie pod okiem opiekunów z redakcji, pisząc teksty na tematy związane z misją i obszarem zainteresowania "Wysokich Obcasów". Będą one publikowane m.in. na WysokieObcasy.pl.

Zgłoszenia do programu stażowego GNI Fellowship odbywają się przez stronę www.journalismfellowships.eu/apply. Aplikować mogą studenci studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, którzy marzą o rozpoczęciu kariery w mediach. W związku z panującą epidemią koronawirusa staż może odbywać się również zdalnie. Termin nadsyłania zgłoszeń to 14 kwietnia br.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

11 kwietnia 2021 r. radiowcy w całym kraju świętować będą Polski Dzień Radia. Dodatkowo, z inicjatywy porozumienia nadawców I Love Radio, tego dnia na antenach 167 rozgłośni zostanie wyemitowany 4. Charytatywny Blok Reklamowy. Do akcji po raz kolejny włączą się wszystkie stacje Grupy Radiowej Agory – Radio TOK FM, Radio Złote Przeboje, Radio Pogoda i Rock Radio.
Mural w centrum Katowic upamiętniający Krystynę Bochenek
Z inicjatywy „Gazety Wyborczej” i miasta Katowice na jednej z kamienic w centrum Katowic namalowany został mural z podobizną Krystyny Bochenek, byłej dziennikarki Polskiego Radia Katowice i wicemarszałkini Senatu, jednej z ofiar katastrofy w Smoleńsku.
Większa przejrzystość i odpowiedzialność na Youtube dzięki współczynnikowi obejrzeń filmów naruszających zasady
W 2018 roku przedstawiliśmy nasz raport dotyczący egzekwowania Wytycznych dla społeczności YouTube, aby zwiększyć przejrzystość i odpowiedzialność za nasze wysiłki na rzecz ochrony widzów. Było to pierwsze w swoim rodzaju spojrzenie na treści, które usunęliśmy z YouTube ponieważ naruszały nasze zasady. Obejmowało liczbę usuniętych filmów, sposób...
TikTok mając na uwadze potrzeby brandów i firm działających na platformie uruchomił nowy program edukacyjny dla marketerów pod nazwą „TikTok Academy”. W ramach globalnego programu, który został zainagurowany przez zespół TikToka w Polsce, platforma zaprosi wybrane agencje marketingowe do udziału w szkoleniach online, aby przekazać wiedzę i...
Wyniki badania Mediapanel za marzec 2021
Poniżej prezentujemy szczegółowe zagregowane miesięczne dane pochodzące z badania internetu, realizowanego od października 2020 r. według nowej, ulepszonej metodologii: rankingi wydawców i witryn internetowych oraz audytowanych aplikacji.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764