logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wydawnictwo Agora przekazało 24 tys. zł Fundacji Ocalenie na pomoc Ukraińcom

  PR 24.05.2022, przeczytano 135 razy

Wydawnictwo Agora zaangażowało się w pomoc Ukrainie i dochód ze sprzedaży książek Oksany Zabużko przekazało Fundacji Ocalenie, pomagającej osobom uciekającym przed wojną.  


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wydawnictwo-agora-przekazalo-24-tys.-zl-fundacji-ocalenie-na-pomoc-ukraincom--,395982,artykul.html

24 tys. złotych to kwota, którą Wydawnictwo Agora zebrało ze sprzedaży dwóch książek – „Badań terenowych nad ukraińskim seksem" oraz „Planety Piołun” na Kulturalnysklep.pl i Publio.pl w okresie luty – marzec 2022 r. Autorką tych tytułów jest Oksana Zabużko – jedna z czołowych ukraińskich pisarek, autorka ponad dwudziestu książek (poezja, proza, eseistyka, filozofia) i laureatka wielu nagród krajowych oraz zagranicznych. Kwota ta została przekazana Fundacji Ocalenie, która wspiera m.in. ukraińskich uchodźców przebywających w Polsce.  

Badania terenowe nad ukraińskim seksem" to jedna z najgłośniejszych powieści ostatnich dekad uznana za manifest feminizmu i wiwisekcję postkomunistycznej Ukrainy. Powieść – budząca liczne kontrowersje w momencie wydania w 1996 r. – z upływem czasu stała się współczesną klasyką i zapoczątkowała falę nowej literatury pisarek zwanych „córkami Zabużko”. Do dziś jest najchętniej przekładaną ukraińską powieścią, prowokującą do dyskusji o kompleksach i sytuacji kobiet w postsowieckich społeczeństwie.  

W 2022 r. Oksana Zabużko powróciła z nowym zbiorem esejów w książce „Planeta Piołun", która jest zaproszeniem do rozmowy o literaturze i o uwikłaniach historii, a także listem miłosnym do polskich współrozmówców. W wydaniu autorka z zaangażowaniem przygląda się obecnej Ukrainie, podejmując jednocześnie dialog z innymi kulturami. Tłumaczy Czarnobylską modlitwę Swietłany Aleksijewicz, żegna się z Josifem Brodskim, ogląda nowy film Larsa von Triera i rozmawia z czytelnikami swoich utworów za granicą.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

„Isa Soares Tonight”: nowy program informacyjny CNN International
CNN International zapowiada nowy program informacyjny „Isa Soares Tonight”, który poprowadzi wyróżniona Emmy dziennikarka Isa Soares. Program wejdzie do europejskiej ramówki stacji 4 lipca i będzie nadawany w regionie EMEA na żywo z siedziby CNN w Londynie co tydzień o godz. 20:00 CET.
Już od najbliższego poniedziałku, 4 lipca br. w ramówce Radia TOK FM znajdą się dwa nowe programy. Audycje „Przewodnik o podróżach” oraz „Przewodnik o kuchni” to nowe, letnie propozycje dla słuchaczy stacji. W czasie wakacji na antenie Radia TOK FM pojawi się również dodatkowe wydanie programu „Jeszcze Więcej Sportu”, a zmianie...
63 proc. ankietowanych dziewcząt doświadczyło różnych form nękania w mediach społecznościowych. 38 proc. osób z niepełnosprawnościami padło ofiarą mowy nienawiści w ciągu 12 miesięcy poprzedzających badanie – czytamy w raporcie Think Tanku Parlamentu Europejskiego.
Patrycja Pupiec z redakcji Poradnikzdrowie.pl została laureatką I nagrody w kategorii „Nowotwór - przełamać strach, wygrać życie”. Nasza redakcyjna koleżanka została nagrodzona za artykuł „Ignorancja a może niewiedza? Dlaczego kobiety umierają na raka?”.
Od 28 czerwca anglojęzyczny kanał TVP World jest dostępny bezpłatnie dla odbiorców telewizji naziemnej w Estonii.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764