logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wysokie Obcasy ze stażystką w ramach programu Google

  PR 20.07.2020, przeczytano 772 razy

Do redakcji "Wysokich Obcasów" i serwisu Wysokieobcasy.pl na czas wakacji dołączyła Justyna Grochal. Jej staż w tym zespole odbywa się dzięki ponownemu udziałowi "Gazety Wyborczej" w Google News Initiative Fellowship, programie organizowanym przez European Jornalism Centre.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wysokie-obcasy-ze-stazystka-w-ramach-programu-google,387837,artykul.html

Google News Initiative Fellowship, organizowany w krajach Unii Europejskiej przez European Jornalism Centre (EJC), adresowany jest do studentów różnych kierunków studiów, którzy pasjonują się dziennikarstwem oraz nowymi technologiami. Ośmiotygodniowe, płatne staże oferowane w programie to wyjątkowa okazja dla młodych osób, aby poznać specyfikę działania największych mediów informacyjnych w Europie, móc uczyć się od najlepszych dziennikarzy i zdobyć cenne doświadczenie.

„Gazeta Wyborcza” w 2020 r. już po raz drugi dołączyła do GNI Fellowship, tym razem oferując staż w redakcji “Wysokich Obcasach”. Zgodnie z zapowiedziami, wybrana osoba będzie mogła rozwijać swoje umiejętności dziennikarskie pod okiem opiekunów z redakcji, pisząc teksty na tematy związane z misją i obszarem zainteresowania "Wysokich Obcasów".

- Rekrutacja na staż odbywała się w czasie pandemii - w okresie największej społecznej izolacji, dlatego z kandydatkami rozmawiałyśmy online. Ponieważ cała nasza redakcja znajdowała się w szczególnym momencie - bardzo intensywnej pracy w trybie zdalnym - i już wtedy wiedziałyśmy, że w takim trybie będzie też pracować nasza stażystka, poza oczywistymi oczekiwaniami od kandydatki, jak wspólnota wartości, ciekawa osobowość, lekkie, sprawne pióro, miałyśmy też oczekiwania dodatkowe, m.in. dotyczące znajomości kulisów pracy w serwisie internetowym - wyjaśnia Magdalena Karst-Adamczyk, szefowa Wysokieobcasy.pl

Spośród nadesłanych zgłoszeń redakcja wybrała na stażystkę Justynę Grochal, dziennikarkę poprzednio związaną z kilkoma redakcjami, która dołączyła do zespołu "Wysokich Obcasów" w połowie czerwca 2020 r.

Justyna Grochal na studiach współpracowała z Radiem Kraków i festiwalem filmowym Off Camera, przez lata była też związana z redakcją muzyczną portalu Interia, dla której zrealizowała wywiady z wieloma światowej sławy artystami takimi, jak Herbie Hancock, The Cranberries czy Tom Odell. Współpracowała też m.in. z kwartalnikiem "Gazeta Magnetofonowa", Miastem Kobiet i Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji.

- Justyna przekonała nas do siebie swoim doświadczeniem, ale też fajną energią i otwartą głową pełna niestandardowych pomysłów - i nie zawiodła naszych oczekiwań! Okazała się super sprawną dziennikarką, która zna i czuje internet. Właściwie od pierwszego dnia stażu w serwisie Wysokieobcasy.pl zaczęły pojawiać się jej teksty, a 1 sierpnia prawdopodobnie zadebiutuje na łamach tygodnika "Wysokie Obcasy". Zaangażowanie Justyny okazało się wielkim wsparciem w przedwyborczym tygodniu, kiedy razem z dziennikarzami "Gazety Wyborczej" przygotowywaliśmy dużą profrekwencyjną akcję z udziałem artystów, influencerów i celebrytów. Z ramienia redakcji "WO" projektem od początku do końca zajęła się Justyna i poradziła sobie znakomicie - dodaje Magdalena Karst-Adamczyk.

Justyna Grochal będzie na stażu w "Wysokich Obcasach" do 15 sierpnia.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Niesamowite, że potrzeba AŻ zewnętrznego programu finansowania, żeby zatrudnić w WO stażystę.

avatar użytkownika
,

A gdzie to wyczytałeś?  

,

"Do redakcji "Wysokich Obcasów" i serwisu Wysokieobcasy.pl na czas wakacji dołączyła Justyna Grochal. Jej staż w tym zespole odbywa się dzięki ponownemu udziałowi "Gazety Wyborczej" w Google News Initiative Fellowship, programie organizowanym przez European Jornalism Centre."  

avatar użytkownika
,

Z tego nie wynika że ten program finansowania był niezbędny aby zatrudnić stażystkę, a jedynie to że miał tu zastosowanie.  

,

Skoro nie publikowali notek PR o innych stażystach, to oczywiste jest, że tak.  

avatar użytkownika
,

Fakt że nie publikowali notek miałby świadczyć o tym że konieczne było zewnętrzne finansowanie? Notka świadczy tylko o tym, że finansujący staż podmiot takiej notki oczekiwał - o niczym więcej.   

Najnowsze w tym dziale

RMF FM najbardziej opiniotwórczym tytułem mediowym 2022 roku
W ubiegłym roku polskie media najczęściej powoływały się na informacje podawane przez RMF FM. Stację w 2022 roku zacytowano łącznie 23,1 tys. razy – podaje Instytut Monitorowania Mediów (IMM), autor cyklicznego raportu „Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce”. Wirtualna Polska z wynikiem 22,6 tys. odniesień w innych tytułach zajęła drugie miejsce...
AI generuje już teksty o takiej samej wartości jak te tworzone przez ludzi
Model językowy w trzy sekundy nauczy się sposobu mówienia danej osoby, a potem wypowie dowolny komunikat jej głosem i z jej emocjami. Najprawdopodobniej w takim kierunku rozwiną się algorytmy generujące dziś komunikaty tekstowe o walorach równoznacznych z tymi, które tworzą ludzie. Choć technologia przynosi wiele korzyści, związanych np. z łatwiejszą komunikacją ze sztuczną...
Mediowe sąsiedztwo reklamy online, a postrzeganie marki
23 stycznia MAGNA Media Trials, we współpracy z Channel Factory opublikowały wyniki badania Quantifying the Grey: The Nuances of Questionable Content dotyczącego wątpliwych treści w reklamie online i ich wpływu na postrzeganie marki.
Nowa odsłona programu „Halo Polacy”
„Halo Polacy” to program o Polakach przebywających w różnych zakątkach świata. Niedawno zadebiutował w serwisie WP Turystyka, w lutym rozpoczęła się emisja kolejnych odcinków przygotowanych w nowej oprawie.
Grupa PMPG kontynuuje horyzontalny rozwój serwisu wprost.pl. Strategia na rok 2023 zakłada koncentrację wydawcy zarówno na bieżących tematach polityczno-gospodarczych, jak i tematyce zdrowotnej czy lifestylowej. Kluczowy w tym obszarze jest segment zdrowia i odżywiania. Uruchomiony w drugiej połowie 2022 roku serwis dom.wprost.pl jest najnowszą domeną tematyczną wydawcy, która...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764