logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

170 kampanii walczy o Effie na XV-lecie konkursu

   28.07.2014, przeczytano 4940 razy
ilustracjastrzałka

Jubileuszowa, XV edycja Effie Awards cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem agencji komunikacji marketingowej i reklamodawców. Do konkursu nadesłano łącznie 170 prac, które przeszły pozytywnie weryfikację formalną. Obecnie, od 7 lipca, pod przewodnictwem Katarzyny Goli – Dyrektor Generalnej NIVEA na Polskę i kraje Bałtyckie, trwają obrady jury on line, które zakończą się 4 sierpnia. Z kolei 10 września ogłoszone zostaną nominacje poprzedzone zamkniętymi obradami jury.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/170-kampanii-walczy-o-effie-na-xv-lecie-konkursu,22266,artykul.html

Spośród wszystkich przyjętych do konkursu kampanii, 45 zostało zgłoszonych indywidualnie, a zdecydowana większość – 125 prac, wspólnie przez kilka agencji, które brały czynny udział w opracowywaniu lub wdrażaniu kampanii oraz klienta.

Patrząc na poszczególne kategorie, na szczególną uwagę zasługuje „Żywność”, w ramach której nadesłano aż 19 kampanii, co oznacza znaczny wzrost w porównaniu do roku ubiegłego (6). Podobnie wzrosty nastąpiły w przypadku „Long term” (odpowiednio 15 do 12), „Launch” (12 do 9), „Leki i suplementy diety” (13 do 7), „Pro bono” (7 do 4). Dużą popularnością cieszyły się również nowe kategorie – Motoryzacja (kategoria wydzielona z „Dóbr konsumenckich”) oraz Technology&innovation, do których zgłoszono po 9 kampanii. Ponadto znana wcześniej kategoria „Media” została rozbudowana do „Media i rozrywka”. W porównaniu do roku ubiegłego zostały zamknięte kategorie „Digital” oraz „Media idea”.

Bardzo nas cieszy stała duża popularność i rosnąca liczba zgłoszeń do konkursu Effie Awards. Fakt, że coraz więcej agencji i klientów jest zadowolonych z efektywności swoich działań i chce powalczyć o jedną z najważniejszych w kraju i na świecie nagród z obszaru skuteczności komunikacji marketingowej, jest bardzo dobrym dla rynku zjawiskiem – buduje go i wzmacnia. Jesteśmy przekonani, że w związku z tak dużą liczbą kampanii zgłoszonych w tym roku i ich wysokim poziomem, odbywająca się na jesieni gala wręczania nagród będzie bardzo emocjonującym wydarzeniem. Niczego więcej nie moglibyśmy sobie wymarzyć na 15-lecie konkursu Effie w Polsce – powiedział Paweł Tyszkiewicz, Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR.

Effie to najważniejszy światowy konkurs oceniający efektywność działań marketingowych, ich przełożenie na wymierne wyniki biznesowe. Ocena jury opiera się na czterech kryteriach: wyzwanie strategiczne i przyjęte cele, idea komunikacyjna, rozwinięcie idei w działania reklamowe oraz efekty komunikacji. Najskuteczniejsze kampanie i grono jurorów składające się z najlepszych ekspertów w swoich dziedzinach, powodują, że nagroda Effie to jedno z najważniejszych wyróżnień, jakim może być nagrodzona kampania.

Źródło: SKM SAR

www.effie.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

12. edycja konkursu Dyrektor Marketingu Roku 2023 - pełne wyniki
Po raz 12. Kapituła Konkursu doceniła wybitnych liderów marketingu i komunikacji w Polsce, z pośród 183 nominowanych osób, nagrody przyznano w 41 kategoriach.
McCann Poland na 3. miejscu w Lions Creativity Report Rankings
W tegorocznym rankingu Cannes Lions International Festival of Creativity McCANN Poland znalazł się na 3. miejscu zestawienia najlepszych agencji kreatywnych w Europie, będąc w nim jedyną agencją z regionu CEE.
Nagroda Specjalna „Game Changer” dla kampanii profrekwencyjnych
Podczas Gali Innovation została przyznana Nagroda Specjalna „Game Changer” w kategorii Wydarzenie Roku dla kampanii zachęcających do udziału w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Wśród nich znalazła się kampania „To Twój Wybór”, zainicjowana przez Fundację Batorego i Inicjatywę Głos Kobiet, współrealizowana przez VMLY&R. 
Agencja VMLY&R zdobyła cztery nagrody w konkursie Innovation 2023. Kampania The Art of Sex Ed zrealizowana dla marki Durex zdobyła dwie Złote statuetki i jedną Brązową. Ponadto kampania To Twój Wybór znalazła się wśród kampanii profrekwencyjnych uhonorowanych Nagrodą Specjalną „Game Changer” w kategorii Wydarzenie Roku. 
Polski projekt ze specjalną nagrodą Konkursu Nagroda Jamesa Dysona 2023
Właśnie ogłoszono wyniki Konkursu Nagroda Jamesa Dysona. W tegorocznej edycji przyznano trzy główne nagrody: główną międzynarodową nagrodę, nagrodę w kategorii Zrównoważony Rozwój oraz nagrodę za Projekt Humanitarny. Wytypowani przez sir Jamesa Dysona autorzy zwycięskich projektów otrzymają po 160 000 zł na dalszy...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764