logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Duda Polska odmienia Biedronkę w nowej kampanii reklamowej

  PR 16.01.2012, przeczytano 3447 razy

Agencja DUDA POLSKA przygotowała dla sieci sklepów Biedronka ogólnopolską kampanię reklamową, która wystartowała 16 stycznia br. Jest ona elementem nowej strategii komunikacji sieci. DUDA POLSKA odpowiada m.in. za odświeżenie logotypu Biedronki. Wprowadziła także nową formułę spotów i billboardów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/duda-polska-odmienia-biedronke-w-nowej-kampanii-reklamowej,14369,artykul.html

Nowa kampania zachowała slogan “Codziennie niskie ceny”, który symbolizuje najważniejsze zobowiązanie Biedronki wobec klientów. Aby je podkreślić, hasło to zostało włączone do logotypu i stanowi jego integralną część. Sam logotyp został odświeżony – jest nowocześniejszy i bardziej wyrazisty, ożywiony poprzez animację komputerową 3D.

Pojawił się również nowy przekaz, który obecny będzie w całej kampanii: “Daj się zaskoczyć jakością Biedronki”. Niespodzianką są spoty reklamowe o zupełnie innej formule niż dotychczas. Bardziej emocjonalne spoty akcentują kluczowe cechy marki: niskie ceny, wysoką jakość, polskość oraz przyjazny klientom charakter sklepów. Zostały też wzbogacone o charakterystyczny motyw muzyczny, nadający rytm całej kampanii.

Opracowanie kampanii reklamowej dla Biedronki było dla nas wyzwaniem, które z chęcią podjęliśmy. Biedronka zawsze wyznaczała trendy na polskim rynku, także w sferze reklamy. Liczymy, że obecna kampania pozwoli jej znowu wyprzedzić rynek i że spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony klientów - powiedział Ricardo Braga, Dyrektor Generalny DUDA POLSKA. Zarówno sama kampania, jak i nowa wersja logotypu zdobyły pozytywne opinie w kilkumiesięcznych pre-testach w Polsce.

Wszystkie spoty reklamowe zostały nakręcone w Polsce. Wzięli w nich udział polscy aktorzy. Głównym reżyserem nowych filmów reklamowych jest Andrzej Bukowiński, który urodził się w Warszawie, a karierę rozpoczął w Argentynie, otrzymując tam swoje pierwsze międzynarodowe nagrody. Pozycję jednego z najlepszych reżyserów filmów reklamowych ugruntował w Brazylii, zdobywając m.in. 25 statuetek Lwów na festiwalach w Cannes i Wenecji. Wyreżyserował ponad 3 tysiące reklam telewizyjnych. Po powrocie do Polski (1989 r.) został odznaczony Orderem Odrodzenia Polski, a w roku 2006 otrzymał order Gloria Artis.

Nowa kampania reklamowa obecna będzie w telewizji, radiu, prasie, outdoorze, kinie, internecie oraz w samych sklepach Biedronka. Kampania telewizyjna składa się ze spotu otwierającego, który trwa 100 sekund oraz z innych spotów różnej długości, dostosowanych do potrzeb danego formatu. Natomiast spot radiowy trwa 30 sekund.

Źródło: Duda Polska

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Hasło „noworocznych wyprzedaży” co roku przyciąga do sklepów tradycyjnych i internetowych tłumy klientów. Jak wynika z kolejnej edycji „Świątecznego Barometru Cenowego”, ceny w największych sklepach online w pierwszej połowie stycznia 2019 roku w porównaniu z cenami z połowy listopada 2018 roku, pozostały właściwie na niezmienionym poziomie. Przeprowadzona przez Deloitte...
Sony: Nowe oprogramowanie Imaging Edge
Sony ogłasza nową aplikację mobilną „Imaging Edge” i kilka nowych funkcji w obecnych wersjach na komputery
Olympus Perspective Playground we Wrocławiu
Festiwal kreatywnej fotografii, interaktywne instalacje, testowanie sprzętu Olympus oraz wyjątkowe wydarzenia we Wrocławiu
Podsumowanie akcji Meet-up powered by ING & Patronite
ING Bank Śląski przygotował podsumowanie cyklu „Meet-up powered by ING & Patronite”. Materiał video ze spotkań z doświadczonymi twórcami internetowymi już w sieci.
Aelia Duty Free startuje z odświeżoną edycją kampanii Born in Poland
Aelia Duty Free Polska rusza z kolejną odsłoną kampanii Born in Poland, czyli Rodem z Polski. Akcja marketingowa została zaplanowana na cały rok, w sześciu 2-miesięcznych cyklach. Jej głównym celem jest promowanie wyjątkowych, polskich marek.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia
© 1997-2019 ICOS
Wszystkie prawa zastrzeżone