logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Gemini Park Tarnów ma nowy mural. Namalowała go młoda artystka

  PR 31.08.2022, przeczytano 366 razy
ilustracjastrzałka

„Panorama Siedmiogrodzka”, „Tajsa”, „Ptaki” czy „Dawno temu w przeszłości” – w Tarnowie przybywa ciekawych murali. Kolejny powstał przy schodach prowadzących do Gemini Park Tarnów. Centrum handlowe było jego inicjatorem i fundatorem.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/gemini-park-tarnow-ma-nowy-mural.-namalowala-go-mloda-artystka,397048,artykul.html

Naścienne malowidło mające niemal 70 m kw. powierzchni to dzieło Angeliki Chruszcz, absolwentki Liceum Plastycznego w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie, która w tym roku rozpoczyna studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie na kierunku Digital Design. To pierwsza tak duża realizacja młodej artystki i graficzki w miejskiej przestrzeni.

– Tarnów staje się miastem pięknych murali, które tworzone są przez utalentowanych artystów. Teraz także my dokładamy kolejne, warte odwiedzenia miejsce na mapie tarnowskiego street artu – mówi Joanna Rzepecka-Zienko, Marketing Associate w Gemini Park Tarnów.

Stworzone przez Chruszcz dzieło czerpie inteligentnie inspirację z lokalizacji, w której powstało. Cały obraz wkomponowany jest w przestrzeń schodów. Artystka bawi się perspektywą i tematem, sugeruje ruchome schody, w przestrzeni których umieszcza charakterystyczne sylwetki. Przenosi elementy zaobserwowane we wnętrzu galerii i przetwarza je w geometryczną kompozycję. Wyróżniające są także kolory. Artystka jako dominujące wybrała odcienie żółci i oranżu, a także czerń.

– Przestrzeń, w której powstał mural już kilka lat temu była wykorzystywana dla działań street artowych. Teraz postanowiliśmy jeszcze mocniej zmienić jej charakter. Efekt, który dziś możemy obserwować jest artystycznie przemyślany, ciekawy, świeży i genialnie wpisuje się w otoczenie – mówi Joanna Rzepecka-Zienko.

Praca jest efektem konkursu, jaki wśród młodych artystów związanych z Zespołem Szkół Plastycznych, ogłosił pod koniec ubiegłego roku Gemini Park Tarnów. Ten zaowocował kilkudziesięcioma koncepcjami stworzonymi przez absolwentów projektowania graficznego, które prezentowane były następnie na wystawie w Gemini Park. Oprócz głosowania jury, głosowania offline w centrum, urządzono także głosowanie poprzez social media galerii. Każdy mógł mieć wpływ na ostateczny wybór projektu.  

– Dla naszego muralu szukaliśmy świeżej i młodzieńczej wizji. Współpraca ze Zespołem Szkół Plastycznych i artystami skupionymi wokół placówki, która jest hubem przyszłych twórców, była dla nas naturalnym kierunkiem. Zaowocowała ona bardzo kreatywnymi i odważnymi wizjami. Było więc z czego wybierać, a sam wybór był niezwykle trudny – mówi.

Zwyciężył projekt Angeliki Chruszcz, artystki mającej na swoim koncie m.in. II miejsce w konkursie „Wolność pod prąd”, organizowanym przez Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. – Zależało nam na tym, aby za pracą stał młody twórca, dla którego takie zlecenie będzie wyróżnieniem, ale także szansą na zdobycie doświadczenia przy realizacji tak dużego projektu. Doceniliśmy dojrzałość koncepcji aranżacji muralu w przestrzeni miejskiej – mówi Joanna Rzepecka-Zienko.

Najnowsze dzieło sztuki ulicznej w Tarnowie można oglądać na zejściu prowadzącym z ulicy Nowodąbrowskiej w kierunku Stadionu im. Henryka Dąbrowskiego.

ilustracjastrzałka

Źródło: Gemini Holding/Guarana PR

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Joomp na wydarzeniach branżowych w styczniu
Dopiero co zaczął się miesiąc, a Joomp już zdążył być obecny na trzech imprezach targowych w tym sezonie. Nie zwalniamy tempa i cały czas promujemy portal Joomp podczas imprez branżowych.
Ikea ogłasza współpracę ze znaną fotografką Annie Leibovitz
Grupa Ingka, największy franczyzobiorca IKEA, opublikowała niedawno roczny raport „IKEA. Życie w domu 2022”. Z badania przeprowadzonego wśród ponad 37 000 osób w 37 krajach wynika, że prawie połowa ludzi na świecie (48%, w Polsce 37%) ma wrażenie, że obraz kreowany przez media nie odzwierciedla realiów ich życia w domu.
Nowość w ofercie Integart – ekologiczne płyty Swedboard® na targach RemaDays 2023
W dniach 1-3 lutego zapraszamy na nasze stoisko F3.22 w hali F Ptak Warsaw Expo, gdzie podczas targów RemaDays 2023 zaprezentujemy nowości w naszym portfolio – kreatywne płyty do konstrukcji 3D o unikalnej strukturze. Materiał, z którego wykonano płyty to najlepsza na rynku sztywna tektura posiadająca certyfikat FSC,...
Rusza nowa kampania Live from PS5
Firma Sony Interactive Entertainment ma przyjemność poinformować o starcie nowej kampanii Live from PS5, zainspirowanej najlepszymi grami dostępnymi na PlayStation 5.
PA1705UL od Sharp/Nec – laserowy projektor instalacyjny LCD  o wysokiej jasności i bezfiltrowej konstrukcji
Sharp NEC Display Solutions Europe zaprezentuje na ISE 2023 nową linię jasnych laserowych projektorów instalacyjnych LCD: NEC PA1705UL (o jasności 17000 lumenów) oraz NEC PA1405UL (z jasnością 14000 lumenów). To kompaktowe, superciche modele do wizualizacji na dużą skalę. Oprócz profesjonalnych możliwości instalacyjnych, nowe modele nie mają...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764