logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Lasery Trotec na targach Festiwaldruku.pl

  PR 31.07.2017, przeczytano 349 razy

W dniach 13-14 września 2017 r. Trotec zaprezentuje swoje szerokie portfolio systemów laserowych na targach FestiwalDruku.pl w Warszawie. Będzie można zobaczyć podczas pracy wysokiej klasy plotery oraz lasery galvo ze źródłami CO2 i MOPA.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/lasery-trotec-na-targach-festiwaldruku.pl,33264,artykul.html

Systemy laserowe do różnorodnych zastosowań

Plotery z serii Speedy są szeroko wykorzystywane przy grawerowaniu laserowym. Podczas targów pokazany zostanie laser Speedy 360, wyposażony w źródło laserowe CO2, dzięki czemu może być wykorzystywany do wielu zastosowań i różnorodnych materiałów. Do wydajnego znakowania laserowego metali i tworzyw sztucznych dedykowane są szybkie systemy laserowe galvo z serii SpeedMarker. Poza wersją z bezobsługowymi laserami światłowodowymi, od listopada 2016 r., do oferty został wprowadzony SpeedMarker ze źródłem laserowym MOPA.

Speedy 100R

Lasery ploterowe z serii Speedy to najbardziej rozpoznawalny produkt Trotec. Speedy 100R jest kompaktowym systemem zaprojektowanym na potrzeby rozwoju młodej firmy i nie tylko. Umożliwia swobodne dobieranie poziomu oprogramowania, wydajności oraz mocy lasera. Trotec dba o najwyższą jakość swoich produktów, niezrównaną wydajność i innowacyjność rozwiązań technologicznych. Dzięki wyposażeniu w technologię InPack chronione są wrażliwe na pył komponenty, takie jak elementy mechaniczne, optyczne i elektroniczne. W konsekwencji Speedy 100R nie wymaga częstych czynności konserwacyjnych i nawet intensywna eksploatacja nie prowadzi do szybkiego zużycia podzespołów.

Speedy 360

Speedy 360 został opracowany z myślą o podwyższaniu wskaźników produktywności oraz poszerzeniu wachlarza możliwych zastosowań. Został wyposażony w innowacyjny moduł ogniskowania o nazwie Sonar Technology TM, oparty na ultradźwiękowych sensorach, który maksymalnie zwiększa dokładność ogniskowania. Obszar roboczy maszyny (813 x 508 mm) pozwala operatorowi na pracę z bardziej standardowymi formatami laminatów, akryli, papieru i wieloma innymi materiałami wykorzystywanymi do grawerowania i cięcia laserowego. Speedy 360 jest dostępny ze źródłem laserowym CO2 lub fiber - istnieje możliwość wykorzystania obu tych źródeł w jednej maszynie.

SpeedMarker ze źródłem laserowym MOPA

Stacja robocza lasera SpeedMarker oferuje idealne warunki do znakowania laserem: w zaledwie kilka sekund można znakować duże ilości materiału stałą lub zmienną treścią. Dzięki oprogramowaniu do znakowania SpeedMark, istnieje możliwość obróbki i znakowania laserowego zmiennych danych z systemów zewnętrznych (np. SAP) w postaci kodów Matrycy Danych (Data Matrix), numerów seryjnych lub innych wartości dynamicznych. Od końca 2016 r., systemy laserowe SpeedMarker są dostępne również ze źródłem laserowym MOPA. System ten umożliwia znakowanie aluminium anodowanego na czarno oraz kolorowe znakowanie na stali. Czas trwania impulsu może być zmienny i wynosić kilka nanosekund. Z powodu krótkich impulsów, jak również mniejszego zużycia energii, materiał nagrzewa się mniej. Skutkuje to jeszcze większymi możliwościami znakowania metali i tworzyw sztucznych, np. jednolite znakowanie tworzyw sztucznych czy powtarzalność kolorów na stali nierdzewnej.

Źródło: Trotec

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Rusza nowy cykl szkoleń online i warsztatów z drukowania 3D oraz pokrewnych technologii. CadXpert – wiodący dystrybutor drukarek 3D i skanerów 3D – przygotował serię bezpłatnych szkoleń online oraz szkoleń stacjonarnych, które mają przybliżyć technologie przyrostowe, urządzenia i materiały do druku 3D, a także ich zastosowania. Udział we...
Kampania Nałęczowianki z odświeżonym wizerunkiem
Nowoczesność zakorzeniona w tradycji – oto nowy, odświeżony wizerunek wody mineralnej Nałęczowianka. Rebrandingowi towarzyszy ogólnopolska kampania reklamowa.
PSPR wybrało nowe władze
Członkowie Polskiego Stowarzyszenie Public Relations na walnym zebraniu członków 8 lutego 2019 roku w Katowicach wybrali nowy zarząd i radę nadzorczą. Na czele PSPR stanęła Luiza Jurgiel-Żyła, wiceprezesami zostali Emilia Zakrzewska i Bartosz Milczarczyk. W zarządzie znaleźli się także Agnieszka Bednarczyk i Cyprian Maciejewski.
Badanie: Sport potrzebuje sponsorów
Ponad połowa Polaków lepiej ocenia firmy angażujące się w sponsoring sportu i kultury od tych, które się nie angażują. W ciągu ostatnich 10 lat wzrósł odsetek osób, które uważają, że sponsoring jest potrzebny w sporcie, zmalał zaś odsetek tych, którzy są zdania, że kultura potrzebuje sponsorów. Co piąty Polak przyznaje, że...
Ruszyła zimowa kampania reklamowa Frosty
FRoSTA wystartowała z nową kampanią, która potrwa do końca marca. Spoty, będące nową odsłoną kampanii „Mówimy jak jest”, emitowane są w stacjach telewizyjnych i radiowych. Podkreślają zalety produktów FRoSTY – brak dodatków do żywności oraz ich wysoką jakość. W kreacjach zobaczymy Mexican Chicken – kurczak z ryżem po...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764