logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Lasery Trotec na targach Festiwaldruku.pl

  PR 31.07.2017, przeczytano 385 razy

W dniach 13-14 września 2017 r. Trotec zaprezentuje swoje szerokie portfolio systemów laserowych na targach FestiwalDruku.pl w Warszawie. Będzie można zobaczyć podczas pracy wysokiej klasy plotery oraz lasery galvo ze źródłami CO2 i MOPA.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/lasery-trotec-na-targach-festiwaldruku.pl,33264,artykul.html

Systemy laserowe do różnorodnych zastosowań

Plotery z serii Speedy są szeroko wykorzystywane przy grawerowaniu laserowym. Podczas targów pokazany zostanie laser Speedy 360, wyposażony w źródło laserowe CO2, dzięki czemu może być wykorzystywany do wielu zastosowań i różnorodnych materiałów. Do wydajnego znakowania laserowego metali i tworzyw sztucznych dedykowane są szybkie systemy laserowe galvo z serii SpeedMarker. Poza wersją z bezobsługowymi laserami światłowodowymi, od listopada 2016 r., do oferty został wprowadzony SpeedMarker ze źródłem laserowym MOPA.

Speedy 100R

Lasery ploterowe z serii Speedy to najbardziej rozpoznawalny produkt Trotec. Speedy 100R jest kompaktowym systemem zaprojektowanym na potrzeby rozwoju młodej firmy i nie tylko. Umożliwia swobodne dobieranie poziomu oprogramowania, wydajności oraz mocy lasera. Trotec dba o najwyższą jakość swoich produktów, niezrównaną wydajność i innowacyjność rozwiązań technologicznych. Dzięki wyposażeniu w technologię InPack chronione są wrażliwe na pył komponenty, takie jak elementy mechaniczne, optyczne i elektroniczne. W konsekwencji Speedy 100R nie wymaga częstych czynności konserwacyjnych i nawet intensywna eksploatacja nie prowadzi do szybkiego zużycia podzespołów.

Speedy 360

Speedy 360 został opracowany z myślą o podwyższaniu wskaźników produktywności oraz poszerzeniu wachlarza możliwych zastosowań. Został wyposażony w innowacyjny moduł ogniskowania o nazwie Sonar Technology TM, oparty na ultradźwiękowych sensorach, który maksymalnie zwiększa dokładność ogniskowania. Obszar roboczy maszyny (813 x 508 mm) pozwala operatorowi na pracę z bardziej standardowymi formatami laminatów, akryli, papieru i wieloma innymi materiałami wykorzystywanymi do grawerowania i cięcia laserowego. Speedy 360 jest dostępny ze źródłem laserowym CO2 lub fiber - istnieje możliwość wykorzystania obu tych źródeł w jednej maszynie.

SpeedMarker ze źródłem laserowym MOPA

Stacja robocza lasera SpeedMarker oferuje idealne warunki do znakowania laserem: w zaledwie kilka sekund można znakować duże ilości materiału stałą lub zmienną treścią. Dzięki oprogramowaniu do znakowania SpeedMark, istnieje możliwość obróbki i znakowania laserowego zmiennych danych z systemów zewnętrznych (np. SAP) w postaci kodów Matrycy Danych (Data Matrix), numerów seryjnych lub innych wartości dynamicznych. Od końca 2016 r., systemy laserowe SpeedMarker są dostępne również ze źródłem laserowym MOPA. System ten umożliwia znakowanie aluminium anodowanego na czarno oraz kolorowe znakowanie na stali. Czas trwania impulsu może być zmienny i wynosić kilka nanosekund. Z powodu krótkich impulsów, jak również mniejszego zużycia energii, materiał nagrzewa się mniej. Skutkuje to jeszcze większymi możliwościami znakowania metali i tworzyw sztucznych, np. jednolite znakowanie tworzyw sztucznych czy powtarzalność kolorów na stali nierdzewnej.

Źródło: Trotec

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Benq SW270C Photovue – fotograficzny monitor IPS z HDR
BenQ Wprowadził na polski rynek kolejny monitor z rodziny PhotoVue przeznaczonej dla fotografów – 27 calowy SW270C. Wyposażony w Uniformity Technology monitor równomiernie na całym ekranie wyświetla doskonałe kolory, zapewniając 99% zgodność z paletą Adobe RGB i 97% z paletą DCI-P3. Gniazdo USB-C ułatwia połącznie notebooka z monitorem za pomocą jednego tylko kabla...
Podróbki zdominowały rynek materiałów eksploatacyjnych do drukarek
Firma HP przedstawiła wnioski z sondażu przeprowadzonego na zlecenie amerykańskiego producenta przez agencję badawczą Harris Interactive. Zgodnie z wynikami analizy, ryzyko zakupu podrobionych materiałów eksploatacyjnych do drukarek jest dziś wyższe, niż kiedykolwiek przedtem.
Loteria Orlen: kolejna odsłona kampanii
Ruszyła kolejna odsłona kampanii reklamowej PKN ORLEN. W ramach „Loterii ORLEN” na stacjach paliw dostępne są już nowe zestawy promocyjne, dzięki którym można wygrać wiele atrakcyjnych nagród, m.in. rodzinne samochody i wyjazdy na wyścigi Formuły 1 z udziałem Roberta Kubicy. Jedyny polski kierowca w Formule 1 jest twarzą realizowanej kampanii. Za jej...
Rozpoczęła się emisja nowej reklamy Banku Millennium, w której Radek Kotarski opowiada o zaletach aplikacji mobilnej, nawiązując do prędkości, z jaką poruszają się kitesurferzy.
Sony: koncentrator USB z czytnikiem kart SD/microSD UHS-II
Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu do oferty kolejnego produktu, który ułatwi użytkownikom profesjonalnym szybką, niezawodną i wydajną pracę. MRW-S3 to najszybszy na świecie czytnik kart SD/microSD UHS-II oraz koncentrator USB. Urządzenie wyposażono w złącza USB 3.1 Gen 2 i technologię zasilania USB PD (USB Power Delivery) przy mocy do 100 W. Przewidziano też możliwość...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764