logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Lasery Trotec na targach Festiwaldruku.pl

  PR 31.07.2017, przeczytano 363 razy

W dniach 13-14 września 2017 r. Trotec zaprezentuje swoje szerokie portfolio systemów laserowych na targach FestiwalDruku.pl w Warszawie. Będzie można zobaczyć podczas pracy wysokiej klasy plotery oraz lasery galvo ze źródłami CO2 i MOPA.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/lasery-trotec-na-targach-festiwaldruku.pl,33264,artykul.html

Systemy laserowe do różnorodnych zastosowań

Plotery z serii Speedy są szeroko wykorzystywane przy grawerowaniu laserowym. Podczas targów pokazany zostanie laser Speedy 360, wyposażony w źródło laserowe CO2, dzięki czemu może być wykorzystywany do wielu zastosowań i różnorodnych materiałów. Do wydajnego znakowania laserowego metali i tworzyw sztucznych dedykowane są szybkie systemy laserowe galvo z serii SpeedMarker. Poza wersją z bezobsługowymi laserami światłowodowymi, od listopada 2016 r., do oferty został wprowadzony SpeedMarker ze źródłem laserowym MOPA.

Speedy 100R

Lasery ploterowe z serii Speedy to najbardziej rozpoznawalny produkt Trotec. Speedy 100R jest kompaktowym systemem zaprojektowanym na potrzeby rozwoju młodej firmy i nie tylko. Umożliwia swobodne dobieranie poziomu oprogramowania, wydajności oraz mocy lasera. Trotec dba o najwyższą jakość swoich produktów, niezrównaną wydajność i innowacyjność rozwiązań technologicznych. Dzięki wyposażeniu w technologię InPack chronione są wrażliwe na pył komponenty, takie jak elementy mechaniczne, optyczne i elektroniczne. W konsekwencji Speedy 100R nie wymaga częstych czynności konserwacyjnych i nawet intensywna eksploatacja nie prowadzi do szybkiego zużycia podzespołów.

Speedy 360

Speedy 360 został opracowany z myślą o podwyższaniu wskaźników produktywności oraz poszerzeniu wachlarza możliwych zastosowań. Został wyposażony w innowacyjny moduł ogniskowania o nazwie Sonar Technology TM, oparty na ultradźwiękowych sensorach, który maksymalnie zwiększa dokładność ogniskowania. Obszar roboczy maszyny (813 x 508 mm) pozwala operatorowi na pracę z bardziej standardowymi formatami laminatów, akryli, papieru i wieloma innymi materiałami wykorzystywanymi do grawerowania i cięcia laserowego. Speedy 360 jest dostępny ze źródłem laserowym CO2 lub fiber - istnieje możliwość wykorzystania obu tych źródeł w jednej maszynie.

SpeedMarker ze źródłem laserowym MOPA

Stacja robocza lasera SpeedMarker oferuje idealne warunki do znakowania laserem: w zaledwie kilka sekund można znakować duże ilości materiału stałą lub zmienną treścią. Dzięki oprogramowaniu do znakowania SpeedMark, istnieje możliwość obróbki i znakowania laserowego zmiennych danych z systemów zewnętrznych (np. SAP) w postaci kodów Matrycy Danych (Data Matrix), numerów seryjnych lub innych wartości dynamicznych. Od końca 2016 r., systemy laserowe SpeedMarker są dostępne również ze źródłem laserowym MOPA. System ten umożliwia znakowanie aluminium anodowanego na czarno oraz kolorowe znakowanie na stali. Czas trwania impulsu może być zmienny i wynosić kilka nanosekund. Z powodu krótkich impulsów, jak również mniejszego zużycia energii, materiał nagrzewa się mniej. Skutkuje to jeszcze większymi możliwościami znakowania metali i tworzyw sztucznych, np. jednolite znakowanie tworzyw sztucznych czy powtarzalność kolorów na stali nierdzewnej.

Źródło: Trotec

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Wchodząca na rynek polski marka łososia MOWI właśnie wystartowała z wielokanałową kampanią reklamową “Salmon is Good, MOWI is Goodness”, której celem jest zmiana postrzegania łososia przez konsumentów oraz zwrócenie ich uwagi na walory kulinarne i bogate wartości odżywcze tej ryby.
Z wieloletnich dyskusji na temat etyki w PR jasno wynika, że konieczne jest przyjęcie i wdrożenie kodeksu wyznaczającego uniwersalne normy etyczne dla naszej branży. Dotychczasowe próby nie zakończyły się propozycją rozsądnego usprawnienia żadnego z istniejących kodeksów ani stworzenia nowych norm. Uważamy, że w obliczu fundamentalnych zmian jakie w...
Epson Polska rozbudowuje zespół sprzedaży i wsparcia technicznego
Sześcioro ekspertów z doświadczeniem w zakresie druku biznesowego dołączyło do zespołu Epson, co pozwoli jeszcze lepiej wykorzystać potencjał polskiego rynku.
ING: kolejne opinie o firmach wyśpiewane przez Katarzynę Nosowską
ING Bank Śląski w ramach akcji „Dobry Głos dla Firm” udostępnił w sieci kolejne nagrania opinii klientów o małych firmach zaaranżowane i wyśpiewane przez Katarzynę Nosowską.
Microsoft otwiera Sklep Przyszłości na warszawskim Grochowie
Microsoft razem z 30 partnerami i globalnymi producentami urzeczywistnia wizję przestrzeni handlowej przyszłości. Koncept stanowi odpowiedź na zmieniające się potrzeby klientów w branży handlu detalicznego i usług, którzy korzystają z cyfrowych i fizycznych kanałów dostępu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764