logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

List Prezesa ZFPR do firm i konsultantów public relations

   30.03.2020, przeczytano 328 razy
ilustracja

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Ostatnie kilkanaście dni to totalnie nowe doświadczenia. We wszystkich aspektach naszego życia. To nowe standardy także w naszej pracy. Rozmawiając z dziesiątkami kolegów i koleżanek w ostatnich dniach oraz mając własne obserwacje, pojawia się obecnie mocna refleksja, którą w formie krótkiego i praktycznego przesłania na najbliższą przyszłość chciałbym przekazać.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/list-prezesa-zfpr-do-firm-i-konsultantow-public-relations,386307,artykul.html

Dwa tygodnie od dnia „zero” zmieniliśmy praktycznie wszystko, aby pozostać na służbie z naszymi klientami, być z nimi i dla nich, bo nas potrzebowali bardziej niż kiedykolwiek. To się udało. W tym sensie możemy powiedzieć, że pierwszy egzamin zdaliśmy. Wsparliśmy procedury i wprowadzenie nowych zasad działania. Pomogliśmy migrować z komunikacją i promocją do obszaru online. Czy nasza rola się kończy i czeka nas „stand-by”, zawieszanie czy zrywanie umów, a w efekcie straty? Jesteśmy częścią ekonomii, w tym sensie zależymy od rozwoju sytuacji w skali makro i nie unikniemy skutków kryzysu, jaki odczuje cała gospodarka. Jednak mówiąc o naszej roli, powiedzmy teraz naszym klientom: „nie możemy dla Was pracować w obszarze promocji marek w takim zakresie i formie, jak planowaliśmy, ale jest dla nas miejsce aby pomóc unormować nastroje w Waszej załodze. Albo wesprzeć Was w komunikacji z akcjonariuszami czy partnerami”. Klienci są refleksyjni, ale będąc skupieni na często wąskich specjalizacjach oraz działając, jak wszyscy obecnie w warunkach stresu, być może nie dostrzegają tu od razu szansy. Myślą, żeby współpracę zawiesić, przesunąć, albo przerwać. Kiedy kryzys się skończy, wrócimy do innej nieco rzeczywistości i pracy, ale wrócimy. Czy klienci będą wtedy chcieli powrócić do realizacji wspólnych projektów z nami? Projektów, które budują i wspierają ich biznes. Pewnie, że tak! Warto, żeby na miejscu były wtedy ich zespoły, ludzie, konsultanci, którym ufają, z których pracy są zadowoleni. Zawieszanie czy zwalnianie firm PR się po prostu nie opłaca. I to jest nasz mocny przekaz: nie stawiamy się w roli ofiar sytuacji, która dotyka wszystkich, a partnerów, którzy w pełnej, niespotykanej dotąd mobilizacji, mogą z sukcesem pracować dla naszych klientów teraz, w przyszłym miesiącu oraz kolejnym kwartale. Przed nami zatem ten drugi egzamin, test integralności branży, w którym stawiamy na dialog i merytoryczną argumentację, dlaczego warto z nami pozostać i gdzie jest obecnie nasza rola? Wiem, że na ten test jako konsultanci jesteśmy gotowi. Pomóżmy zaszczepić takie myślenie i promować je u naszych klientów.

Ze zdalnym pozdrowieniem,

Adam Jarosz - Prezes Zarządu Związku Firm Public Relations

Źródło: Związek Firm Public Relations

www.zfpr.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Platige Image zaprasza na livestream z Damianem Nenowem
W ramach przeglądu krótkometrażowych filmów animowanych Platige Originals: Long Story Shorts, Platige Image zaprasza na spotkanie z Damianem Nenowem, reżyserem, członkiem Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Spotkanie rozpocznie się w najbliższy czwartek, 4. czerwca o godzinie 18:00 na kanale YouTube Platige.
Nec uruchamia dedykowany portal webinarowy
NEC Display Solutions Europe uruchomił swój dedykowany portal webinarowy. To narzędzie edukacyjne oferuje ogromną ilość merytorycznych treści zarówno na żywo, jak i pobieranych na żądanie - obejmujących tematy produktowe, rynkowe oraz zagadnienia technologiczne. Portal ma za zadanie zapewnić transfer wiedzy i wgląd w rozwiązania, które będą najlepsze dla...
Radosław Gołąb odpowiedzialny za rozwój produktów digital AMS
1 czerwca 2020 r. do zespołu AMS, lidera rynku OOH w Polsce, dołączył Radosław Gołąb. Objął stanowisko Dyrektora ds. rozwoju produktów digital.
Aneta Kuć dołączyła do agencji One Horizon
Aneta Kuć to nowy Junior Media Planner w One Horizon, agencji specjalizującej się w marketingu efektywnościowym.
Suzuki reklamuje specjalną wersję motocykli Travel Pack
Motocykle w specjalnej wersji Travel Pack  są wyposażone w dodatkowe akcesoria zwiększające użyteczność i komfort podróżowania. Komunikację nowej edycji motocykli przygotowała agencja CU Communication Unlimited.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764