logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Majowe targi Poligrafia 2015 pod patronatem Signs.pl

   22.03.2015, przeczytano 1560 razy
ilustracjastrzałka
Edycja 2013

Jakość – to motywacja, cel oraz strategia zbliżającej się edycji Targów POLIGRAFIA, które pozbawione przypadkowych zwiedzających oraz tematycznych rozbieżności skoncentrują się wyłącznie na branży poligraficznej. Rozpoczynamy nową erę druku opartą na innowacyjnych technologiach, nieograniczonych możliwościach i szansach rozwoju w dziedzinach, które do tej pory mogły wydawać się nieosiągalne. Przekonamy się o tym już 26-29 maja 2015 r. 


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/majowe-targi-poligrafia-2015-pod-patronatem-signs.pl,24287,artykul.html

Zmiany zwiastujące nową erę poznańskiej POLIGRAFII zdecydowanie najsilniej związane są z kwestią zwiedzających targi. Uruchomiony telemarketing weryfikujący dotychczasowe dane, a jednocześnie wzbogacenie baz o dodatkowe rekordy pozwoliły stworzyć nowy, niezwykle wartościowy pakiet informacji o profilu zwiedzających, ich preferencjach oraz oczekiwaniach względem Targów POLIGRAFIA 2015.

Wiemy, że 72% zwiedzających deklaruje, iż przyjeżdża na targi w celu zapoznania się z nowościami produktowymi wystawców, a aż 34% z nich ma zamiar dokonać inwestycji w swój park maszynowy – mówi Ilona Rosiak, wicedyrektor projektu. – 63% osób odwiedzających targi poszukuje inspiracji i kierunków rozwoju dla swojego biznesu, dlatego też wszyscy oni otrzymają od nas bezpłatne zaproszenia na POLIGRAFIĘ uprawniające również do parkowania tuż pod samą halą wystawienniczą. Tak właśnie premiujemy profesjonalistów, którzy będą naszymi gośćmi – podkreśla.

Nierozpraszające wydarzenia towarzyszące

Targi to przede wszystkim spotkania biznesowe i ten priorytet w żaden sposób nie zostanie naruszony. Nie oznacza to jednak, że cztery targowe dni pozbawione zostaną wydarzeń towarzyszących. Ale uwaga! Żadne z nich nie będzie stanowić konkurencji dla ekspozycji wystawców. Wręcz przeciwnie.

Centrum krótkich konferencji, interaktywnych warsztatów oraz zwięzłych prezentacji będzie Poligraficzna Arena, która powstanie w pawilonie wystawienniczym – wyjaśnia Piotr Kamiński, dyrektor projektu. – Najważniejszym założeniem jest to, aby nie rozpraszać uwagi zwiedzających, a koncentrować ją wokół stoisk wystawców, dlatego w znacznej mierze ograniczymy funkcjonowanie sali konferencyjnych i dodatkowych przestrzeni zewnętrznych.

Dedykowany program merytoryczny

Cztery targowe dni to w pewnym sensie cztery bloki tematyczne. Pierwszego dnia, a dokładnie 26 maja na Poligraficznej Arenie po raz pierwszy zaprezentowana będzie piąta edycja raportu Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga oraz KPMG „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce”. Wydarzenie to skierowane jest dla wszystkich profesjonalistów, a w szczególności producentów i dystrybutorów sprzętu oraz firm świadczących usługi poligraficzne, które w sposób świadomy pragną podejmować strategiczne dla swojego biznesu decyzje.

Drugiego dnia, 27 maja odbędzie się konferencja „Polikon”, która w tym roku zaskoczy obecnością zagranicznych prelegentów oraz takim doborem tematów, które zainteresują głównie właścicieli i pracowników drukarni. Ten dzień będzie dedykowany właśnie tej grupie zwiedzających, dlatego nie zabraknie zagadnień związanych z dostępnymi źródłami finansowania umożliwiającymi rozwój parku maszynowego, optymalizacją procesów poligraficznych, szansami i zagrożeniami dla współczesnych drukarń itp.

Trzeciego dnia, czyli 28 maja zaproszeni w sposób szczególni poczuć się będą mogli wydawcy oraz graficy. To dla nich zorganizowane zostaną warsztaty softwarowe, zaprezentowane nowe trendy i poligraficzne rozwiązania, które mogą pozytywnie wpłynąć na poczytność czasopism branżowych, ich atrakcyjność dla czytelników oraz reklamodawców. Tematy dotyczące uszlachetniania, designu oraz niestandardowych rozwiązań z pewnością zainteresują również przedstawicieli działów marketingu, którzy opakowanie produktu postrzegają jako narzędzie sprzedaży i kreowania potrzeb konsumentów.

Czwarty dzień, 29 maja to czas dla uczniów szkół średnich i wyższych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z poligrafią lub pogłębiają wiedzę na jej temat. Wszystkie grupy otrzymają przeszkolonego przewodnika, który wyznaczoną ścieżką oprowadzi po targach, a także zarekomenduje wybrane wydarzenia towarzyszące. Czas spędzony na POLIGRAFII z całą pewnością również dla tej grupy zwiedzających nie będzie stracony.

Targi objęte są patronatem medialnym Signs.pl.

Źródło: MTP

www.poligrafia.mtp.pl

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mogik or magic? Motion Design Conference 2020
Gwiazdy motion designu tworzące czołówki do seriali Netfliksa czy HBO. Najważniejsi twórcy minionego roku z całego świata. Firmy produkujące oprogramowanie 3d oraz sprzęt dla motion designerów. To wszystko w ciągu dwóch dni konferencji i kreatywnych spotkań Auli Artis w Poznaniu.
Stratasys J8 – zaawansowane drukarki 3D
Technologia PolyJet jako jedyna metoda wytwarzania pozwala na wykonanie elementów z wielu materiałów i kolorów w jednym procesie. Drukarki 3D Stratasys J8 Series mogą drukować prototypy wyglądające dokładnie jak produkt końcowy. Dają niesamowite efekty wykończenia modelu, wyjątkową gładkość powierzchni i precyzję druku z warstwą o wysokości zaledwie 14 mikrometrów.
Saloniki Kolportera są jednym z partnerów akcji „2 miliony Grześków do wygrania”. Klienci mogą korzystać z tej promocji aż do 30 kwietnia br.
Rusza nabór na 12. Bella Skyway Festival
To już pewne – 12. Bella Skyway Festival odbędzie się w dniach 18–23 sierpnia 2020 roku. Ponownie toruński zespół staromiejski rozbłyśnie magicznym blaskiem, a wszystko pod hasłem „Elementarne cząstki wolności”. Właśnie rozpoczyna się nabór, w ramach którego artyści mogą zgłaszać swoje pomysły na instalacje, projekcje i interaktywne świetlne działania. Warto się...
Odpowiedzialny Marketing – efekty samoregulacji w obszarze reklamy żywności skierowanej do dzieci
Rada Reklamy od wielu lat stoi na straży najwyższych standardów komunikacji marketingowej.  Pomaga chronić konsumentów przed nieetycznymi i nieuczciwymi przekazami reklamowymi poprzez upowszechnianie Kodeksu Etyki Reklamy oraz nadzór nad przestrzeganiem jego zapisów.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764