logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Native Lead – efektywnościowy produkt TVN Media

  PR 11.05.2020, przeczytano 661 razy

Biuro Reklamy TVN Media wspiera klientów w zachowaniu ciągłości komunikacji w czasie kryzysu i zaadaptowaniu biznesu do nowych realiów. Wspólnie z redakcjami serwisów Zdrowie TVN i Dzień Dobry TVN oraz klientem HomeDoctor zrealizowano działania oparte o kolejne nowe rozwiązanie reklamowe – Native Lead. Za autorską koncepcję i jej wdrożenie odpowiada zespół Innovation Hub w strukturze Biura Reklamy TVN Media.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/native-lead-%E2%80%93-efektywnosciowy-produkt-tvn-media,386966,artykul.html

Native Lead to pakiet działań, w wyniku których cele klientów realizowane są w dwóch obszarach:

  • gwarancje zasięgu publikowanych treści
  • rozliczenia za efekt: CPC, CPL, CPS, CPD.

Produkt Native Lead umożliwia markom budowanie swojej komunikacji w otoczeniu wysokiej jakości unikalnego kontentu tworzonego przez redakcje TVN oraz rozliczenie działań w modelu efektywnościowym. Realizacja opiera się na wykorzystaniu istniejących treści redakcyjnych, które zostają tematycznie dopasowane do komunikacji klienta w oparciu o silnik rekomendacji Horacy (autorska technologia TVN). Równolegle tworzone są nowe treści dedykowane dla danej marki.

Kluczowym elementem wyróżniającym Native Lead na rynku jest tworzenie treści w oparciu o dane real time, czyli insighty konsumenckie uzyskane na podstawie  takich źródeł, jak social listening, search signals czy web analytics, które pozwalają określić, jakich treści i informacji poszukuje grupa docelowa. W ofercie jest także optymalizacja tworzonych treści na podstawie bieżącego monitoringu wybranych słów kluczowych.

To nowatorskie rozwiązanie po raz pierwszy wykorzystano we współpracy z platformą telemedyczną HomeDoctor.pl, za pomocą której użytkownicy mogą odbyć konsultację z lekarzami na odległość. W dobie COVID-19 to niezwykle istotna usługa, odpowiadająca na potrzeby konsumentów w związku z ograniczonym dostępem do usług medycznych. Głównym celem kampanii klienta było zwiększenie świadomości istnienia usługi, a także przekierowanie użytkowników do platformy homedoctor.pl. Dlatego też połączono kontent edukacyjny, czyli treści natywne stworzone przez redakcję serwisów Zdrowie TVN (https://zdrowie.tvn.pl/) i Dzień Dobry TVN (https://dziendobry.tvn.pl/) z działaniami performance.

- Założenia kampanii zostały zrealizowane na poziomie 156% w zakresie udanych przejść do strony klienta. Tak dobre wyniki udało się osiągnąć również dzięki zaufaniu, jakim obdarzył nas klient transparentnie dzieląc się z nami danymi. Zachęcamy do takiej otwartości przy akcjach performance. Obecnie pracujemy nad drugą odsłoną tej kampanii. – dodaje Agnieszka Gajzler, Dyrektor Strategii i Rozwoju Digital w TVN Media.

- Była to nasza pierwsza kampania z wykorzystaniem modeli performance’owych oferowanych przez TVN Media, jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów i widzimy bezpośrednie przełożenie prowadzonych działań na nasz biznes. Cieszy, nas, że dzięki współpracy z TVN Media możemy edukować naszych klientów w temacie usług telemedycznych oraz nowoczesnych, wychodzących naprzeciw potrzebom współczesnych konsumentów rozwiązań w obrębie ochrony zdrowia. – powiedział Szymon Horaczuk, CEO HomeDoctor.pl.

Innovation Hub to nowy zespół działający w strukturze Biura Reklamy TVN Media, którego zadaniem jest tworzenie innowacyjnych produktów na styku kanałów digitalowych i telewizji, w oparciu o realne potrzeby konsumentów wynikające z aktualnych trendów konsumenckich i technologicznych. Innovation Hub tworzy nowe rozwiązania w obszarach: content marketing, native advertising, e-commerce, performance, big data insights, influencers.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Sztuczna inteligencja generuje już teksty o takiej samej wartości jak te tworzone przez ludzi
Model językowy w trzy sekundy nauczy się sposobu mówienia danej osoby, a potem wypowie dowolny komunikat jej głosem i z jej emocjami. Najprawdopodobniej w takim kierunku rozwiną się algorytmy generujące dziś komunikaty tekstowe o walorach równoznacznych z tymi, które tworzą ludzie. Choć technologia przynosi wiele korzyści, związanych np. z łatwiejszą...
Mediowe sąsiedztwo reklamy online, a postrzeganie marki
23 stycznia MAGNA Media Trials, we współpracy z Channel Factory opublikowały wyniki badania Quantifying the Grey: The Nuances of Questionable Content dotyczącego wątpliwych treści w reklamie online i ich wpływu na postrzeganie marki.
Nowa odsłona programu „Halo Polacy”
„Halo Polacy” to program o Polakach przebywających w różnych zakątkach świata. Niedawno zadebiutował w serwisie WP Turystyka, w lutym rozpoczęła się emisja kolejnych odcinków przygotowanych w nowej oprawie.
Grupa PMPG kontynuuje horyzontalny rozwój serwisu wprost.pl. Strategia na rok 2023 zakłada koncentrację wydawcy zarówno na bieżących tematach polityczno-gospodarczych, jak i tematyce zdrowotnej czy lifestylowej. Kluczowy w tym obszarze jest segment zdrowia i odżywiania. Uruchomiony w drugiej połowie 2022 roku serwis dom.wprost.pl jest najnowszą domeną tematyczną wydawcy,...
Kto (i dlaczego) powinien bać się TikToka?
Jeszcze niedawno TikTok budził skojarzenia przede wszystkim z niewinnymi filmikami z tańczącymi ludźmi, apetycznym jedzeniem czy uroczymi zwierzątkami. Dziś dyskusja na temat serwisu przybrała znacznie poważniejszy ton. Na blokadę aplikacji ze względu m.in. na bezpieczeństwo narodowe zdecydowały się Indie i Stany Zjednoczone, ale nie Polska. Coraz głośniej jest również o...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764