logo
WIADOMOŚCI

Przedstawiciel PIAP w Radzie KIG

  PR 06.07.2017, przeczytano 402 razy
ilustracjastrzałka

Polska Izba Artykułów Promocyjnych po raz kolejny  ma swojego reprezentanta w Radzie Krajowej Izby Gospodarczej. Zbigniew Grzeszczuk Członek Zarządu PIAP został wybrany i ponownie zasiądzie w składzie Rady KIG na kadencję: 2017-2021.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/przedstawiciel-piap-w-radzie-kig,33037,artykul.html

Dnia 29 czerwca br. pod przewodnictwem przewodniczącego Rady KIG Janusza Steinhoffa odbyło się pierwsze posiedzenie nowo wybranej Rady KIG. Podczas spotkania dokonano wyboru władz w poszczególnych gremiach izb należących do Krajowej Izby Gospodarczej.

W trakcie zebrania omówiono również obecną sytuację gospodarczą w Polsce wedle, której gospodarka ma się dobrze, deficyt budżetowy jest na wyjątkowo niskim poziomie. Wzrosły  dochody z PIT, CIT, AKCYZY, VAT. Uszczelnienie podatku VAT w branżach akcyzowych spowodował wzrost przychodów państwa. Wg wstępnych danych GUS rok 2016 przyniósł wzrost polskiego eksportu o 2,3 proc. (do 183,6 mld euro), importu o 0,9 proc. (do 178,9 mld euro) oraz dalsze znaczące zwiększenie nadwyżki obrotów (ponad 2-krotne, do blisko 4,8 mld euro). Zagrożeniami  dla dalszego gospodarczego rozwoju są: demografia, obniżenie wieku emerytalnego, przewlekłość spraw sądowych, nierozwiązane kwestie górnicze.

Źródło: Polska Izba Artykułów Promocyjnych

www.piap-org.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
,

Mając na uwadze wyczyny Morawieckiego, zastanawiam się jaką rolę, czy w ogóle jakąś, pełni w przestrzeni gospodarczej KIG.
I dochodzę do wniosku, że to wyłącznie kanapowe twa.

avatar użytkownika
,

A co ma Twoja ocena Morawieckiego do oceny roli KIG?  

,

Mateusz Morawiecki - od 2015 wiceprezes Rady Ministrów, od 2015 minister rozwoju, od 2016 minister finansów oraz przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów. Odpowiedzialny za wszystkie działania dotyczące gospodarki Polski, odpowiedzialny za jej aktualny stan, a w konsekwencji nastawienie przedsiębiorców i inwestorów.

Krajowa Izba Gospodarcza
- prowadzi monitoring działalności ustawodawczej Sejmu, przekazuje zbiór postulatów przedsiębiorców do Rządu, Parlamentu, Kancelarii Prezydenta i organów UE.
- stale współpracuje z Rządem (towarzyszące delegacje biznesowe przedstawicieli MR i MSZ) oraz agencjami rządowymi (PAIiIZ, PARP, ARR) w ramach realizacji projektów międzynarodowych.


A skoro jest źle, i nie zanosi się na to, by miałoby być lepiej, to...
  

avatar użytkownika
,

To KIG powinna przestać zabiegać o reprezentowanie interesu swoich członków wobec rządu?  

,

A co takiego dobrego wybiegała, że jej dalsze istnienie miałoby być zasadne?
  

avatar użytkownika
,

Zapytaj członków. Tylko co ma do tego Morawiecki?  

,

Pewnie to, że psuje co się da w gospodarce, dla zwiększenia przychodów budżetowych.  

avatar użytkownika
,

No ale cop to ma do możliwości lobbowania w interesie członków KIG? Jego zasługi dla gospodarki mają jakieś przełożenie na skuteczność takich zabiegów?  

,

Skoro są nieskuteczni w lobbowaniu dobrych dla gospodarki rozwiązań, to może powinni rozważyć likwidację lub chociaż zmianę nazwy.
  

avatar użytkownika
,

A może są skuteczni w lobbowaniu rozwiązań korzystnych dla swoich członków?  

,

Jeszcze raz:
Krajowa Izba Gospodarcza
- prowadzi monitoring działalności ustawodawczej Sejmu, przekazuje zbiór postulatów przedsiębiorców do Rządu, Parlamentu, Kancelarii Prezydenta i organów UE.
- stale współpracuje z Rządem (towarzyszące delegacje biznesowe przedstawicieli MR i MSZ) oraz agencjami rządowymi (PAIiIZ, PARP, ARR) w ramach realizacji projektów międzynarodowych.
  

avatar użytkownika
,

Nie nudzi Cię powtarzanie się? Jednym z zadań KIG jest reprezentowanie zrzeszonych w niej podmiotów wobec władz i organów państwowych. KIG ma to robić i robi to niezależnie od tego jak złe czy dobre są to władze. Jeśli chcesz, możesz założyć własną Izbę, która będzie uzależniać realizowanie swoich statutowych celów od tego czy będziesz odpowiednio wysoko cenił rząd i ministrów odpowiedzialnych za gospodarkę. Może znajdą się chętni aby się zrzeszyć.  

,

Skoro, poza zasadaniem, nic nie wnoszą do 'polskiej przestrzeni gospodarczej', lepiej by się rozwiązali niż trwali dla samego trwania.

Z drugiej strony, kanapowanie jest takie wygodne, bezpieczne i opłacalne...
  

avatar użytkownika
,

Tak - a co ma z tym wspólnego Morawiecki?  

,

Morawiecki jest sprawcą spustoszenia, czy to z własnej woli czy z polecenia Naczelnika Polski.
A organizacje typu KIG zajmują się zasiadaniem, biernie przyglądając wszystkiemu.
  

avatar użytkownika
,

Wskazałeś na dwie okoliczności nie mające ze sobą żadnego związku. Rozumiemy, że nie dostrzegasz konstruktywnych aspektów działalności KIG, ale co mają do tego kwalifikacje rządu i konkretnych ministrów? Czy KIG miałaby zawieszać swoją działalność wobec niskiej oceny tychże? Czy lepszy Twoim zdaniem minister sprawiłby, że "zasiadanie" KIG stałoby się pożyteczne?  

,

Jak coś się nie sprawdza, to należy rozwiązać.
  

avatar użytkownika
,

A co ma z tym wspólnego Morawiecki?  

,

To samo co umiejętność czytania ze zrozumieniem czy wiązania faktów.  

avatar użytkownika
,

Czyli nic. Trzeba było tak od razu.  

,

Przez moment wyobrażę sobie, że rozmawiam z lekko opóźnionym dzieckiem, będzie łatwiej, a jednocześnie pozostali czytający nie poczują się urażeni łopatologią.

Morawiecki - to pan, który w celu zwiększenia przychodów budżetowych, narusza delikatną stabilność polskiej rzeczywistości gospodarczej, zachowując się jak słoń w składzie porcelany.
KIG - instytucja, która rzekomo zajmuje się tym co rząd robi w zakresie przedsiębiorczości i warunków dla przedsiębiorców, znana wyłącznie z tego, że w jej władzach zasiadają różni ludzie.
  

avatar użytkownika
,

Nadal nie wynika z tego w jaki sposób niska ocena działań Morawieckiego miałaby się przełożyć na zaniechanie z nim kontaktów ze strony przedsiębiorców zrzeszonych w KIG. Może właśnie tym bardziej warto i trzeba?  

,

Zaniechanie, to piękne słowo klucz doskonale opisujące KIG.
Ale sobie zasiadają a to przecież znacznie ważniejsze.
  

avatar użytkownika
,

A co z tym Morawieckim? Jak go nie było to nie zasiadali?  

,

Poprzednicy nie dewastowali gospodarki więc zasiadanie byłe nie tylko lukratywne, ale i bezpieczne?  

avatar użytkownika
,

A co ma demolowanie gospodarki przez rząd do interesów jakie z tym rządem mogą mieć przedsiębiorcy? Jak rząd mocniej demoluje to trzeba z nim mniej gadać, czy więcej?  

,

Przeczytaj jeszcze raz całą naszą dyskusję. Jeśli zajdzie potrzeba, czytaj na głos, ponoć to pomaga w rozumieniu tekstu.
I daj znać czy zrozumiałeś.
  

avatar użytkownika
,

Dalej nic. Jak się ma ocena zasług Morawieckiego dla gospodarki do sprawy załatwiania interesów członków KIG?  

,

Jeśli nie rozumiesz co jest wyżej napisane możemy dyskusję zawiesić... aż zrozumiesz.  

Najnowsze w tym dziale:

W słoweńskim Portorož startuje 25. edycja Festiwalu Golden Drum
Przedstawiciele branży kreatywnej z całego świata spotkają się jutro w Słowenii na jubileuszowej 25. edycji Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Golden Drum, który odbędzie się w dniach 17-19 października b.r. Podczas trzech dni trwania festiwalu uczestnicy będą mogli wziąć udział w porywających dyskusjach i fascynujących warsztatach. Oprócz wyczekiwanego przez...
Codemedia wspiera promocje probiotyku z portfolio Stada
Z początkiem października ruszyła kampania sponsorska probiotyku Lactostad z oferty STADA Poland – części niemieckiego koncernu farmaceutycznego STADA AG. Działania prowadzone są w telewizji, a za ich planowanie i realizację odpowiada dom mediowy Codemedia.
Kampania „Opowiem ci o zbrodni”
A+E Networks rozpoczęło kampanię reklamową 6-odcinkowego cyklu dokumentalnego „Opowiem ci o zbrodni”. Program debiutuje w telewizji kryminalnej Crime+Investigation Polsat (CI Polsat) w środę, 17 października o godz. 22:00. Programowi towarzyszy również książka (Kompania Mediowa) oraz  nagrana na jej podstawie seria audiobooków wydanych przez Storytel.
#Głodni pomagania – PCK opowiada o kampanii dotyczącej niedożywienia
Od pierwszych dni października bilbordy, profile w mediach społecznościowych, a nawet ekrany w wagonach warszawskiego metra zapełniły wizerunki polskich gwiazd dyskutujących na temat głodu. Dzisiaj cala zagadka się wyjaśniła – znani i lubiani okazali się najbardziej spragnieni… niesienia pomocy. Kogo i w jaki sposób wspierają m.in. Małgorzata Socha, Michał Piróg, Katarzyna...
Xerox został liderem światowego rankingu  dostawców usług zarządzania drukiem (MPS) organizowanego przez agencję Quocirca. Dziewiąty rok z rzędu!
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej
© 1997-2018 ICOS
. Wszystkie prawa zastrzeżone