logo
WIADOMOŚCI

Rekordowe statystyki reklam na Social Home Page Gazeta.pl

redakcja  PR 17.06.2017, przeczytano 239 razy
ilustracjastrzałka
Rekordowe statystyki reklam na Social Home Page Gazeta.pl

Social Home Page to produkt reklamowy, który efektywnie wykorzystuje media społecznościowe. W ciągu pierwszego miesiąca od wprowadzenia do oferty reklamowej Gazeta.pl średni współczynnik klikalności (CTR) reklam wyświetlanych na Social Home Page oraz ich widoczność były istotnie wyższe w porównaniu ze standardowymi internetowymi formatami reklamowymi.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rekordowe-statystyki-reklam-na-social-home-page-gazeta.pl,32830,artykul.html

W okresie 22-30 maja br. średni współczynnik klikalności (CTR) reklam na Social Home Page Gazeta.pl wyniósł 0,32%*. To znacznie więcej niż wynosi średnia klikalność formatów reklamowych w polskim internecie, która w kwietniu br. osiągnęła 0,12%**.

Wyjątkowo wysoka jest również widoczność (viewability) formatów reklamowych umieszczanych na Social Home Page - pod koniec maja br. wynosiła średnio 89,96%*. Tymczasem na świecie średni poziom widoczności reklam w standardzie IAB w pierwszym kwartale 2017 r. wyniósł 55%***.

Wśród marek, które dotychczas skorzystały z reklam na Social Home Page są m.in.: HBO, Jaguar Land Rover, Lidl i Rainbow.

Social Home Page to pierwsza w Polsce dniówka reklamowa docierająca do użytkowników Facebooka, którą portal Gazeta.pl wprowadził do swojej oferty w kwietniu br.

Social Home Page to specjalna wersja strony artykułowej, która jest wyświetlana internautom wchodzącym na treści publikowane w portalu Gazeta.pl z Facebooka. Dzięki prostemu layoutowi zapewnia lepszą ekspozycję dużych, dedykowanych formatów reklamowych – górnego Social Topboard i śródtekstowego Social Contentboard, a tym samym zwiększa efektywność przekazu reklamowego na wszystkich rodzajach urządzeń (AllScreens).

Nowe rozwiązanie reklamowe to odpowiedź na powszechny trend, w ramach którego coraz większa liczba internautów czerpie bieżące informacje z platform społecznościowych, głównie Facebooka, i tam najczęściej rozpoczyna interakcję z treściami publikowanymi przez wydawców.

Produkt jest dostępny w ofercie biura reklamy Gazeta.pl - Reklama.Gazeta.pl.

Źródło: Agora S.A.

Dodatkowe informacje:

* dane własne wydawcy
** źródło: Rich Media Galery, Google, http://www.richmediagallery.com/tools/benchmarks
*** źródło: Benchmarks Q1/17, Meetrics' Viewability Report, https://www.meetrics.com/en/int-benchmarks

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Serwersms.pl wraz z Google testuje RCS
Najnowszy, globalny trend w komunikacji mobilnej coraz szybciej wkracza w naszą rzeczywistość i właśnie zaczyna funkcjonować na polskim rynku. Platforma SerwerSMS.pl, jako pierwsza i jedyna firma w kraju działa razem z Google w Early Access Program testując RCS czyli Rich Communication Services. Firmy, które interesuje nowy wymiar SMS-a, również mogą dołączyć do programu....
Infobip i Vodafone rozwijają standard Rich Communication Services
Infobip, platforma do komunikacji mobilnej Omnichannel dla biznesu w partnerstwie z Vodafone rozwija usługi Rich Communications Services (RCS). Współpraca z brytyjskim operatorem jest częścią inicjatywy GSMA RCS, dzięki której przedsiębiorstwa z całego świata mogą udoskonalać komunikację mobilną skierowaną do klientów końcowych. Wykorzystanie komunikacji RCS dzięki multimedialnej formie może wpływa...
Youtube Ads Leaderboard za luty 2018
W lutym użytkowników YouTube bez reszty pochłonęło gotowanie, bowiem aż trzy miejsca w rankingu zdobyła Kuchnia Lidla. Zestawienie wygrał film, w którym Kinga Paruzel gotuje w towarzystwie najbardziej tajemniczego kulinarnego YouTubera. Drugą pozycję zajął T-Mobile z nielimitowanym internetem domowym. Trzecie i czwarte miejsce to ponownie Kuchnia Lidla i kulinarnie zgrane duety...
Nowe kina w ofercie Multikino Media
Multikino Media poszerzyło swoje portfolio o dwa kolejne kina. Od teraz do oferty brokera reklamy kinowej dołączyły: Nowe Horyzonty we Wrocławiu i Kozienicki Dom Kultury w Kozienicach.
Nowy sposób mierzenia zasięgu organicznego na Facebooku
Na początku tego roku wprowadzona została kolejna modyfikacja algorytmu. Jej celem jest zwiększenie liczby treści znajomych i członków rodziny oraz wzrost znaczenia „znaczących interakcji”, czyli dyskusji wywoływanych w komentarzach do postów oraz ich udostępnień, pozytywnie wpływających na zasięg organiczny treści.
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone