logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Samsung QPR: profesjonalne ekrany QLED 8K

  PR 14.11.2019, przeczytano 263 razy
ilustracjastrzałka

Samsung Electronics Polska wprowadza do sprzedaży monitory profesjonalne 8K z serii QPR. Najnowsze urządzenia z rodziny wyświetlaczy profesjonalnych, oferują najwyższą jakość wyświetlanego obrazu, szczególnie ważną dla klientów biznesowych. Ekran wyposażony jest w matrycę o rozdzielczość 33 mln pikseli, a funkcja upscalingu AI znacząco poprawia jakość obrazu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/samsung-qpr%3A-profesjonalne-ekrany-qled-8k,384721,artykul.html

Odpowiednia prezentacja produktu i budowa właściwej atmosfery w obiekcie handlowym, pomaga nie tylko w przekonaniu klienta do zakupu, ale także w budowaniu pozytywnych doświadczeń. Wykorzystanie nowych ekranów QLED 8K z serii QPR pomoże przykuć uwagę klienta i zapewni możliwość wyświetlania treści w najwyższej możliwej jakości w nadchodzących latach bez konieczności wymiany urządzeń.

33 miliony pikseli

Monitory profesjonalne QLED 8K z serii QPR dostępne są w dwóch rozmiarach: 82 i 98 cali. Zastosowana matryca oferuje 4-krotnie wyższą rozdzielczość niż UHD i 16-krotnie wyższą niż FHD. Wykorzystanie pełnego potencjału monitora możliwe jest dzięki autorskiemu rozwiązaniu Upscalingu AI[1]. Wbudowany procesor Samsung Quantum 8K wykorzystujący algorytmy uczenia maszynowego gwarantuje, że wyświetlony obraz będzie wyraźniejszy i bardziej szczegółowy. Algorytmy AI na bieżąco porównują dane z milionów obrazów, aby zredukować szumy i poprawić detale.

QLED i HDR

Kolejnym autorskim rozwiązaniem wykorzystanym w serii QPR jest technologia QLED, która zapewnia wyświetlanie 100% natężenia koloru w oparciu o ponad miliard barw. Gwarantuje to, że bez względu na otoczenie, oglądający doświadczą bardzo wiernie odwzorowanych kolorów. Obraz wyświetlany na monitorach 8K z serii QPR jest wspierany również przez dynamiczny HDR, który dopasowuje ustawienia dla każdej sceny. Dzięki jasności szczytowej wynoszącej 4000 nitów i rozdzielczości 8K sceny są bardziej dynamiczne i żywsze. Natomiast technologia HDR+ pozwala na konwersję treści SDR do HDR.

System-on-chip

QLED 8K Signage oferuje wbudowaną technologię system-on-chip (SoC), która pozwala na wyświetlanie treści do 8K bez potrzeby stosowania dodatkowych zewnętrznych odtwarzaczy  a dzięki oprogramowaniu MagicINFO możliwe jest zdalne zarządzenie treścią i samym monitorem. Odtwarzanie treści 8K z zewnętrznych źródeł możliwe jest za pomocą tylko jednego kabla HDMI, co ogranicza liczbę przewodów. Ekrany oferują również rozbudowaną kompatybilność z HTML5, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie treści z sieci.

Ponadczasowy desing

Klienci biznesowi docenią fakt, że ekran charakteryzuje się prostą i elegancką budową z cienkimi ramkami, co pozwala na wkomponowanie go w każdą przestrzeń. Niewątpliwą zaletą jest możliwość przymocowania monitora na płasko do ściany, dzięki zastosowaniu złącza One Connect. Jeden cienki przewód idealnie chowa się w tunelach do prowadzenia kabli.

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

www.samsung.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

See&Say - zgłoszenia do 18 grudnia
Do 18 grudnia trwają zgłoszenia do przeglądu portfolio See&Say.
Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji
W dniach 14 i 15 grudnia odbędą się najbardziej kulturalne targi na Dolnym Śląsku – Wrocławskie Targi Plakatu i Ilustracji. Wydarzenie skierowane jest do fanów i koneserów sztuki współczesnej, którzy doceniają kunszt artystów obecnego pokolenia. Strefa Targów Plakatów i Ilustracji będzie jedną z atrakcji Festiwalu Świadomych Zakupów, w którym udział weźmie 150...
Digital signage, technologia która zmienia definicję reklamy
Plakat w witrynie sklepu czy ulotki rozrzucone po ulicach to już przeszłość. Sklepy coraz częściej stawiają na zdigitalizowane formy przekazu do klienta. Jak wskazują badania, trend ten stale się rozwija, a Polacy są otwarci na jego wykorzystywanie.
Umacnianie relacji w rodzinie celem kampanii Nierozerwalni
Więzi rodzinne są przez większość badaczy wskazywane jako jeden z najważniejszych czynników chroniących przed podejmowaniem przez młodych ludzi zachowań ryzykownych – podkreśla Robert Frączek z Państwowej Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. To właśnie na ich istotę zwraca uwagę kampania Nierozerwalni.
Bożonarodzeniowa iluminacja rozświetliła Piłę
Centrum Piły rozświetlone zostało tysiącami światełek. Na placach Staszica oraz Konstytucji 3 Maja pojawiła się świąteczna iluminacja, która będzie ozdobą miasta przez cały okres świąteczno-noworoczny. Uroczystego rozświetlenia dokonali Piotr Głowski, prezydent Piły oraz Mariusz Kądziołka, prezes Enei Oświetlenie. Wykonaniem i montażem instalacji zajęła się Enea...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764