logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Samsung QPR: profesjonalne ekrany QLED 8K

  PR 14.11.2019, przeczytano 331 razy
ilustracjastrzałka

Samsung Electronics Polska wprowadza do sprzedaży monitory profesjonalne 8K z serii QPR. Najnowsze urządzenia z rodziny wyświetlaczy profesjonalnych, oferują najwyższą jakość wyświetlanego obrazu, szczególnie ważną dla klientów biznesowych. Ekran wyposażony jest w matrycę o rozdzielczość 33 mln pikseli, a funkcja upscalingu AI znacząco poprawia jakość obrazu.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/samsung-qpr%3A-profesjonalne-ekrany-qled-8k,384721,artykul.html

Odpowiednia prezentacja produktu i budowa właściwej atmosfery w obiekcie handlowym, pomaga nie tylko w przekonaniu klienta do zakupu, ale także w budowaniu pozytywnych doświadczeń. Wykorzystanie nowych ekranów QLED 8K z serii QPR pomoże przykuć uwagę klienta i zapewni możliwość wyświetlania treści w najwyższej możliwej jakości w nadchodzących latach bez konieczności wymiany urządzeń.

33 miliony pikseli

Monitory profesjonalne QLED 8K z serii QPR dostępne są w dwóch rozmiarach: 82 i 98 cali. Zastosowana matryca oferuje 4-krotnie wyższą rozdzielczość niż UHD i 16-krotnie wyższą niż FHD. Wykorzystanie pełnego potencjału monitora możliwe jest dzięki autorskiemu rozwiązaniu Upscalingu AI[1]. Wbudowany procesor Samsung Quantum 8K wykorzystujący algorytmy uczenia maszynowego gwarantuje, że wyświetlony obraz będzie wyraźniejszy i bardziej szczegółowy. Algorytmy AI na bieżąco porównują dane z milionów obrazów, aby zredukować szumy i poprawić detale.

QLED i HDR

Kolejnym autorskim rozwiązaniem wykorzystanym w serii QPR jest technologia QLED, która zapewnia wyświetlanie 100% natężenia koloru w oparciu o ponad miliard barw. Gwarantuje to, że bez względu na otoczenie, oglądający doświadczą bardzo wiernie odwzorowanych kolorów. Obraz wyświetlany na monitorach 8K z serii QPR jest wspierany również przez dynamiczny HDR, który dopasowuje ustawienia dla każdej sceny. Dzięki jasności szczytowej wynoszącej 4000 nitów i rozdzielczości 8K sceny są bardziej dynamiczne i żywsze. Natomiast technologia HDR+ pozwala na konwersję treści SDR do HDR.

System-on-chip

QLED 8K Signage oferuje wbudowaną technologię system-on-chip (SoC), która pozwala na wyświetlanie treści do 8K bez potrzeby stosowania dodatkowych zewnętrznych odtwarzaczy  a dzięki oprogramowaniu MagicINFO możliwe jest zdalne zarządzenie treścią i samym monitorem. Odtwarzanie treści 8K z zewnętrznych źródeł możliwe jest za pomocą tylko jednego kabla HDMI, co ogranicza liczbę przewodów. Ekrany oferują również rozbudowaną kompatybilność z HTML5, dzięki czemu możliwe jest wyświetlanie treści z sieci.

Ponadczasowy desing

Klienci biznesowi docenią fakt, że ekran charakteryzuje się prostą i elegancką budową z cienkimi ramkami, co pozwala na wkomponowanie go w każdą przestrzeń. Niewątpliwą zaletą jest możliwość przymocowania monitora na płasko do ściany, dzięki zastosowaniu złącza One Connect. Jeden cienki przewód idealnie chowa się w tunelach do prowadzenia kabli.

Źródło: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

www.samsung.com/pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Remadays Warsaw 2021 – Kreatywni. Otwarci na nowe
Zbliżająca się edycja targów z pewnością będzie wyjątkowa. Pierwsza połowa roku była trudna dla każdego z nas i zweryfikowała wiele planów. Ten czas pokazał, że trzeba być przygotowanym na wyzwania. Dlatego warto otworzyć się na nowe, na to co przyniesie przyszłość. Zgodnie z kilkuletnią tradycją międzynarodowe targi reklamy i druku odbędą się w Ptak Warsaw Expo w...
Agencja wygrała przetarg na kampanię wizerunkową dla produktu z portfolio iRobot - robota odkurzającego Roomba.
Salestube, Value Media i Labcon z nową kampanią komunikacyjną Travelist.pl
Portal rezerwacyjny Travelist.pl wystartował z kampanią telewizyjną oraz działaniami w digitalu informującymi o obsłudze bonów turystycznych 500+. Za obsługę kampanii online i offline odpowiadają agencje Group One: SalesTube, Value Media oraz Labcon.
Clear Channel Poland prezentuje największy w swoim portfolio zewnętrzny ekran LED
Nowy tzw. digital spektakularny, oferowany przez jedną z wiodących firm reklamy zewnętrznej w Polsce, znalazł się na niedawno wyremontowanej elewacji warszawskiej Galerii Mokotów. Ekran o powierzchni 140 m2 to kolejny krok w rozwoju sieci nośników DOOH (digital out-of-home) firmy, dostępnych m.in. w 14 galeriach handlowych premium w Warszawie, Trójmieście,...
Maciej Orłoś wspiera Media Expert w promocji
5 sierpnia oficjalnie uruchomiono przedsprzedaż długo oczekiwanych -  Samsunga Note 20, Note 20+ oraz Note 20 Ultra. Z tej okazji Media Expert, we współpracy z producentem, zaprasza Klientów do skorzystania z atrakcyjnych bonusów zakupowych. Akcje przedsprzedażowe potrwają do 21 sierpnia 2020 r., a do ich promocji sieć zaprosiła Macieja Orłosia.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764