logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Sąsiedztwo zobowiązuje – współpraca Galerii Łomianki z Kampinoskim Parkiem Narodowym

  PR 12.05.2022, przeczytano 316 razy
ilustracjastrzałka

Zgodnie z hasłem „Naturalnie, wszystko blisko”, Galeria Łomianki prowadzi działania ekologiczne i edukacyjne w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR). Bliskość natury – zwłaszcza Kampinoskiego Parku Narodowego – uwrażliwia na kwestie związane z ekologią i dbałością o środowisko naturalne, które od samego początku są ważnym elementem tożsamości Galerii. W jednym z lokali obiektu ruszyła właśnie wystawa fotograficzna „Zwierzęta Puszczy Kampinoskiej”, inaugurująca współpracę Galerii Łomianki z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Przestrzeń będzie wspierała działania promocyjne i edukacyjne prowadzone przez KPN.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/sasiedztwo-zobowiazuje-%E2%80%93-wspolpraca-galerii-lomianki-z-kampinoskim-parkiem-narodowym,395816,artykul.html

- Współpraca z Kampinoskim Parkiem Narodowym oraz związane z nią nowe perspektywy ogromnie nas cieszą. Mieszkańcy Warszawy coraz chętniej odwiedzają „Zielone Płuca Warszawy”, lecz wiedza na temat korzystania z dobrodziejstw natury wymaga stałej edukacji. Dlatego stworzyliśmy na terenie Galerii Łomianki otwartą przestrzeń promującą Puszczę Kampinoską – mówi Agnieszka Parchimowicz, Marketing Manager Galerii Łomianki.

Bohaterem wystawy „Zwierzęta Puszczy Kampinoskiej”, która inauguruje współpracę Galerii Łomianki i Kampinoskiego Parku Narodowego, jest niezwykła fauna tego regionu. To między innymi ze względu na bogactwo królestwa zwierzęcego, park wszedł w skład Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000. Ocenia się, że może tu występować prawie 50% krajowej fauny, czyli do 16,5 tys. gatunków.

ilustracjastrzałka

Przestrzeń jest otwarta dla zwiedzających w godzinach otwarcia Galerii Łomianki, od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 21:00. W lokalu dostępne są także broszury oraz materiały edukacyjne dla dzieci.

ilustracjastrzałka

- Poprzez wystawę, Galeria Łomianki zaprasza do siebie Park Narodowy – dzika przyroda przenika w ten sposób do wnętrza galerii handlowej, symbolu współczesnego miasta. Współpraca udowadnia, że przyjaźń pomiędzy dwoma pozornie sprzecznymi siłami – naturą i miastem, jest nie tylko możliwa, ale konieczna. Mówi o tym, jak ważne jest poszanowanie środowiska naturalnego i jak duży wpływ ma ono na życie zarówno nasze oraz przyszłych pokoleń. To kolejne działanie Galerii na rzecz lokalnej społeczności, która swoją rolę traktuje odpowiedzialnie, stając się swoistym „sąsiedzkim miejscem spotkań” – dodaje mówi Agnieszka Parchimowicz.

ilustracjastrzałka

Źródło: Galeria Łomianki

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Polish Graphic Design Talks #11
Głównym tematem konferencji będzie praca nad branding i identyfikacjami wizualnymi. W trakcie wydarzenia poruszymy kwestie współpracy z klientami, poszukiwania zleceń, tworzenia studia, negocjacji wynagrodzeń, etapów pracy nad brandingiem oraz wiele innych kwestii.
Huion, jeden z największych na świecie producentów urządzeń cyfrowych do rysowania, od dziś wprowadza do sprzedaży Inspiroy Giano G930L - nowatorski tablet piórkowy z modułem bluetooth.
Awanse w dziale kreacji VMLY&R
Joanna Paździórko, Joanna Sroka oraz Sławomir Bełch objęli nowe role w agencji. Na stanowiskach associate creative director pokierują pracą zespołów kreatywnych VMLY&R.
Piknik z Kuroniami w towarzystwie polskiego mięsa drobiowego
Sezon na majówki w pełni. Nasze grille są rozpalone od kulinarnych emocji, a na ruszcie coraz częściej gości polski drób. Potwierdzili to uczestnicy „Pikniku z Kuroniami”, który odbył się w ramach IV edycji kampanii „Marka Polskie Mięso. Polska Smakuje". Gościem specjalnym wydarzenia była aktorka - Anna Mucha.
Jedna ludzkość, jedna planeta – w pokoju
„Only One Earth” to przesłanie przyświecające rozpoczynającej się 3 czerwca kampanii zainicjowanej przez UNEP/GRID Warszawa z okazji Światowego Dnia Środowiska (WED) oraz obchodów 50-lecia Konferencji Sztokholmskiej.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764