logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

ACTA: najczęściej komentowane

Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
liczba artykułów: 61
Czy w ACTA chodzi o prawa autorskie?

Zmierzch epoki przemysłowej zapowiadał koniec monopolu na dystrybucję własności intelektualnej. Upowszechnienie dostępu do internetu przyniosło w tej dziedzinie rewolucyjną zmianę: dystrybucja treści stała się możliwa bez udziału nośników, których wytwarzanie i sprzedaż kontroluje biznes oparty o drukarnie, tłocznie płyt, nadajniki i rozbudowane zaplecze logistyczne. W krótkim czasie cała ta machina zaczęła być anachroniczna. Internet pozwolił twórcom na docieranie do odbiorców i fanów z ominięciem pośrednictwa tradycyjnych wydawców.

27.01.2012 | przeczytano: 6388 razy (komentarzy: 21)
Upadek tvscreen.pl, czyli ratuj się kto może...

Ostatnio głośno się w sieci zrobiło o bankructwie wrocławskiej spółki Digital Partners, właściciela serwisu tvscreen.pl. Większość czytelników przyjmuje te rewelacje z zaskoczeniem, słysząc o tvscreen.pl po raz pierwszy i zadając sobie pytanie: skąd w mediach tyle szumu o serwisie, który stawiał sobie za cel zdobycie 20 tys. użytkowników?

26.02.2012 | przeczytano: 3554 razy (komentarzy: 17)
Chomikuj.pl: pracujemy nad legalną ofertą

Chomikuj.pl prowadzi rozmowy z kilkoma wydawcami, by stworzyć bogatą ofertę dla internautów. To odpowiedź na zarzuty, że portal sprzyja piractwu. – Są setki wydawców, którzy zamiast robić szum w mediach spokojnie korzystają z naszych narzędzi – mówi w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria Piotr Hałasiewicz, rzecznik serwisu.

27.07.2012 | przeczytano: 2656 razy (komentarzy: 4)
Prawa autorskie i Internet oczami Chomikuj.pl

W ślad za informacją o planach wystąpienia przez kilkunastu wydawców zrzeszonych w Polskiej Izbie Książki z pozwem zbiorowym przeciwko serwisowi Chomikuj.pl, publikujemy komentarz prezentujący stanowisko tego serwisu w kwestiach będących przedmiotem sporu. Dotyczy on głównie zakresu odpowiedzialności wydawcy internetowego za treści generowane przez użytkowników. To jedna z tych spraw, które budziły najwięcej kontrowersji podczas dyskusji o ACTA. Oto co na ten temat mówią twórcy Chomikuj.pl:

13.07.2012 | przeczytano: 2446 razy (komentarzy: 3)

Ministerstwo Cyfryzacji od 2016 roku współpracowało z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które jest gospodarzem inicjatywy ze strony polskiej, nad wypracowaniem polskiego stanowiska w sprawie dyrektywy o prawie autorskim.

13.09.2018 | przeczytano: 372 razy (komentarzy: 3)
Przeciek: Dear President Buzek, podpisujcie ACTA bez zbędnych pytań!

Jak wynika z ujawnionego właśnie przecieku, organizacje reprezentujące przemysł zainteresowany wprowadzeniem przepisów ACTA apelowały do przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka o szybkie podpisanie porozumienia bez zasięgania opinii Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości. Zdaniem reprezentantów przemysłu sprawdzanie zgodności ACTA z prawem unijnym grozi... opóźnieniem podpisania porozumienia!

06.02.2012 | przeczytano: 1855 razy (komentarzy: 2)
Trwa internetowy protest przeciwko ACTA

Od soboty trwają internetowe protesty przeciwko podpisaniu przez polski rząd porozumienia akta, czego skutkiem były m.in. blokady stron rządowych. Część internautów także podawała daty 23 lub 26 stycznia jako czas zorganizowanego blackoutu polskich stron internetowych.

24.01.2012 | przeczytano: 2859 razy (komentarzy: 1)
ACTA konsultowano... ale tylko z jedną stroną

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego stoi na stanowisku, że dokument ACTA został ujawniony w Polsce i skonsultowany ze społeczeństwem, a raczej z kilkunastoma organizacjami zrzeszającymi twórców. Okazuje się, że MKiDN do konsultacji w sprawie ACTA wybrało stowarzyszenia twórców i wydawców oraz główne stacje telewizyjne...

25.01.2012 | przeczytano: 1753 razy (komentarzy: 1)
Rozgoryczony premier „zawiesza ratyfikację” ACTA

– Podjąłem definitywną decyzję o zawieszeniu procesu ratyfikacji umowy ACTA – poinformował na piątkowej konferencji prasowej Donald Tusk. Premier dodał, że jest rozgoryczony na urzędników, bo włożył dużo energii w to, aby kwestie wolności w internecie były przedmiotem nieustannego dialogu.

03.02.2012 | przeczytano: 925 razy (komentarzy: 1)

Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję Prezes UOKiK – ZAiKS oraz Stowarzyszenie Filmowców Polskich zawarły porozumienie ograniczające konkurencję. Utrzymana została również kara finansowa nałożona na spółki – łącznie 1,25 mln zł.

03.03.2012 | przeczytano: 1098 razy (komentarzy: 1)
1 2 3
Strona 1/7 (artykułów: 61)
Pokazuj 5 10 20 50 na stronie
Sortuj wg: daty popularności liczby komentarzy
REKLAMA
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764