logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampania „Polska bez barier” zachęca osoby niepełnosprawne do podróżowania

  PR 16.11.2022, przeczytano 273 razy
ilustracja

Polska Organizacja Turystyczna zainaugurowała kampanię „Polska bez barier”, w której zachęca osoby niepełnosprawne do korzystania z uroków podróżowania po całej Polsce.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampania-_polska-bez-barier_-zacheca-osoby-niepelnosprawne-do-podrozowania,397988,artykul.html

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki w 2019 roku główną barierą podróżowania w przypadku osób niepełnosprawnych są nie tylko trudności organizacyjne, lecz również obawa przed samą podróżą, brak akceptacji społeczeństwa oraz brak ofert biur podróży dostosowanych do ich potrzeb.

Twoje miejsce jest dokładnie tam, gdzie chcesz − Polska bez barier

Aby zwiększyć świadomość osób niepełnosprawnych na temat możliwości i atrakcji turystycznych oferowanych przez krajową ofertę turystyczną powstał spot, do którego POT zaprosił niepełnosprawnych influencerów: Magdę Orłoś − autorka bloga kulinarnego „Gotowanie w ciemno”; Katarzynę Szymurę − pedagog, lektorka i popularyzatorka Polskiego Języka Migowego; Sylwestera Wilka − Trenera, Mistrza Polski U16 600m, brązowego medalistę Mistrzostw Europy; Michała Fitasa − Prezesa Ogólnopolskiej Federacji Kibiców Niepełnosprawnych, współpracownika PZPN; Łukasza Hećmana − prawnika, pasjonata sportu, podróżnika, autor bloga „niePEŁNOSPRAWNY turysta”.

W spocie zobaczymy uroki niektórych z atrakcji turystycznych w pełni dostępnych dla osób niepełnosprawnych m.in.: Morskiego Oka, hali targowej w Poznaniu, stadionu piłkarskiego we Wrocławiu, Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku czy Galerii Malarstwa w Muzeum Śląskim w Katowicach.

- Polska czeka z otwartymi ramionami na osoby z niepełnosprawnościami i zmienia się właśnie z myślą o ich potrzebach. Poprzez kampanię chcemy rozbudzić w nich pasję do podróżowania, a przede wszystkim zachęcić do odwiedzania różnych zakamarków Polski od morza przez piękne miasta aż po góry – podkreśla Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polska Organizacja Turystyczna będzie obecna z kampanią „Polska bez barier” w mediach społecznościowych, na kanałach własnych zaproszonych do współpracy influencerów oraz w digitalu. Patronat medialny nad kampanią objął portal turystyka.wp.pl.

Za stworzenie scenariusza i produkcję spotu, realizację działań promocyjnych, public relations i influencer marketingu odpowiada agencja KDK Events.

Źródło: Polska Organizacja Turystyczna

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Kiwi.com w zimowej kampanii Land in Beauty
Kampania inspiruje turystów m.in. z  Polski do odkrywania Mediolanu i regionu Lombardii w sezonie zimowym
Media do druku na nowej stronie API.PL!
Firma API.PL, dystrybutor produktów poligraficznych otwiera całkiem nową stronę internetową prezentującą pełną ofertę podłoży do druku. Mediadodruku.pl to zbiór podłoży o bardzo zróżnicowanych właściwościach i strukturach.
Monitory interaktywne Newline z USB-C
Zgodnie z obowiązującą dyrektywą Parlamentu Europejskiego od 2024 roku USB-C będzie jedynym portem ładowania stosowanym w przenośnych urządzeniach na terenie Unii Europejskiej. Do nowych wymogów od 2026 roku będą musieli się dostosować również producenci laptopów. Dzięki temu wszystkie urządzenia będzie można ładować jedną ładowarką. Ta standaryzacja ma na celu...
Na co dzień #KarmiąWiedzą i #KarmiąEmocjami w krakowskiej agencji marketingowej. Teraz postanowili umilić czas oczekiwania na święta wypuszczając marketingowy kalendarz adwentowy. A w nim prezenty, ciekawostki z branży i materiały premium. More Bananas rusza z bananową wersją kalendarza adwentowego.
Veovee wzmacnia client service
Do zespołu client service Veovee, butikowej agencji digitalowej, dołączyły dwie osoby - Hubert Skubij jako Senior Account Manager oraz Jolanta Kozak na stanowisku Account Manager. Oboje będą odpowiadać za prowadzenie projektów z obszaru mobile marketingu dla domów mediowych.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764