logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Wyniki Blix Awards: Polacy wybrali najlepsze gazetki promocyjne roku

  PR 01.10.2020, przeczytano 484 razy
ilustracja

W I edycji programu branżowego „BLIX AWARDS – WYBÓR KONSUMENTÓW” zebrano i przeanalizowano przeszło 3 mln opinii Polaków. W sumie ponad 80 tys. osób oceniło aktywność sieci handlowych w czterech głównych kategoriach. W pierwszej z nich konsumenci wyłonili najlepsze, ich zdaniem, publikacje promocyjne, jakie ukazały się w całym zeszłym roku. W gronie laureatów nagrody „Gazetka Roku” znalazły się takie sieci, jak Biedronka, Delikatesy Centrum, Auchan, Żabka, Selgros, Castorama, IKEA, Media Expert, Rossmann i Pepco.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/wyniki-blix-awards%3A-polacy-wybrali-najlepsze-gazetki-promocyjne-roku,388601,artykul.html

Przez ponad pół roku zbierano opinie użytkowników kilku największych na rynku aplikacji mobilnych agregujących promocje. Zapytano Polaków, które gazetki są najbardziej przejrzyste pod względem graficznym i estetycznym, a także najlepiej sprofilowane pod oczekiwania oraz potrzeby konsumentów. W konsekwencji ponad 80 tys. osób w 3,2 mln odpowiedzi przedstawiło swoje spostrzeżenia na temat 84 sieci działających w Polsce, podzielonych na 10 grup tematycznych.

I tak wśród Dyskontów tytuł „Gazetka Roku” przypadł Biedronce. Sieć, komentując swoje zwycięstwo, stwierdziła, że nad ofertą promocyjną i przygotowaniem publikacji każdorazowo pracuje zaangażowany oraz wyspecjalizowany w tym zespół. Dodała równocześnie, że wysiłki, włożone w tworzenie gazetek, zostały docenione przez klientów, co ogromnie cieszy jej twórców.

– Gazetki Biedronki są jednymi z najczęściej przeglądanych w Polsce. Wpływa na to duży udział sieci w rynku, atrakcyjna szata graficzna, dobrze dopasowane promocje, a także świetne dostosowanie do przeglądania ofert na urządzeniach mobilnych. Konsumenci dodatkowo zwrócili uwagę na spójność oraz specyficzny styl publikacji tematycznych – relacjonuje Tomasz Jabłoński, szef Rady Programowej BLIX AWARDS.

Wśród Supermarketów największe uznanie zdobyła sieć Delikatesy Centrum.

– Bycie docenionym przez tak dużą liczbę konsumentów jest dla nas niezwykle motywujące. Nasze gazetki tworzy zespół ekspertów, w tym specjaliści od kategorii produktowych i graficy, wspierani przez agencje reklamowe. Układ publikacji, dobór artykułów i koncentracja na promowaniu poszczególnych produktów zawsze wynika z tego, czego oczekują nasi klienci – wyjaśnia Michał Broniewski, Dyrektor Marketingu Delikatesów Centrum.

W grupie Hipermarketów konsumenci przyznali pierwsze miejsce sieci Auchan.

– Polacy najczęściej wskazywali, że gazetki tej sieci są bardzo spójne graficznie i dobrze podzielone tematycznie. Twierdzili też, że na rynku jest ich sporo i zawsze łatwo jest im sięgnąć do tych publikacji – przytacza Marcin Lenkiewicz, Dyrektor ds. Komunikacji Programu BLIX AWARDS.

Z kolei w kanale Convenience najwięcej zachwytu wzbudziła Żabka. Jak tłumaczy sieć, ich gazetka jest efektem pracy wielu złożonych zespołów. Kluczowym aspektem jest przygotowanie oferty odpowiadającej na potrzeby klientów. Duże znaczenie ma też szata graficzna. Sieć dba również o to, aby publikacja zawsze była przyjazna i czytelna oraz spójna z tym, z czym konsumenci spotykają się w innych kanałach, np. W sklepie czy w telewizji. I z takimi argumentami zgodzili się konsumenci biorący udział w ankietach.

Natomiast w grupie Cash&Carry badani najbardziej docenili Selgros.

– Polacy zwrócili uwagę na to, że sieć ma gazetki tematyczne z wyraźnym rozróżnieniem na ofertę przemysłową i spożywczą. W ich oczach zyskał też szeroki asortyment, który każdorazowo jest odpowiednio oraz czytelnie eksponowany. Użytkownicy uważają także, że te gazetki mocno przyciągają ich uwagę już od pierwszej strony – komentuje Tomasz Jabłoński.

Z kolei Castorama zwyciężyła w grupie Artykuły budowlane. Zdaniem konsumentów, sieć w czytelny i przejrzysty sposób komunikuje swoje oferty za pośrednictwem gazetek promocyjnych. Badani dostrzegli, że dzięki temu łatwo odnajdują w publikacjach interesujące ich informacje.  

IKEA zajęła pierwsze miejsce w kategorii Wyposażenie domu. Jak zaznacza szef Rady Programowej BLIX AWARDS, konsumenci wskazali wiele zalet katalogów tej sieci, ale najbardziej docenili to, że tradycyjne wydania są również dostępne i bardzo czytelne na urządzeniach mobilnych. Użytkownicy uznali też, że sklep przejrzyście pokazuje wszystko to, co ma najlepszego do zaoferowania.

– W kategorii RTV AGD sieci prowadzą szeroko zakrojone kampanie promocyjne. Z tego powodu klienci po kontakcie z reklamami dogłębniej przeglądają ich oferty. Za sposób ich prezentacji wyróżnili Media Expert. Konsumenci deklarowali, że po zapoznaniu się z gazetkami tej sieci chętnie dokonują zakupów w sklepach stacjonarnych i internetowych, bo przekaz jest dobrze i rzetelnie dopasowany do ich potrzeb. Mają też czytelny obraz tego, co mogą konkretnie nabywać – informuje Marcin Lenkiewicz.

Wśród Drogerii największe uznanie zdobył Rossmann.

– Podczas tworzenia gazetki zawsze zwracamy uwagę na to, co w danym momencie może zainteresować klienta. Wiedza i doświadczenie osób, które pracują przy tworzeniu publikacji, pozwalają tak dobierać produkty, aby oferta jak najlepiej odpowiadała oczekiwaniom konsumentów. Jeśli to, co robimy podoba się naszym klientom, a wyróżnienie o tym ewidentnie świadczy, to z pewnością dalej będziemy podążać tą drogą – stwierdza Agata Nowakowska, Rzecznik Prasowy sieci Rossmann.

W ostatniej kategorii – Artykuły dla dzieci – zdecydowanie zwyciężyło Pepco.

– Pierwsze miejsce to dla nas duże wyróżnienie. Tworzymy gazetkę nieprzerwanie od 16 lat ze świadomością, że każde wydanie trafia do wielu naszych klientów – obecnie do prawie 4 mln gospodarstw domowych. Ponadto nasze publikacje są dostępne również w wersji online, co znaczenie powiększa liczbę odbiorców. Nagroda jest dużą motywacją do dalszego rozwoju – zapewnia Katarzyna Wilczewska, Corporate Communication Manager z Pepco.

Organizatorem programu „BLIX AWARDS – WYBÓR KONSUMENTÓW” jest Grupa BLIX, posiadająca największe na rynku aplikacje mobilne agregujące promocje w obszarze konsumenckim, tj. BLIX, Zdrowe Zakupy i Qpony. Każdego miesiąca korzysta z nich ponad 2,5 mln Polaków. Gazetka Roku to jedna z czterech kategorii wyróżnionych w programie.

Źródło: Grupa BLIX

www.grupablix.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz
brak ikonki
,

Wśród elektromarketów Media Expert znacznie uciekło konkurencji jeśli chodzi o gazetki i ofertę

Najnowsze w tym dziale

54 kampanie nagrodzone w 21. edycji Effie Awards
Jury 21. edycji Effie Awards, pod przewodnictwem Tomasza Suchańskiego, prezesa zarządu i dyrektora generalnego firmy Żabka Polska, przyznało nagrody za najbardziej efektywne kampanie, a wśród nich: 29 statuetek brązowych, 20 srebrnych oraz 5 złotych. Grand Prix otrzymała kampania Żabka – Mały Wielki Sklep, w kategorii Long term marketing excellence.
8 mieczy, 5 nagrodzonych projektów i tytuł Studia Postprodukcyjnego Roku – artyści Platige Image podsumowują Galę KTR
23 listopada odbyła się gala finałowa Klubu Twórców Reklamy, podczas której zostały przyznane nagrody w czterech głównych kategoriach: Communication, Design, Technology oraz Craft. W tym roku, spośród 11 nominacji, 5 projektów stworzonych przez Platige Image otrzymało 8 mieczy. Ponadto drugi rok z rzędu studio otrzymało prestiżowy tytuł...
Wystawa w Muzeum Powstania Warszawskiego z nagrodą Best of Technology KTR 2020
Jury tegorocznego Konkursu Klubu Twórców Reklamy (KTR), prestiżowej nagrody organizowanej przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR doceniło wystawę “Odbicie. Jestem jak ty zapewne” z Muzeum Powstania Warszawskiego, przyznając jej nagrody w kategoriach Design in Public Places, Digital & Motion i Creative Tech. Tym samym wystawa została...
180heartbeats + Jung v Matt Agencją Roku KTR. Klient agencji po raz drugi Reklamodawcą Roku
W tegorocznym konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR 180heartbeats + JUNG v MATT, zdobywając 112,5 punktów i bijąc pod tym względem rekord w historii konkursu, została Agencją Roku. Tytuł Reklamodawcy Roku przyznano klientowi agencji - OLX Polska.
Złota statuetka Effie Awards 2020 trafiła do Huawei za kampanię „To, co ważne, nie zawsze przychodzi łatwo” w nowej kategorii konkursowej React & Sustain. Jury rozstrzygniętego wczoraj konkursu Effie doceniło oryginalność i skuteczność kampanii, z pomocą której marce udało się skutecznie odpowiedzieć na nieoczekiwane okoliczności biznesowe i w...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764