logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Dlaczego plotery tnące Summa stały się legendarne?

  PR 08.08.2019, przeczytano 302 razy
ilustracja

„Legendarna jakość” jaką określa się plotery tnące Summa, nie jest stwierdzeniem marketingowym. Do tej pory w branży krąży opinia, że lepsza Summa używana niż nowy ploter innej marki. Na legendarność pracy cutterów firmy Summa, ma wpływ szereg czynników technologicznych. Postaramy się przybliżyć najważniejsze z nich.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/dlaczego-plotery-tnace-summa-staly-sie-legendarne,383522,artykul.html

Nóż aktywny

Głowica typu „True Tangential” posiada silnik aktywny, który kontroluje i ustawia kierunek pracy ostrza przez cały czas, umożliwiając przez to cięcie nawet grubych i twardych podłoży z niedoścignioną szczegółowością i jakością. Summa oferuje głowicę tnącą „True Tangential”, umożliwiającą szybkie i dokładne cięcie materiałów.

Wszystkie inne noże na rynku używają głowic tnących z nożem wleczonym (obrotowe) i procesu cięcia o nazwie „emulacja styczna”. Emulacja styczna próbuje symulować tę kontrolę, ale nie ma żadnej sterowanej silnikiem kontroli nad ostrzem. W związku z tym emulacja styczna nigdy nie zapewni takiej samej dokładności, jak w przypadku użycia noża z głowicą tnącą „True Tangential”.

Powtarzalność

„Powtarzalność” to termin, który odnosi się do dokładności cięcia noża podczas transportu nośnika.

Gwarantowana powtarzalność linii ploterów tnących SummaCut wynosi 8 metrów. Dla serii ploterów tnących S Class 2 będzie to 12 metrów. Najbliższy konkurent na rynku gwarantuje tylko 1.90 metra, co jest sporą różnicą. Ważne jest, aby nóż był w stanie ciąć odpowiednie wymiary tak samo dokładnie przez cały czas, co można zagwarantować dzięki powtarzalności Summa.

Funkcja kodu kreskowego

Unikalną cechą Summy jest możliwość odczytu kodów kreskowych za pomocą czujnika na karetce z nożem tnącym.

Kod kreskowy automatycznie komunikuje się z oprogramowaniem, aby pobrać niezbędne dane cięcia i rozpocząć cięcie. Po zakończeniu zadania obcinarka automatycznie wyszuka następny kod kreskowy i powtórzy proces. Umożliwia to wycinanie całej rolki zadrukowanej grafiki bez interwencji użytkownika. Maksymalna automatyzacja i produktywność są do Twojej dyspozycji!

Czujnik OPOS

Summa używa technologii „białego światła” do rozpoznawania znaków rejestracyjnych i kodów kreskowych.

Czujnik Summa OPOS (białe światło) jest w stanie wykryć znaki rejestracyjne na wszystkich foliach chroniących przed promieniowaniem UV. Inne noże na rynku nadal wykorzystują „stare” światło IR (podczerwień). Jednak obecnie wszystkie laminaty mają wbudowane filtry UV. Podczas korzystania z tych starych czujników, będzie miał trudności z rozpoznaniem (zdolnością znalezienia) znaków, ponieważ światło UV jest filtrowane przez laminat chroniony przed promieniowaniem UV.

Czujnik OPOS jest także zdolny do rejestrowania innych kolorów poza czernią na białym (ciemny, niebieski, szary, itp.)

Unikalna linia Summa: S Class 2 OPOS CAM Series

Summa oferuje możliwość zamontowania na karetce tnącej kamery - OPOS CAM. Główną zaletą tej technologii jest szybkość. System OPOS CAM może rejestrować znaki 10 razy szybciej niż jakikolwiek czujnik światła. Jest to znaczny wzrost wydajności, zwłaszcza przy przetwarzaniu całych rolek. Kolejną zaletą jest możliwość stworzenia „profilu kamery” dla każdego wymagającego typu nośnika (np. odblaskowego). Profil ten umożliwi ploterowi rejestrowanie znaków na dowolnym podłożu, ponieważ profil można utworzyć specjalnie dla typu nośnika.

G-Performance - zwiększ wydajność klasy S do 140%

Dzięki funkcji G-Performance, możesz znacznie przyspieszyć ploter tnący S Class 2. Niezależnie od tego, czy jest posiadasz ploter z technologią noża aktywnego lub wleczonego, dzięki G-Performance przekroczysz limit prędkości każdego modelu. Jednak szybkość nie jest jedyną korzyścią, z której skorzystasz. Ploter Summa S Class 2 będzie mógł również odczytywać znaki rejestracyjne, aby osiągnąć perfekcyjne i super szybkie cięcie, nawet przy deformacjach wydruku.

Współpraca z ploterem drukującym

Stare przysłowie mówi „Jeżeli coś jest do wszystkiego, jest do...". Niektórzy producenci ploterów drukujących (np. Mutoh) od lat z sukcesem przekonują, że systemy drukująco-tnące powinny być złożone z dwóch niezależnych urządzeń: plotera drukującego i plotera tnącego. Dlaczego?

Plotery drukujące współpracują z ploterami tnącymi w sposób niemal automatyczny. Zintegrowane oprogramowanie pozwala na ploterze drukującym zadrukować znaczniki cięcia. Wprowadzony taki wydruk do plotera tnącego jest rozpoznawany poprzez optyczny / laserowy system pozycjonowania umożliwiający cięcie np. po obrysie zadrukowanej grafiki lub też wycinając obrysy etykiet.

Z tego powodu można zarabiać podwójnie, tzn. podczas druku na ploterze, w tym samym czasie można wycinać prace na Summie dla drugiego klienta. Daje to nam też elastyczność kolejkowania pracy. Wydrukowaną pracę możemy wyciąć w dowolnym momencie po zdjęciu z drukarki, przez co w przeciwieństwie do "uniwersalnego" plotera drukująco-tnącego możemy zmieniać priorytety produkcji. Przykładowo: w czasie produkcji etykiet, można na ploterze drukującym wydrukować grafikę "na już" przerywając produkcję naklejek. Ich wycięciem ploter tnący może się zająć później, gdyż wydruk nie musi być założony na ploterze drukująco-tnącym od początku procesu druku do końca procesu cięcia.

Dwa niezależne urządzenia to też większe bezpieczeństwo. W przypadku jakiejkolwiek awarii lub przestoju można nadal pracować na drugim urządzeniu i zarabiać. Wyobraźmy sobie co się dzieję na "uniwersalnym" ploterze drukująco-tnącym gdy awarii ulega np. moduł cięcia... nie możemy ani drukować, ani ciąć, a przez to zarabiać!

Na koniec warto wspomnieć, że cena zestawu 2 niezależnych urządzeń (np. plotera drukującego i plotera tnącego) jest porównywalna z maszynami „2 w 1”.

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

www.atrium.com.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Praca twórcza na etacie a utwór pracowniczy
Utwór pracowniczy to utwór stworzony przez pracownika w efekcie wykonywania przez niego obowiązków wynikających ze stosunku pracy. Masz umowę o pracę? To artykuł właśnie dla Ciebie. Z tego tekstu dowiesz się, jakie prawa wobec Twojego utworu ma pracodawca.
Strona nie działa na urządzeniach mobilnych? W Google raczej się już nie pojawi…
Uruchamiasz nową stronę lub sklep internetowy? Upewnij się, że zawarte tam treści wyświetlają się prawidłowo na urządzeniach mobilnych, bo to właśnie wersja mobilna witryny jest od lipca br. automatycznie indeksowana przez wyszukiwarkę Google. Jeśli pojawią się tam błędy, strona nie tylko nie ma co liczyć na wysokie miejsce w wynikach wyszukiwania, ale może nawet w ogóle...
7 rozwiązań dla e - commerce, które zwiększą efektywność biznesu
Optymalizacja kluczowych procesów w branży eCommerce wymaga doboru odpowiednich narzędzi do wspierania działań biznesowych. Pozwalają one m.in. polepszyć obsługę klienta, zaoszczędzić czas, zwiększyć efektywność, czy nawet skalę sprzedaży. Oto przegląd najbardziej pomocnych narzędzi dla branży eCommerce.
Światło

Typografia na co dzień (6): Światło

Ist­nieje wśród typo­gra­fów prze­ko­na­nie, iż na osta­teczną czy­tel­ność i piękno składu wpływ mają nie tyle obiekty wydru­ko­wane, co prze­strzeń pomię­dzy nimi. Podob­nie jak pustka jest pod­stawą formy, świa­tło  pomię­dzy wier­szami, wyra­zami i zna­kami jest pod­stawą typo­gra­fii. Idąc tym tro­pem, zaj­miemy się dziś odstę­pami...
Jak powstała nowa odsłona Pracuj.pl?
Użytkownicy Pracuj.pl od kilku tygodni korzystają z nowej strony głównej serwisu. Oferuje ona, oprócz zmienionego wyglądu, m.in. lepszą personalizację proponowanych ofert pracy, szybki i sprawny dostęp do ogłoszeń, lepsze dostosowanie strony do urządzeń mobilnych oraz nową wyszukiwarkę. Jak przebiegały prace nad tym projektem? Co zadecydowało o jego kształcie? O...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764