logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Finał 4. edycji Konkursu fotograficznego im. K. Millera „Odwaga patrzenia”

  PR 30.11.2021, przeczytano 339 razy
ilustracja

W najbliższy piątek, 3 grudnia br. poznamy laureata 4. edycji Konkursu im. Krzysztofa Millera za najlepszy materiał fotograficzny roku oraz w kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja”. Podczas finału organizowanego przez „Gazetę Wyborczą” pokazane zostaną wyróżnione zdjęcia, a prezentacji towarzyszyć będą rozmowy z ich autorami. Wydarzenie oglądać będzie można od godz. 20:00 w serwisie Wyborcza.pl oraz na facebookowym profilu „Gazety Wyborczej”.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/final-4.-edycji-konkursu-fotograficznego-im.-k.-millera-_odwaga-patrzenia_,393948,artykul.html

4. edycja Konkursu im. Krzysztofa Millera rozpoczęła się we wrześniu br. Udział w nim mogli wziąć zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy fotografii, indywidualni autorzy oraz kolektywy fotografów, a także członkowie jednej agencji fotograficznej.  

- Do 4. edycji konkursu zgłoszono mniej prac niż w ubiegłym roku, to wpływ pandemii. W tym roku więcej zdjęć powstało w Polsce, jednak niewiele z nich poruszało temat walki z koronawirusem. Wydaje się natomiast, że lockdown dla wielu autorów był inspirujący i motywujący, pojawiły się nie tylko nowe tematy, ale też nowe formy materiałów. To znaczy, że konkurs się rozwija, zainteresował różnych autorów i jego idea – tytułowa „Odwaga patrzenia" jest interpretowana uniwersalnie – mówi Beata Łyżwa-Sokół, przewodnicząca jury i szefowa działu Foto „Gazety Wyborczej”.  

W jury konkursu zasiedli: Ewa Ewart – producentka filmów dokumentalnych i dziennikarka BBC, Ania Nałęcka-Milach – projektantka książek fotograficznych, nagradzanych m.in. podczas Paris Photo (Aperture Foundation Photobook Award) i POYi The Best Photography Book Award (USA), Karolina Sekuła – fotografka, fotoedytorka współpracująca z Bloomberg EMEA w Londynie, Tomasz Kowalski – prezes zarządu Deutsche Bank Polska, Joanna Krawczyk – prezeska zarządu Fundacji Gazety Wyborczej, Jerzy Wójcik – dotychczasowy wydawca „Gazety Wyborczej” oraz Beata Łyżwa-Sokół – szefowa działu Foto „Gazety Wyborczej”.  

Laureata nagrody głównej oraz zwycięzcę w kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja” poznamy podczas finałowej gali konkursu, którą będzie można oglądać online 3 grudnia br. od godz. 20:00 w serwisie Wyborcza.pl oraz na facebookowym profilu „Gazety Wyborczej”.  

Podczas piątkowego finału patrona konkursu – Krzysztofa Millera wspominać będzie Wojciech Jagielski, reporter, który przez wiele lat razem z Millerem relacjonował dla „Wyborczej" największe konflikty zbrojne i społeczno-polityczne na świecie po 1989 r. Wydarzenie poprowadzą przewodnicząca jury konkursu Beata Łyżwa-Sokół wraz z dziennikarzem „Gazety Wyborczej” Michałem Nogasiem.  

Finał 4. edycji konkursu został zrealizowany w księgarni artystycznej Bookoff w Warszawie.

Zwycięzca nagrody głównej za najlepszy materiał roku otrzyma 10 000 zł, a laureat w kategorii „Wolność, solidarność, tolerancja" – Nagrodę Fundacji Gazety Wyborczej w wysokości 5 000 zł.  

Podczas finału zostaną zaprezentowane wyróżnione fotografie. Zwycięskie zdjęcie oraz rozmowę z laureatem w poniedziałek, 6 grudnia br. opublikuje na swoich łamach „Duży Format" – magazyn reporterów „Gazety Wyborczej”. Materiały będzie można także znaleźć na Wyborcza.pl/zdjęcia.  

Tegoroczna edycja Konkursu im. Krzysztofa Millera jest promowana na łamach „Gazety Wyborczej”, „Dużego Formatu” i na Wyborcza.pl. Partnerami konkursu są Deutsche Bank Polska S.A. oraz Fundacja Gazety Wyborczej, partnerami medialnymi – Fotopolis i Digital Camera.  

Konkurs fotograficzny im. Krzysztofa Millera „Odwaga patrzenia” powstał, by upamiętnić jednego z najważniejszych i najwybitniejszych fotoreporterów w historii dziennika – Krzysztofa Millera, człowieka, który dokumentował rzeczywistość, zmieniający się świat, najważniejsze konflikty zbrojne na świecie. Pokazywał piekło wojny, trudy codzienności i był też doskonałym obserwatorem Polski w dobie transformacji.   

Redakcja „Gazety Wyborczej” ustanowiła Konkurs im. Krzysztofa Millera za odwagę patrzenia w 2018 r. Jego celem jest promocja fotografii o wyjątkowych wartościach dziennikarskich, wyróżniających się pogłębionym, rzetelnym i odważnym spojrzeniem na trudne tematy społeczne, polityczne, ekonomiczne i kulturowe.

Źródło: Agora S.A.

www.agora.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Przez ponad dwa lata działalności zespół #FakeHunter zweryfikował 2 tys. fake newsów. Fałszywe informacje publikowane w sieci dotyczyły głównie tematyki: geopolitycznej, szczepionek, koronawirusa, telekomunikacji i finansów.
Johnny Depp i Amber Heard, czyli medialny konflikt dekady wart miliony
Od 11 kwietnia 2022 trwa najbardziej medialny proces sądowy ostatnich lat, w którym główne role grają Johnny Depp i Amber Heard. Gdy w maju 2016 roku ogłoszono rozpad ich małżeństwa, już wtedy prognozowano medialne perturbacje. Nikt się jednak nie spodziewał, że sześć lat później konflikt między Deppem a Heard nie znajdzie godnego zakończenia. Jak wynika z...
NielsenIQ, firma świadcząca usługi informacyjne na całym świecie, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek NielsenIQ Activate, rozwiązania SaaS (oprogramowanie jako usługa), które umożliwia sprzedawcom detalicznym zwiększenie możliwości uzyskiwania przychodów dzięki mediom detalicznych i obszernej wiedzy na temat zachowań klientów, które aktywizują...
Zweryfikowany Nadawca, bezpłatna usługa Onet Poczty dla użytkowników biznesowych i instytucjonalnych, poprawiająca efektywność kampanii oraz bezpieczeństwo wysyłek, zyskała nowe funkcje. Wśród najważniejszych zmian znalazły się m.in.: możliwość konfiguracji zabezpieczeń dla domen, raporty i statystyki, prezentujące stan bezpieczeństwa domen i skuteczność...
W serwisie streamingowym CANAL+ online można zobaczyć wydarzenia sportowe oraz seriale i filmy w jakości 4K. Do oferty serwisu dołączono kanały CANAL+ 4K Ultra HD i Eleven Sports 1 4K oraz bibliotekę zawierającą seriale i filmy w najwyższej jakości obrazu.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764