logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Kampania teaserowa „Idealiści” promujeOpen Eyes Economy Summit

  PR 18.10.2019, przeczytano 317 razy
ilustracjastrzałka

Agencja Eskadra startuje z oryginalną kampanią outdoorową „Idealiści”, która promuje międzynarodowy kongres ekonomii wartości – Open Eyes Economy Summit. Nowe billboardy, citylighty i cityscrolle są odpowiedzią na kontrowersyjne hasła sprzed tygodnia.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/kampania-teaserowa-_idealisci_-promujeopen-eyes-economy-summit,384404,artykul.html

1 października w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu i Warszawie pojawiła się nietypowa kampania. Na billboardach przedstawiono postacie z zamkniętymi oczami, którym towarzyszyły prowokujące hasła. Dziś billboardy zostały zamienione, a na ich miejscu ukazała się druga odsłona akcji „Idealiści”.

- „Idealista” to słowo, które bywa dziś traktowane z pewnym lekceważeniem – jest trochę staroświeckie i wydaje się nie pasować do naszej epoki. W ramach open eyes economy myślimy inaczej, a nasza podstawowa teza brzmi: „Nie ma przyszłości bez idealistów”. Idealizm to jedyny sposób na powstrzymanie globalnych kryzysów – zdrowy rozsądek na miarę naszych czasów. – mówi Mateusz Zmyślony, dyrektor kreatywny OEES, CCO Eskadry.

Kampanię promują twarze sześciu „idealistów” reprezentujących różne dziedziny życia: były minister w ekwadorskim rządzie, prezeska dużej firmy technologicznej, miejska aktywistka, założyciel jednego z najpopularniejszych uniwersytetów w Polsce oraz studentka. Każda z osób symbolizuje konkretne wartości, które są nieodłącznym elementem Open Eyes Economy Summit – międzynarodowego kongresu ekonomii wartości, który odbywa się w Krakowie.

ilustracjastrzałka

- Hasła dopasowane są do sześciorga bohaterów noszących niebieskie okulary (symbol OEES). Jest wśród nich były Minister Energetyki i Górnictwa Ekwadoru Alberto Acosta – polityk, który stanął w obronie znajdującego się w amazońskiej dżungli Parku Narodowego Yasuní i mieszkających w nim plemion, stanowczo sprzeciwiając się wydobyciu ropy na tym terenie. Na innym billboardzie zobaczymy Dominikę Bettman – charyzmatyczną prezeskę firmy Siemens, która jest żywym dowodem na to, że kobiety są niezbędne w świecie nowych technologii. Kolejna postać to Piotr Voelkel – twórca meblarskiej marki VOX, mecenas sztuki i założyciel Uniwersytetu SWPS. W kampanii występują też krakowska animatorka kultury i miejska aktywistka Iza Chyłek oraz Jadzia Wytrwał – studentka z Krakowa. Każdy z naszych bohaterów to inna historia, inny problem i inny temat poruszany w ramach tegorocznego Open Eyes Economy Summit. – tłumaczy Katarzyna Kantner – copywriter w Eskadrze odpowiedzialna za koncept kampanii.

ilustracjastrzałka

Poprzednim kreacjom towarzyszyły prowokacyjne hasła odwołujące się do stereotypów. W drugiej odsłonie zostały zastąpione komunikatami, które celnie ripostują użyte pierwotnie slogany.

- Na teaserowych bilbordach postanowiliśmy umieścić obiegowe opinie, niesprawiedliwe sądy i powszechnie powtarzane frazesy. Wydrukowane w dużym formacie kłują w oczy, prowokują, przyciągają uwagę. Dla nas to kwintesencja najgorszych cech starej ekonomii, od której odchodzimy na OEES – takiej, która za cel stawia sobie wyłącznie zysk, władzę i bezmyślny konsumpcjonizm. Widoczni na key visualach bohaterowie kampanii mają zamknięte oczy – to symbol braku świadomości. W revealu oczy postaci są już otwarte, a hasła są zgodne z ideami open eyes economy. – pointuje Kantner.

ilustracjastrzałka

Kampania „Idealiści” promuje tegoroczną edycję Open Eyes Economy Summit – międzynarodowego kongresu ekonomii wartości, który odbywa się 19 i 20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Źródło: Eskadra

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Ultramax wyręczy też ciebie – kampania reklamowa mopa Vileda
Marka Vileda, znana z produkcji doskonałych akcesoriów do sprzątania, rozpoczęła czwartą w Polsce kampanię promocyjną mopa płaskiego Ultramax. To jeden z najpopularniejszych modeli w ofercie Viledy. Spoty telewizyjne w mediach ogólnopolskich i tematycznych będą emitowane od 11 listopada do 15 grudnia br.
Nieustanny rozwój, profesjonalizm oraz efektywność to motywy przewodnie działalności naszej Agencji Tango od samego początku jej powstania. W pracy cenimy przede wszystkim przejrzystość, innowacyjność oraz indywidualizm. Równocześnie stawiamy na synergiczną współpracę zespołu, a także odważną i oryginalną kreację. Taka też jest nasza nowa strona...
Klienci saloników Kolportera mogą liczyć na dodatkowy bonus w postaci próbek zielonej herbaty. Do końca listopada br. w wybranych punktach sieci swoje produkty będzie w ten sposób promować firma Herbapol.
Rusza inicjatywa Ad Goes Green
Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR rozpoczyna inicjatywę ekologiczną Ad Goes Green, pomysłodawcą jest Klub Producentów Reklamowych. Pierwszy cel: zmniejszenie wpływu produkcji filmów reklamowych na środowisko naturalne. Pierwsza aktywność: zbadanie świadomości ekologicznej uczestników procesu produkcji reklam (reklamodawców, agencji reklamowych,...
Pierwszy rejs samolotu PLL Lot w malowaniu Śliwki Nałęczowskiej
Samolot w okazjonalnym malowaniu „Śliwka Nałęczowska” wzbił się w przestworza. To efekt kolejnego etapu współpracy między Polskimi Liniami Lotniczymi LOT i spółką Colian w tym roku. „Śliwkowy” Embraer 195 narodowego przewoźnika SP-LNC zadebiutował w nowym malowaniu podczas rejsu do Genewy .
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2019 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764