logo
WIEDZA
Polska reklama i poligrafiaWIEDZA

Konferencja Online Marketing Day 2020 zakończona sukcesem

  PR 10.07.2020, przeczytano 350 razy

Ponad 3 500 osób wzięło udział w pierwszej edycji Online Marketing Day - konferencji poświęconej digital marketingowi. W jej ramach 16 ekspertów i praktyków podzieliło się swoją wiedzą na temat: SEO, content marketingu, reklamy w social media, Google Ads i E-commerce. Wydarzenie, pod honorowym patronatem IAB Polska, zostało zorganizowane przez SEMSTORM. Konferencja była bezpłatna i w całości zrealizowana online.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/konferencja-online-marketing-day-2020-zakonczona-sukcesem,387731,artykul.html

Cele Online Marketing Day 2020 zakładały wsparcie przedsiębiorców w pozyskiwaniu nowych klientów, a specjalistów od marketingu w rozwoju kompetencji. W ramach wydarzenia zostały poruszone tematy związane z pozycjonowaniem, SEO dla e-commerce, content marketingiem, Google Ads oraz Facebook Ads.

- Konferencja przeprowadzona w 100% online to dla nas zupełna nowość. Mimo tego prelegenci, prowadząca i nasz zespół stanęli na wysokości zadania. Chciałabym gorąco podziękować wszystkim występującym - to dzięki ich chęci dzielenia się wiedzą event mógł w ogóle powstać. Jestem także ogromnie dumna z ekipy SEMSTORM, która ciężko pracowała przez ostatnie miesiące na sukces wydarzenia. Uczestnicy stawili się tłumnie, wielu było z nami od rana do samego wieczora. Z pierwszych komentarzy wiemy, że słuchaczom taka forma bardzo się spodobała i dopytywali już o kolejną edycję – mówi Milena Majchrzak, Dyrektor Zarządzająca, SEMSTORM.

Konferencja składała się z pięciu bloków tematycznych. Największą popularnością cieszyły się prelekcje związane z SEO i Content Marketingiem.

W ramach bloku SEO wystąpili: Małgorzata Tarnawska (Delante), Piotr Michalak (Grupa TENSE), Przemysław Michałek (Widoczni), Tomasz Stopka (SEMURAI), Paweł Bilczyński (Google Internetowe Rewolucje). Prelegenci opowiedzieli m.in. o tym jakie błędy są najczęściej popełniane przy procesie on-site SEO oraz jak je wyeliminować. Doradzali też, z jakich narzędzi skorzystać podczas analizy słów kluczowych i jak efektywnie ich używać, a także w jaki sposób współpracować z agencją SEO.

- Zacne wydarzenie. Bardzo dobra organizacja, zaangażowana, stale komentująca społeczność oraz wysoki poziom merytoryczny prelekcji. Zdecydowanie warto byłoby wziąć udział w tej konferencji. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję i już teraz zgłaszam swój udział – Tomasz Stopka, Właściciel agencji SEO Semurai.

Podczas wykładów dotyczących content marketingu Milena Majchrzak (SEMSTORM), pokazała w jaki sposób tworzyć teksty, aby plasowały się wysoko w wynikach wyszukiwania Google, a Paweł Gontarek (Fabryka Marketingu) jak opracować content marketingową strategię, by uzyskać ruch na stronie.

- Konferencję Online Marketing Day, zorganizowaną przez SEMSTORM, uważam za doskonałe miejsce poszerzenia wiedzy z zakresu marketingu internetowego. Różnorodność prelegentów oraz zakres tematyki powodują, że każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Z punktu widzenia prelegenta miło było uczestniczyć i podzielić się wiedzą z bardzo szerokim gronem uczestników. Jestem przekonany, że tego typu eventy będą niezwykle pomocne w budowaniu działań marketingowych przez słuchaczki i słuchaczy – Paweł Gontarek, szef działu SEO, Fabryka Marketingu.

O skutecznej reklamie w mediach społecznościowych opowiedziały z kolei: Julia Gołębiewska (Mindshare Polska), Dorota Gryglak (WhitePress®) i Anna Ledwoń-Blacha (More Bananas). Z prelekcji uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jak prowadzić social media, aby wzmocnić markę i odpowiadać na potrzeby użytkowników oraz jak skutecznie targetować kampanie na Facebooku.

- Online Marketing Day to pierwsza konferencja zrealizowana w całości online, w której brałam udział jako prelegent. Dzięki relacjom live w mediach społecznościowych czuło się prawdziwe emocje i zaangażowanie uczestników. Nie mogę doczekać się kolejnej edycji – Julia Gołębiewska, SEM&Social Strategist, Mindshare Polska.

W ramach bloku tematycznego Google Ads Joanna Hałaszkiewicz (Verseo), Krzysztof Marzec (DevaGroup) poruszyli tematy związane przede wszystkim z efektywnym wykorzystaniem budżetu reklamowego. Eksperci mówili na co zwrócić uwagę, projektując kampanię Google Ads, a także jak nią zarządzać, by osiągać jak najlepsze wyniki, maksymalnie wykorzystując założone środki.

- Liczba pozytywnych opinii, która do mnie wróciła świadczy o wysokim poziomie wydarzenia. To bardzo ważne, że są firmy, które chcą dzielić się wiedzą i potrafią to zrobić bez nachalnej sprzedaży swoich usług. Jeszcze ważniejsze, że firmy takie jak SEMSTORM rozumieją, że mogą być elementem spajającym branżę i wykorzystują to do organizowania tak ciekawych przedsięwzięć. A co do dzielenia się wiedzą - zawsze powtarzam: im bardziej świadomy klient, wiedzący czego oczekuje, tym lepiej pracuje się wspólnie na sukces – Krzysztof Marzec, CEO, DevaGroup

Z kolei Dagmara Rogowska (Shoper), Ewelina Podrez (Fox Strategy), Wojciech Szymański (Ideo Force) i Tomasz Chłodecki (Justtag Group) poruszyli tematy związane z e-commerce. Przedstawili najlepsze przykłady skutecznych kampanii Facebook Ads i Google Ads w sklepach internetowych. Pokazali jak przeprowadzić optymalizację rozwijającego się e-store’u pod kątem SEO, a także co poprawić we własnym sklepie, aby zwiększyć wolumen sprzedaży, jednocześnie nie zmniejszając cen. Słuchacze mogli również dowiedzieć się od czego zacząć transfer biznesu z offline do online.

- Online Marketing Day oceniam bardzo pozytywnie zarówno jako słuchacz, jak i prelegent. Uważam, że każda inicjatywa związana z rozpowszechnianiem wiedzy na temat e-commerce jest słuszna i wskazana. Z wielką przyjemnością wezmę udział w kolejnej edycji – Wojciech Szymański, Prezes Zarządu, Ideo Force.

Konferencja Online Marketing Day 2020 odbyła się 26 czerwca. Wydarzenie zostało w całości zrealizowane online. Wybrane prelekcje są dostępne bezpłatnie pod adresem www.onlinemarketingday.pl/nagrania.

Źródło: SEMSTORM International Sp. z o.o.

www.semstorm.com

Dodatkowe informacje:

Organizatorem wydarzenia była firma dostarczająca narzędzia SEO, PPC i content marketingowe - SEMSTORM. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Związek Pracodawców Branży Internetowej IAB Polska. Konferencja była akredytowana przez DIMAQ, międzynarodowy program weryfikacji i certyfikacji kompetencji digital marketingowych.

Patronami medialnymi konferencji zostali: E-commerce w Praktyce, Marketer+ oraz NowyMarketing.pl.

Wśród partnerów konferencji znaleźli się: Clusteric, Delante, Deva Group, Fabryka Marketingu, Fox Strategy, Google Internetowe Rewolucje, Grupa TENSE, home.pl, Ideo Force, Jobsora, Justtag Group, LiveCall, Mindshare Polska, More Bananas, PR Calling, Semurai, Shoper, Verseo, WhitePress i Widoczni.

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Mimo światowej pandemii dla mnie zeszły rok był cudowny, bo urodziłam wymarzoną, zdrową córkę. Jako pracująca mama posiadam znacznie mniej czasu na pisanie artykułów (choć moja doba ma tyle samo godzin, co doba Einsteina...). Jednak praca nadal jest moją pasją. Dlatego postanowiłam popracować nad treścią oraz formą moich tekstów. Postaram się pisać...
Atrakcyjność siatkówki versus piłka nożna dla marketerów
Dwa plemiona – fani siatkówki oraz piłki nożnej. W internetowych komentarzach, wypowiedziach niektórych dziennikarzy czy, rzadziej, samych zawodników pojawiają się argumenty w dyskusji dotyczącej tego, która dyscyplina jest lepsza, bardziej wymagająca sportowo i zasługuje na większe zainteresowanie. Spór ten jednak ostatecznie wydaje się...
Studium przypadku kampani Brandlift dla marki Amica
Marka Amica, producent artykułów gospodarstwa domowego, dołączyła do portfolio klientów BrandLift. Celem przeprowadzonej dla niej kampanii była promocja odkurzacza pionowego ułatwiającego codzienne domowe porządki. Jak się okazało, wyniki akcji przeszły najśmielsze oczekiwania.
Zmysłowe podejście do irracjonalnego klienta
Zmysły pomagają konsumentom podejmować decyzje zakupowe, a marketerom wpływać swoimi działaniami na klientów. Marketing sensoryczny jest najskuteczniejszy wówczas, gdy odwołuje się do wszystkich pięciu zmysłów – im marka jest bardziej multisensoryczna, tym lepiej. Klienci niezwykle cenią sobie dobre relacje z marką. Według badań, aż 2/3...
Nowa identyfikacja wizualna Uniwersytetu Fryderyka Chopina
Wraz z początkiem 2020 r. Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina unowocześnił formę komunikacji, wprowadzając zgodny z obowiązującymi trendami profesjonalny system identyfikacji wizualnej (SIW). Zasady konstrukcji znaku, sposoby jego zastosowania oraz obowiązującą kolorystykę opisano w Księdze Znaku UMFC.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764