logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Miastograf.pl na Festiwalu Łódź Czterech Kultur

  PR 13.06.2014, przeczytano 845 razy

W każdym rodzinnym archiwum kryją się skarby narodowego dziedzictwa kultury. Stowarzyszenie Topografie chce przekonać mieszkańców Łodzi, że domowe zbiory fotograficzne i wspomnienia stanowią część narodowego dziedzictwa kulturowego i warto się nimi dzielić! Powstał portal Miastograf.pl - cyfrowe archiwum, które ma być współtworzone  przez samych łodzian.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/miastograf.pl-na-festiwalu-lodz-czterech-kultur,21932,artykul.html

Miastograf.pl to zbiór zdjęć zmieniającej się Łodzi z domowych zbiorów łodzian i innych kolekcji powiązanych z ciekawymi wycinkami prasowymi oraz fragmentami wywiadów z najstarszymi mieszkańcami miasta zebranych przez Stowarzyszenie Topografie. Wszystkie materiały przyporządkowane są do konkretnych adresów na interaktywnej mapie. Premiera portalu odbędzie się podczas Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Skąd pomysł takiej inicjatywy? Coraz więcej osób interesuje się historią lokalną i chce dzielić się swoimi prywatnymi zbiorami w Internecie. Powstają liczne strony na portalach społecznościowych. Do tej pory jednak brakowało wygodnego i kompleksowego narzędzia do dokumentowania i poznawania historii Łodzi. Uwaga: wszystkie treści rozpowszechniamy na wolnych licencjach Creative Commons, czyli z poszanowaniem swobodnego dostępu do kultury.

Premiera portalu: 15 czerwca, godz. 19:00, Plac Wolności 5

Jak wykorzystywane są archiwa społeczne w dokumentowaniu historii lokalnej? Jak przekonywać do udostępniania domowych archiwów?

Podczas spotkania zostanie także zaprezentowany portal Miastograf.pl oraz zbiór zdjęć przekazanych przez Miejskiego Konserwatora Zabytków - ponad 1000 nigdy niepublikowanych fotografii Łodzi.

Spotkanie z udziałem: Agnieszki Kudełki (Ośrodek Karta), Karoliny Puchały-Rojek (Fundacja Archeologii Fotografii) oraz Agaty Zysiak i Łukasza Biskupskiego ze Stowarzyszenia Topografie. Prowadzenie: Igor Rakowski-Kłos (Gazeta Wyborcza).

Projekt Cyfrowego Archiwum Łodzian Miastograf powstał dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm jutra" oraz festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Źródło: Festiwal Łódź Czterech Kultur

miastograf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Bank Pekao S.A. startuje z serią biznesowych podcastów pod tytułem „Pekaonomia”. Do świata finansów i bankowości zaprasza Paweł Jurek, rzecznik prasowy banku.
Logo Mbanku: to samo, ale lepiej dopasowane do cyfrowego świata
Niektóre elementy kolorowego logotypu mBanku właśnie się zmieniły – w sposób niezauważalny dla większości odbiorców. Profesjonaliści zwrócą jednak uwagę na nową czcionkę, nieznacznie zmienione proporcje kolorowych pasków oraz zaktualizowaną paletę barw. Zmiany jeszcze lepiej dopasują znak banku do cyfrowych ekranów. Elementy...
W weekend rozpocznie się montaż neonu, który po renowacji sfinansowanej przez PZU, ponownie zabłyśnie na dachu kamienicy na Placu Kościuszki we Wrocławiu. Reklama „Ubezpiecz mieszkanie w PZU” to jeden z najbardziej znanych wrocławskich neonów, który od lat tworzy historyczny krajobraz tego miasta.
Klip promujący polską literaturę na świecie - New Books from Poland 2020
Instytut Książki zaprezentował film promocyjny „New Books from Poland 2020” będący światową wizytówką tegorocznego wyboru najciekawszych i najbardziej inspirujących książek polskich autorów przedstawionego w angielskojęzycznym katalogu o tym samym tytule.Instytut Książki zaprezentował film promocyjny „New Books from Poland 2020” będący...
Sens pracy w kampanii PZU
Bohaterami kampanii, tak jak w ubiegłym roku, są pracownicy największego polskiego ubezpieczyciela, którzy przez pryzmat swoich doświadczeń zastanawiają się, czym jest dla nich sens w pracy. Kampania opiera się na wypowiedziach pracowników z różnych obszarów biznesowych. Wspólne dla wszystkich jest to, że praca w PZU daje każdemu z nich poczucie sensu i satysfakcji.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764