logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Miastograf.pl na Festiwalu Łódź Czterech Kultur

  PR 13.06.2014, przeczytano 867 razy

W każdym rodzinnym archiwum kryją się skarby narodowego dziedzictwa kultury. Stowarzyszenie Topografie chce przekonać mieszkańców Łodzi, że domowe zbiory fotograficzne i wspomnienia stanowią część narodowego dziedzictwa kulturowego i warto się nimi dzielić! Powstał portal Miastograf.pl - cyfrowe archiwum, które ma być współtworzone  przez samych łodzian.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/miastograf.pl-na-festiwalu-lodz-czterech-kultur,21932,artykul.html

Miastograf.pl to zbiór zdjęć zmieniającej się Łodzi z domowych zbiorów łodzian i innych kolekcji powiązanych z ciekawymi wycinkami prasowymi oraz fragmentami wywiadów z najstarszymi mieszkańcami miasta zebranych przez Stowarzyszenie Topografie. Wszystkie materiały przyporządkowane są do konkretnych adresów na interaktywnej mapie. Premiera portalu odbędzie się podczas Festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Skąd pomysł takiej inicjatywy? Coraz więcej osób interesuje się historią lokalną i chce dzielić się swoimi prywatnymi zbiorami w Internecie. Powstają liczne strony na portalach społecznościowych. Do tej pory jednak brakowało wygodnego i kompleksowego narzędzia do dokumentowania i poznawania historii Łodzi. Uwaga: wszystkie treści rozpowszechniamy na wolnych licencjach Creative Commons, czyli z poszanowaniem swobodnego dostępu do kultury.

Premiera portalu: 15 czerwca, godz. 19:00, Plac Wolności 5

Jak wykorzystywane są archiwa społeczne w dokumentowaniu historii lokalnej? Jak przekonywać do udostępniania domowych archiwów?

Podczas spotkania zostanie także zaprezentowany portal Miastograf.pl oraz zbiór zdjęć przekazanych przez Miejskiego Konserwatora Zabytków - ponad 1000 nigdy niepublikowanych fotografii Łodzi.

Spotkanie z udziałem: Agnieszki Kudełki (Ośrodek Karta), Karoliny Puchały-Rojek (Fundacja Archeologii Fotografii) oraz Agaty Zysiak i Łukasza Biskupskiego ze Stowarzyszenia Topografie. Prowadzenie: Igor Rakowski-Kłos (Gazeta Wyborcza).

Projekt Cyfrowego Archiwum Łodzian Miastograf powstał dzięki wsparciu Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm jutra" oraz festiwalu Łódź Czterech Kultur.

Źródło: Festiwal Łódź Czterech Kultur

miastograf.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Integart przejmuje firmę DS-Laser
W dniu 19.02.2021 firma Integart Sp. z o.o przejęła aktywność dystrybutora ploterów laserowych SUMMA L Series – firmę DS-LASER z Częstochowy, kierowanego przez Pana Michała Skrzypczyka, poszerzając w ten sposób znacząco wiedzę fachową oraz portfolio urządzeń w obszarze post-finishingu, o segment obróbki laserowej. Dzięki dystrybucji SUMMA L-Series...
Superbet nowym sponsorem głównym GKS Tychy
Zakłady bukmacherskie Superbet zostały sponsorem głównym piłkarskiego GKS Tychy. Walczący o awans do Ekstraklasy zespół zagra z logotypem firmy na koszulkach już w niedzielnym meczu z Zagłębiem, o czym poinformowano podczas czwartkowej konferencji prasowej na Stadionie Miejskim Tychy.
Wydarzenie on-line, dedykowane dla firm z branży poligraficznej, które interesuje temat outsourcingu, dropshippingu, automatyzacji procesów w druku.
Wielkanoc - sezonowa kategoria na ESB
Darmowa platforma European Buyers&Sellers codziennie inspiruje nowymi produktami. Umożliwia wysyłanie szybkich zapytań do kilkudziesięciu dostawców jednocześnie z całej Europy.
Firma zamierza sprostować błędne przekonania na temat drukarek atramentowych za pomocą krótkich filmów
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2021 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764