logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Nowy wizerunek OSM Łowicz

  PR 20.01.2020, przeczytano 309 razy
ilustracjastrzałka

Połączenie nowoczesności i tradycji to słowa odmieniane przez wszystkie przypadki w kategorii FMCG. W przypadku nowej komunikacji wizualnej opakowań OSM Łowicz stworzonej przez agencję brandingową Studio DN Design Group podstawa strategii rozwoju i odpowiedź na potrzeby wyrażone przez konsumentów.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/nowy-wizerunek-osm-lowicz,385374,artykul.html

Mleko Łowickie jest flagowym produktem marki – gości na stołach kolejnych pokoleń Polaków. Jednak portfolio OSM Łowicz to także cała gama produktów mlecznych i nie tylko - dlatego naturalnym krokiem było stworzenie rozpoznawalnych, spójnych opakowań dla całej oferty. Wprowadzone w 2017 roku „pasiaki”, które stały się symbolem nowoczesności marki, znana Polakom łowiczanka oraz kolor granatowy stały się podwalinami nowego systemu opakowań. To, co dla OSM Łowicz ważne to tradycja – produkty marki towarzyszą na stołach kolejnym pokoleniom. Ta tradycja to zarówno symbol marki – łowiczanka, jak i wyrażenie dumy z regionu i pozytywne skojarzenia, które nazwa Łowicz.

Pierwszym krokiem było przeprowadzenie audytu portfolio produktowego oraz opracowanie strategii pozycjonowania marki. To pozwoliło zarządowi OSM Łowicz podjąć decyzję o modernizacji wizerunku marki, mającym na celu wzmocnienie brandu Łowicz na opakowaniach. Tworząc nowy system wróciliśmy do korzeni marki. Granat stanowi łącznik między nowoczesnymi pasiakami i tradycyjną postacią łowiczanki. System nowych opakowań buduje relację między przeszłością marki i jej przyszłością. Studio DN zaproponowało nowy wizerunek zbudowany w oparciu o silny branding. Naszym celem było utrzymanie DNA marki – symbolu łowiczanki i koloru granatowego ale w innych proporcjach niż dotychczas. Wzmocniliśmy brand i jego rozpoznawalność, dzięki czemu cały system opakowań zyskał dużą spójność i silny impakt na półce sklepowej. To system, który pozwoli klientom łatwiej znaleźć pozostałe produkty OSM Łowicz – kolor granatowy w połączeniu z łowickimi pasiakami i logo stanie się wyróżnikiem dla wszystkich linii produktowych, takich jak śmietany, sery czy twarogi.

Studio DN stworzyło dla OSM Łowicz także spójną komunikację marki, która stawia na łączenie – zbliżanie do siebie ludzi przy wspólnym posiłku. Łowicz łączy pozytywnie – to claim marki. W świecie, który biegnie coraz szybciej można stracić z oczu to, co najważniejsze – to, dla kogo i po co żyjemy. Nowa komunikacja pozwala przypomnieć sobie, że czasami warto zwolnić na chwilę, uśmiechnąć się do siebie, zrobić coś wspólnie.

Studio DN to agencja brandingowa, która od ponad 28 lat specjalizuje się w kreowaniu nowych marek oraz porządkowaniu portfolio istniejących. Tworzyła wizerunek takich marek jak: Bakoma, Słodka Chwila, Karmi, Kasztelan, Polpharma, Warburd, Media Expert czy Barlinek.

Źródło: Studio DN

www.studiodn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Podsumowanie 16. edycji targów Remadays Warsaw 2020
14 lutego zakończyła się 16. edycja jednej z największych imprez wystawienniczych, która na 3 dni skupiła ok. 21 000 zwiedzających. W ocenie organizatora, wystawców, jak i przybyłych gości targi można uznać za udane, szczególnie uwzględniając udział ok. 3500 zwiedzających z zagranicy z 52 krajów. Wysoki poziom produktów, usług, a także wszystkich punktów programu...
Polacy coraz chętniej personalizują i zmieniają wygląd swoich aut
Prawie 9 na 10 kierowców przywiązuje wagę do wyglądu i estetyki swojego samochodu – wynika z sondażu SW Research „Czy pasja do motoryzacji ma płeć?” na zlecenie 3M. Mężczyźni bardziej dbają o stan lakieru, a kobiety poświęcają większą uwagę temu, aby samochód miał atrakcyjny kolor, i chętniej personalizują jego wnętrze. Coraz popularniejszą...
Porozmawiajmy! 17. edycji Okk! design
Człowiek może przestać mówić, ale nie może przestać komunikować – jak stwierdził wybitny psycholog Paul Watzlawick. Komunikacja odgrywa niezwykle istotną rolę w naszej codzienności, pracy, relacjach – dlatego właśnie ona będzie tematem przewodnim 17. edycji OKK! design. Wydarzenie odbędzie się 9 marca 2020 w warszawskiej przestrzeni Mysia 3.
Rośnie rola treści wideo w grafice komputerowej
Dynamiczny rozwój nowych technologii sprawił, że graficy komputerowi zyskali nowe narzędzia, które ułatwiają i usprawniają ich pracę. Powstają systemy sztucznej inteligencji automatyzujące wykonywanie rutynowych zadań, aplikacje ułatwiające tworzenie profesjonalnych grafik przez amatorów oraz narzędzia przystosowane do projektowania w wirtualnej...
Agencja Brandingowa Tango na Międzynarodowych Targach w Dubaju
W tym tygodniu Tango podbijało Dubaj. Jako agencja brandingowa specjalizujemy się w projektach dla branży spożywczej, dlatego nie mogło nas zabraknąć na największych na świecie Targach Żywności Gulfood 2020 w Dubaju.
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2020 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764