logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Platige USA LLC z pierwszymi sukcesami na rynku amerykańskim

  PR 09.08.2022, przeczytano 218 razy
ilustracjastrzałka
fot. Badger/Intagram

Rynek innowacyjnych usług wymaga doświadczonego zespołu, dlatego Platige Image, studio obchodzące w tym roku 25-lecie działalności informuje o kolejnych znanych specjalistach, którzy dołączyli do w amerykańskiego oddziału w Manhattan Beach, w stanie Kalifornia. Widoczne są też pierwsze efekty działalności Platige USA LLC. Studio może pochwalić się już sukcesami, w tym współpracą przy reklamach, wyreżyserowanych przez nagrodzonego Oscarem Janusza Kamińskiego.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/platige-usa-llc-z-pierwszymi-sukcesami-na-rynku-amerykanskim,396856,artykul.html

Spółka Platige USA LLC pod kierownictwem prezesa oraz producenta wykonawczego Aureliena Simona i dyrektora kreatywnego Gawaina Liddiarda pozyskała już kilkanaście prestiżowych zleceń od firm działających na rynku amerykańskim. Jedną z ostatnich dużych produkcji, zrealizowanych przez Platige Image jest spot, stworzony dla marki Beautyrest, wyreżyserowany przez nagrodzonego Oscarem operatora Janusza Kamińskiego. Zlecenie było realizowane dla nowojorskiej agencji Badger.

Aurelien Simon spodziewa się, że w najbliższej przyszłości Platige USA LLC będzie otrzymywać zlecenia od klientów z różnych branż, działających na pograniczu rozrywki i reklamy. Będą to ciekawe i zróżnicowane kampanie – podkreśla Simon. W niedalekiej przyszłości nie wyklucza również udziału studia w projektach specjalnych. "Platige oferuje globalnie rozproszony zespół produkcyjny, łączący doświadczenie lokalnych przedstawicieli z najlepszymi osobami w branży. Zamiast utrzymywać osobne studia, skupione w poszczególnych lokalizacjach dostosowujemy nasze procesy do tego nowego zglobalizowanego ekosystemu". – mówi Aurelien Simon.

Zdaniem przedstawicieli studia spółka Platige USA LLC posiada kilka przewag, wyróżniających ją na tle konkurencji. Jedną z nich jest sposób realizacji projektów i przyporządkowywania zadań w trakcie realizowanych zleceń. W porównaniu z międzynarodowymi studiami VFX Platige Image jako grupa od samego początku przydziela dedykowane zespoły najlepszych specjalistów, działających globalnie. Nie ma więc mowy o przekazywaniu projektów do różnych biur w różnych częściach świata, dzięki temu postęp prac jest płynny i od samego początku nadzorowany przez osoby odpowiedzialne za spójną wizję artystyczną.

Zarówno Aurelien Simon jak i Gawain Liddiard to weterani branży, którzy pracowali m.in. w znanym i bardzo rozpoznawanym studiu kreatywnym The Mill, Simon pełnił funkcję Executive Producera. Wcześniej w Unit9 zajmował stanowisko Head of VR. Prowadzone przez niego projekty otrzymały dwie nagrody Webby. Następnie kontynuował swoją karierę jako freelancer. Natomiast Liddiard w The Mill pełnił funkcję dyrektora kreatywnego i supervisora VFX. Przed dołączeniem do Platige Liddiard był dyrektorem kreatywnym w Madison Square Garden Entertainment Corp., gdzie odpowiadał za MGS Sphere, nowy obiekt rozrywkowy, który powstał na obrzeżach Las Vegas.

Natomiast Jason Monroe, który jako ostatni z trójki specjalistów dołączył do zespołu, większość swojego doświadczenia zdobył pracując jako VFX Supervisor, a następnie zastępca szefa działu CG w The Mill w Los Angeles. To właśnie tam Jason pracował nad wieloma projektami, od filmów krótkometrażowych i cinematików do gier wideo, po nagradzane reklamy Super Bowl. Monroe pracuje w branży rozrywkowej od ponad 23 lat. W tym czasie tworzył treści do gier wideo, telewizji, filmów fabularnych oraz reklam.

Karol Żbikowski, CEO Platige Image uważa, że rozwijanie marki Platige na rynku amerykańskim jest perspektywicznym kierunkiem. „Nowe osoby w Platige USA LLC znają dobrze lokalny rynek i mają na nim ugruntowaną pozycję. Silny zespół artystów w połączeniu z zapleczem technologicznym studia oznacza pełną gotowość do realizacji nawet najbardziej wymagających projektów. Platige intensywnie wdraża nowe rozwiązania, w tym m.in. silnik Unreal Engine, wykorzystywane do produkcji reklam, co otwiera nowe możliwości w produkcji wysokiej jakości kontentu – podsumowuje Karol Żbikowski.

Pierwsze sukcesy Platige Image i jej spółki Platige USA LLC, działającej na rynku amerykańskim zbiegły się z 25. rocznicą istnienia studia. W Europie Grupa Kapitałowa Platige Image jest rozpoznawana i doceniana m.in. za pracę nad jednym z najpopularniejszych seriali Netflixa. Chodzi oczywiście o „Wiedźmina”, który stał się jedną z najczęściej oglądanych produkcji platformy streamingowej. W swoim dorobku studio ma również filmy nominowane do Oscara – „Katedrę” autorstwa Tomasza Bagińskiego, która w 2003 roku otrzymała nominację dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego oraz koprodukowała „Sukienkę” Tadeusza Łysiaka, która w tym roku została nominowana w kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego.

Platige Image może się również pochwalić sporym dorobkiem w innych kategoriach. W portfolio klientów reklamowych znajduje się wiele zleceń dla prestiżowych marek, takich jak Samsung, L'Oréal, Pepsi, Gillette, Burberry, Huawei oraz McDonald's. Platige Image ma na swoim koncie również trailery i cinematiki do gier wideo, stworzone dla takich gigantów branży rozrywkowej jak Activision, wydawcy serii "Call of Duty" czy Capcom, wydawcy "Resident Evil:Village".

Źródło: Platige Image

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Dentsu Polska i Fundacja Digital University pomagają zrozumieć świat
20 września dentsu Polska wraz z Fundacją Digital University ruszają z nowym projektem edukacyjno-społecznym skierowanym do uczniów w wieku od 10 do 15 lat, nauczycieli oraz rodziców. Na kanale YouTube ukaże się seria filmów poruszających istotne i aktualne tematy ze świata digitalu. Celem przedsięwzięcia jest pomoc młodym ludziom w zrozumieniu tego, co dzieje się wokół...
11. edycja Dotykam=Wygrywam oficjalnie rozpoczęta
Kampania Dotykam=Wygrywam, promująca profilaktykę raka piersi i noszenie odpowiednio dopasowanego biustonosza, została zainaugurowana we wtorek 20 września w hotelu Double Tree by Hilton w Warszawie.
Nowe możliwości w pracy i po robocie - kampania Pracuj.pl
Od 19 września kandydaci i pracodawcy z całej Polski mogą śledzić najnowszą odsłonę kampanii „W środowisku Pracuj.pl”. Zwierzęcy bohaterowie, symbolizujący zawody i wyzwania spotykane na ścieżce kariery, powracają w animowanych spotach i w formie internetowych avatarów. Nowością towarzyszącą jesiennej kampanii jest inicjatywa „Po Robocie”, w...
W telewizji pojawił się drugi spot w ramach nowej kampanii Credit Agricole. Tym razem u boku Dawida Podsiadło występuje Jarosław pashaBiceps Jarząbkowski. Bank w spocie zachęca do wspólnej walki z nadmiarem jednorazowego plastiku. Promuje swoją kartę z ekotworzywa i premię 555 zł za otwarcie Konta dla Ciebie.
Bank Millennium zachęca do oszczędzania energii i wyłącza swoje szyldy
Bank Millennium w okresie jesienno-zimowym po godzinach pracy wyłączy tablice świetlne w swoich oddziałach oraz biurach w Warszawie, Wrocławiu i Gdańsku. Tym samym zachęca do oszczędzania i ograniczania zużycia energii elektrycznej w obliczu potencjalnych trudności na rynku energii. Działanie jest też wyrazem niezmiennej troski o środowisko naturalne i wynika z potrzeby...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2022 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764