logo
WIADOMOŚCI

Polskie Radio 24 rezygnuje z felietonów Andrzeja Stankiewicza

redakcja  PR 12.03.2018, przeczytano 187 razy

Jak informuje portal Press, po publikacjach Onetu o stosunkach polsko-amerykańskich Polskie Radio 24 zrezygnowało ze współpracy z Andrzejem Stankiewiczem. Prawicowe media i politycy zarzucają dziennikarzom Onetu rozpowszechnianie "fake newsów". Poseł PiS Dominik Tarczyński zapowiada projekt ustawy pozwalającej karać finansowo media za publikowanie nieprawdziwych informacji.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/polskie-radio-24-rezygnuje-z-felietonow-andrzeja-stankiewicza,35760,artykul.html

Sprawa dotyczy publikacji autorstwa Stankiewicza i Andrzeja Gajcy na temat notatki polskiej ambasady w Waszyngtonie. Miało z niej wynikać że, strona amerykańska zamierza odmawiać spotkań na najwyższym szczeblu do czasu wprowadzenia zmian w ustawie o IPN. Rząd zaprzeczył informacjom o amerykańskim ultimatum, a prawicowe media nazwały publikację "fake newsem" zarzucając dziennikarzom Onetu chęć szkodzenia Polsce. Nowy numer tygodnika Sieci wybija na okładce tytuł "Kłamstwem w Polskę", a dziennikarzy Onetu nazywa się "funkcjonariuszami niemieckiego portalu Onet".

Gdy wyciekły kolejne informacje potwierdzające istnienie notatki oraz problemów w stosunkach z USA - w szczególności analiza przygotowana przez Jana Parysa - władze zapowiedziały podjęcie kroków prawnych wobec dziennikarzy w związku z ujawnieniem dokumentów. Poseł PiS Dominik Tarczyński oświadczył, że pracuje nad projektem ustawy, która przewiduje kary finansowe dla mediów za publikacje "fake newsów".  Tarczyński chce aby projekt dotyczył nie tylko mediów, ale też polityków i osób publicznych, czyli wszystkich, którzy wpływają na opinię publiczną.

Ze współpracy i felietonów Andrzeja Stankiewicza zrezygnowało Polskie Radio 24. Dyrektor stacji Paweł Badzio potwierdził w rozmowie z portalem Press, że to była jego decyzja, ale odmówił odpowiedzi na pytanie, jaki był jej powód. - Po ataku pewnych dziennikarzy i polityków z obozu władzy dyrektor Badzio tak postanowił, ponieważ moja obecność w kierowanej przez niego rozgłośni zaczęła być dla niego kłopotliwa – uważa Stankiewicz cytowany przez Press.

Sprawę komentują dziennikarze. Bartosz Węglarczyk, dyrektor programowy Onet.pl napisał na Twitterze: "Wasza strata, @PolskieRadio24, potwierdzacie tylko, że jesteście radiem rządowym, a z medium publicznym nie macie nic wspólnego.". Andrzej Gajcy, współautor materiału publikujący na Onecie i w Rzeczpospolitej dodaje: "Obowiązkiem dziennikarzy jest ujawnianie spraw, które nie są znane opinii publicznej, a nie kalkulowanie, czy jest to na rękę rządzącym. Straszenie nas, stosowanie metod operacyjnych, odbieranie programów i pomawianie jest przekroczeniem granic. Będziemy o tym głośno mówić!". Cytowany przez Press Michał Szułdrzyński, zastępca redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", zaznacza: "- Nie zgadzam się z argumentem, że ujawnione przez Onet notatki szkodzą Polsce. Nie, one szkodzą tym, którzy Polską rządzą. Używanie słowa fake news w tym kontekście jest brutalnym nadużyciem".

Poseł Tarczyński zapowiada, że skieruje swój projekt ustawy do marszałka Sejmu na najbliższym posiedzeniu, które odbędzie się między 20 i 23 marca.

Źródło: Press, Twitter, Onet, Sieci

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale:

Wydatki reklamowe w lutym 2018
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki reklamowe w lutym 2018 roku w wybranych branżach: farmaceutycznej, handlowej, motoryzacyjnej, finansowej i telekomunikacyjnej. Największe wydatki generują reklamy branży farmaceutycznej (produkty na przeziębienie i grypę) oraz handlowej (sklepy z elektroniką).
Otwarte okno Telewizji WP w UPC
Z wiosenną ofertą programową Telewizji WP będzie mógł zapoznać się każdy abonent UPC posiadający pakiet Select lub Max. Kanał został promocyjnie udostępniony w tzw. otwartym oknie. Premierowy sezon Ucha Prezesa oraz inne nowości będzie mogło zobaczyć około 1 mln klientów Telewizji Cyfrowej UPC.
Saatchi & Saatchi Is usprawnia e-commerce
Saatchi & Saatchi IS prezentuje Accessibility Project – szablony eCommerce do tworzenia innowacyjnych kart produktowych, z których mogą korzystać bez problemów również osoby z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i mobilną. Rozwiązania są bezpłatne i kompatybilne z najnowszymi przeglądarkami i systemami operacyjnymi.
Netflix ogłosił oficjalny tytuł swojego pierwszego polskiego serialu oryginalnego - 1983. Polska produkcja to kolejna inwestycja firmy na europejskim rynku. Zdjęcia do serialu już ruszyły. Reżyserkami ośmioodcinkowego sezonu są nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik oraz Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska. Światowa premiera 1983 planowana jest na 2018 rok - tylko na Netflix...
Reklamy online odgrywają kluczową rolę w kształtowaniu dzisiejszej sieci - forum, na którym każdy autor dobrych pomysłów i treści może dotrzeć do wielu odbiorców oraz potencjalnie zarobić na życie. Wspierająca reklamy i bezpłatna dla wszystkich sieć musi być miejscem, gdzie można bezpiecznie i skutecznie tworzyć, uczyć się i reklamować. Niestety nie zawsze tak jest. Niezależnie od tego, c...
 
Signs.pl - Portal polskiej reklamy wizualnej © 1997-2018 ICOS. Wszystkie prawa zastrzeżone