logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

Rozwiązanie antywirusowe Bitdefender: cyberochrona urządzeń wielofunkcyjnych Konica Minolta bizhub

  PR 19.01.2021, przeczytano 764 razy

Konica Minolta, w trosce o bezpieczeństwo cyfrowe swoich klientów, rozpoczęła jakiś czas temu współpracę z firmą Bitdefender – twórcą oprogramowania antywirusowego o tej samej nazwie. Dzięki niej urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta bizhub można wyposażyć w dedykowane rozwiązanie antywirusowe, mające zabezpieczać firmy i instytucje przed potencjalnym zagrożeniem ze strony złośliwego oprogramowania.


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/rozwiazanie-antywirusowe-bitdefender%3A-cyberochrona-urzadzen-wielofunkcyjnych-konica-minolta-bizhub,389889,artykul.html

- Z danych rynkowych wynika, że na całym świecie średnio co 39 sekund dochodzi do ataku hakerskiego, co daje liczbę 2244 tego typu zdarzeń każdego dnia. Z kolei w kontekście złośliwego oprogramowania typu malware występuje ok. 230 tys. zgłoszeń dziennie – mówi Patryk Gwóźdź, Junior Office Product Manager w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska. – Z drugiej strony szeroko rozumiana cyberprzestępczość jest często niedostrzegana przez właścicieli firm, jak też przez samych pracowników, coraz częściej wykonujących swoje obowiązki w trybie zdalnym. Nie wszyscy są świadomi, że celem ataku hakerskiego czy szkodliwego software’u może stać się każde urządzenie biurowe pracujące w sieci. Z myślą o bezpieczeństwie naszych klientów podjęliśmy współpracę z firmą Bitdefender, której wielokrotnie nagradzane rozwiązanie antywirusowe wybraliśmy jako naszym zdaniem najlepsze w kontekście dedykowania go urządzeniom wielofunkcyjnym bizhub. Dzięki niemu każdy skanowany, drukowany czy szyfrowany plik, jaki trafia do maszyny z tej serii, może być sprawdzony przez wspomniane oprogramowanie antywirusowe w poszukiwaniu potencjalnego zagrożenia.

Oprogramowanie antywirusowe Bitdefender jest kompatybilne z niemal wszystkimi urządzeniami Konica Minolta bizhub, oferowanymi w formacie A3 i A4. Jak podkreśla Patryk Gwóźdź, jego wdrożenie możliwe jest w urządzeniach nowo kupowanych, jak również w tych użytkowanych już przez klientów.

- Bitdefender oferuje im szereg zalet. Jest to stale aktualizowany, program pracujący „w tle”, przez co nie zakłóca pracy urządzenia. Cechuje go wysoka precyzja i skuteczność w działaniu. Po wdrożeniu funkcji skanowania w czasie rzeczywistym, Bitdefender sprawdza wszystkie dane przychodzące i wychodzące z urządzenia, bez ingerencji użytkownika. Oczywiście można również uruchomić ten proces ręcznie. Program jest automatycznie aktualizowany wiele razy w ciągu dnia, by wychwytywać wszystkie nowe zagrożenia takie jak wirusy czy oprogramowanie typu malware. Warto również dodać, że posiada on wieczystą licencję.

Jak podkreśla Patryk Gwóźdź, antywirus Bitdefender ogranicza także szeroko rozumianą cyberprzestępczość – dba o to, by potencjalne zagrożenia nie rozprzestrzeniły się poza firmę za pośrednictwem urządzenia wielofunkcyjnego, z jakiego korzysta użytkownik:

- To element, na który warto zwrócić uwagę choćby w kontekście coraz powszechniejszej pracy zdalnej, gdy pracownicy biurowi korzystają z prywatnych komputerów czy routerów, podłączonych do sieci firmowej; tej samej, w ramach której działają choćby urządzenia wielofunkcyjne, przyjmujące zewnętrzną pocztę elektroniczną – mówi. – Specjaliści firmy Bitdefender przygotowali listę największych zagrożeń w cyberprzestrzeni w 2021 roku. Wśród nich wymieniają m.in. wycieki informacji z przedsiębiorstw oraz instytucji czy właśnie niedostateczne zabezpieczenie urządzeń osobistych i routerów. Poza nasileniem tego typu incydentów, cyberprzestępcy wykazywać też będą rosnące zainteresowanie oprogramowaniem układowym (firmware). Przewidywany jest również wzrost ataków na łańcuchy dostaw, szpiegostwa przemysłowego oraz APT, a cyberprzestępczość stanie się według nich coraz bardziej popularną usługą zagrażającą firmom i instytucjom. Dlatego zapraszamy wszystkich użytkowników urządzeń wielofunkcyjnych bizhub do kontaktu z nami i do wdrożenia tego narzędzia, gwarantującego szeroko rozumianą cyberochronę.

Źródło: Konica Minolta Business Solutions Polska Sp.z o.o.

www.konicaminolta.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Black Friday i Cyber Monday, a reklamodawcy
Szaleństwo zakupów w ostatnich dniach listopada ogarnia polski internet. Efekt Black Friday i Cyber Monday nie jest może w Polsce tak silny, jak choćby w USA, jednak ma widoczny wpływ na zachowania zakupowe Polaków, którzy chętniej niż w innych okresach roku przeglądają strony z kategorii “Zakupy online”. Handlowe święto zauważają rzecz jasna również reklamodawcy –...
Dane z raportu o sytuacji społeczno-gospodarczej woj. podlaskiego z 2021 r. wskazują, że obecnie jest to jedno z najstarszych województw Polski. Od wielu lat niezmiennie rośnie tam liczba osób w wieku 65 plus. Niestety, prawdopodobnie rośnie też skala przemocy wobec starszych osób. Trudności z oszacowaniem skali związane są z tym, że rzadko jest zgłaszana.
3 000 przedsiębiorców w 11. edycji Akademii e-marketingu
Przez cały 2023 rok, w największych miastach w Polsce odbywały się darmowe szkolenia dla przedsiębiorców z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Wydarzenia zorganizowano w ramach 11. edycji Akademii e-marketingu, która jest cyklem spotkań edukacyjnych poświęconych budowaniu strategii promocji firmy w Internecie. Właściciele małych i średnich biznesów...
Itel przedstawia nowe logo
itel, marka z segmentu „inteligentnego życia”, specjalizująca się w oferowaniu przystępnych cenowo i wysokiej jakości konsumenckich produktów elektronicznych, informuje o transformacyjnej inicjatywie odświeżenia marki, która obejmuje nowe logo i wizerunek. Decyzja ta sygnalizuje przełomowy moment w historii firmy, łącząc nowoczesną estetykę z jej...
Monika Brzózka mówczynią TEDxWarsawWomen 2023
Monika Brzózka, Chief Financial & Operating Officer VMLY&R Poland, będzie prelegentką konferencji TEDxWarsawWomen 2023. 
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764