logo
KURIER
Polska reklama i poligrafiaKURIER

TVN24 GO wspiera Fundację TVN i budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży

  PR 18.02.2022, przeczytano 392 razy
ilustracja

Od 17 lutego 20 proc. wpłaty z każdej nowej rocznej subskrypcji TVN24 GO trafia na wsparcie psychiatrii dzieci i młodzieży. W serwisie pojawił się także nowy cykl poświęcony tej tematyce, "Depresja systemu".


Artykuł pochodzi z portalu Signs.pl: https://www.signs.pl/tvn24-go-wspiera-fundacje-tvn-i-budowe-centrum-psychiatrii-dzieci-i-mlodziezy,394834,artykul.html

Eksperci alarmują, że polski system opieki psychiatrycznej nad najmłodszymi kuleje – nie ma doraźnej pomocy psychologicznej blisko zamieszkania, na wsparcie mogą liczyć tylko najciężej chorzy. I to zazwyczaj dopiero wówczas, gdy zaistnieje realna obawa o życie dziecka. Szpitalne oddziały zamknięte są przepełnione i niedoinwestowane. Brakuje personelu - często jeden lekarz musi się opiekować kilkudziesięcioma pacjentami na raz.

Tymczasem potrzebujących pomocy przybywa co roku. Według policyjnych statystyk, w 2021 w Polsce dzieci i nastolatki podjęły 1496 prób samobójczych – to aż o ponad 650 przypadków więcej niż rok wcześniej i aż cztery razy więcej niż w 2013 roku.

TVN24 GO wesprze budowę pierwszego w Polsce Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży przekazując 20% wpłat z nowych rocznych subskrypcji do Fundacji TVN. W placówce znajdzie się oddział pobytu stałego dla 32 pacjentów, a także poradnia psychiatryczna. Fundacja TVN przeznaczy na ten cel 26 milionów złotych.

W TVN24 GO powstał także specjalny cykl "Depresja Systemu". To całościowe spojrzenie na system psychiatrii dziecięcej w Polsce - jego problemy i stojące przed nim wyzwania. Dziennikarka programu "Polska i Świat" TVN24 Anna Wilczyńska rozmawia z lekarzami, ekspertami oraz nastolatkami i dziećmi, które mają za sobą doświadczenia kryzysu psychicznego. To opowieść o ich codziennych zmaganiach z systemem, który w wielu przypadkach nie działa albo działa za późno. Kolejne odcinki cyklu będą publikowane w TVN24 GO co czwartek.

Źródło: TVN S.A.

www.tvn.pl

PR - Tekst opublikowany bezpłatnie na podstawie promocyjnych materiałów prasowych. Redakcja nie odpowiada za jego treść.

REKLAMA

Komentarze

Zaloguj się i dodaj komentarz

Najnowsze w tym dziale

Raport „O tym się mówi”: W sierpniu najczęściej cytowano materiał Faktów TVN
Sierpniowy ranking „O tym się mówi” otwiera materiał Marka Nowickiego, który ukazał się w Faktach TVN. Raport jest przygotowywany co miesiąc przez Instytut Monitorowania Mediów (IMM) i Radio ZET. Cykliczne zestawienie powstaje w ramach projektu Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego.
Multikino jako pierwszy operator w 1998 roku uruchomił w Polsce multipleks. Już 25 lat wyświetla na wielkich kinowych ekranach najlepsze filmy – zaczynając od blockbusterów, przez rodzime produkcje i filmy familijne a kończąc na festiwalowych premierach.
Piotr Sworakowski w Radiu Pogoda
Piotr Sworakowski dołączy do zespołu Radia Pogoda. Od 25 września będzie gospodarzem programu "Radio Pogoda - Najpiękniejsze melodie" emitowanym między 10:00 a 15:00 od poniedziałku do piątku oraz innych, okazjonalnych audycji stacji.
Ruszyło Radio Onet na wybory oraz specjalny wyborczy newsletter Onetu
Radio Onet z codzienną ramówką przygotowaną specjalnie z okazji nadchodzących wyborów parlamentarnych, codzienny newsletter wyborczy, a wkrótce także test Latarnika Wyborczego, to najnowsze propozycje z bogatej oferty serwisu Onetu poświęconego nadchodzącym wyborom parlamentarnym.
Kolejne informacje z badania „Słuchacz podcastów w Polsce 2022”
Prawie co trzeci internauta w Polsce słucha podcastów – ich zasięg miesięczny w 2022 r. wyniósł ponad 31%, a już co piąty (21,2%) polski użytkownik sieci włącza podcasty minimum raz w tygodniu. Co ważne z punktu widzenia reklamodawców, słuchacze podcastów w Polsce to dojrzali i świadomi konsumenci, którzy chętnie czerpią wiedzę z audycji...
 
Signs.pl - Polska Reklama i Poligrafia © 1997-2023 ICOSWszystkie prawa zastrzeżone. ISSN 2657-4764